Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek segítene ha...

Szerintetek segítene ha naplót írnék?

Figyelt kérdés

Nos, a problémám nem más, hogy idegesítem a többieket. Túl sokat beszélek, valahogy én így tudom levezetni a feszültséget és az izgalmat. Nemrég egy nagy baráti közösség kettévált, aztán hetek múlva kiderült hogy miattam... akik velem maradtak azoknak mondtam hogy nyugodtan maradjanak velük. elleszek én, de azt mondták hogy ők úgy szeretnek ahogy vagyok.Nem akartam ezt és eldöntöttem hogy megváltozok, akkor meg azzal jöttek hogy miért lettem ilyen, hogy nem beszélek. Pedig ők mondták hogy jó lenne ha csak akkor beszélnék ha kell, de ilyenkor mi van?

Arra gondoltam hogy elkezdenék nem is naplót, hanem ilyen gondolatkönyvet írni, és ha a többiek utálják is ha beszélek és sztorikat mesélek legalább az a kis könyvecske meghallgatna? Szerintetek képes lenne megváltoztatni ha naplót írnák?

16/L


2014. jan. 1. 16:32
 1/4 anonim válasza:
100%
Ne akarj megváltozni mások kedvéért. Ha nekik nem tetszik amilyen vagy, ne foglalkozz velük. Légy önmagad.
2014. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is valahogy így voltam. De ez alapból baromság, hogy "csak akkor beszélj ha kell". Mikor kell? Ki mondja meg? Melyik az a nagyokos? -.- Az a baj a mai világgal, hogy az emberek rohadtul nem kíváncsiak egymásra, nem is akarják megérteni egymást. Mindenkinek minden azonnal kell és mindenki csak magára gondol. A szeretet már ismeretlen fogalom...


23/f

2014. jan. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak azért gáz a helyzet mert koleszos vagyok :(
2014. jan. 2. 11:47
 4/4 savanyújóska ***** válasza:
Ez most igy kicsit kodos lesz, de ne azert valtozz meg, mert masoknak meg akarsz felelni, hanem mert te akarod, hogy masoknak megfelelj. Ki is fejtem, mert ez igy eleg ertelmetlen!:D Szoval, nekem is volt hasonlo problemam, a leglehetetlenebb aprosagokban tudtam preciz lenni, es kijavitani masokat (pl. baratom megjegyezte, hogy kestem 5 percet, mire azt birtam, mondani, hogy nem, harmat, vagy hogy fel ora mulva menni kell, nem 27 perc mulva), es latszott rajta, hogy elegge idegesiti, es ki is akadt miatta egyszer-ketszer (pedig amugy azert joban vagyunk mar egy ideje). Es nem azert szoktam le rola, mert neki nem tetszik, hanem mert ravilagitott, hogy ez milyen rohadt idegesito is tud lenni (ma o is csinalja neha, csak higy huzza az agyamat:D), es igazabol az osszes emberi kapcsolatommal cseszek ki, ha ilyen maradok. Tehat a belso motivacio nem a konkret szemely miatt volt, hanem talaltam okot, hogy magamert valtozzak. Es igy a valtozas meg is marad, odafigyelek ra, zavar, es nem ugy elem meg, higy eroszakot teszek magamon. Szerintem neked is valahogy igy kene megoldani a problemat, hiszen ha azoknak, akik veked maradtak, azt mondtad, hogy menjenek el nyugodtan, akkor mar tulajdonkeppen teged is zavar a dolog, nem? Masreszt viszont vedd figyelembe, hogy ok pont ezert maradtak veled, mert elfogadnak ilyennek, tehat nem kergetsz mindenkit az oruletbe, akkor meg lehet egyazerubb nem foglalkozni azokkal, akiket igen... (Nekem ugye a legjobb baratom mondta, es a legjobb baratok azert (is) vannak, hogy megmondjak, ha valamit sz.r csinalsz.) Innentol a te dontesed, hogy elfogadod, hogy nem mindenkinek jon be, vagy meghajolsz, es megvatozol, mert teged zavar, hogy nem mindenkinek jon be. (Es NEM azert, mert masonat zavarsz, mert a tobbsegukkel eletedben nem fogsz tobbazor talalkozni...)
2014. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!