Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A magányos emberek miért nem...

A magányos emberek miért nem fognak össze akár az internet segítségével?

Figyelt kérdés
Az oldalon rengeteg olyan kérdés születik amelyből az jön le, hogy az illetőnek nincsenek barátai, a suliban kiközösítik. Ezek szerint rengeteg olyan ember él az országban aki magányos, a családján kívül senkire sem számíthat van mikor arra sem. Élőben is tapasztalom sokszor sajnos, hogy a magányos farkasok inkább egyedül vannak, de egymást is lenézik. Miért van ez? Miért ne lehetne össze fogni és össze hozni magunknak egy baráti kört?

2014. febr. 8. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Kiváló kérdés. Szerintem már elfogadták ezt a helyzetet, nem akarnak változtatni, nehogy kihasználják őket, nem akarják, hogy rosszabb legyen. Ez lehet az egyik réteg. A másik réteg, aki akar ismerkedni, az nem tudom, miért nem lép. Lehet, hogy élőben szeretnének barátokat, nem interneten, mert ők csak beszédben tudnak segíteni, azzal meg nem sokra mennek. Biztos megvan az okuk, de egy hozzáértő lehet felvilágosít.
2014. febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem minden magányosnak egyforma az érdeklődési köre.
2014. febr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én sokszor próbáltam ,de rengetegen lelépnek egy idő után szó nélkül. Így hiába töröm magam, ha csak let*jják a fejem. Ha gondolod azért irhatsz,ha te nem ilyen vagy :)
2014. febr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
2 éve teszek érte hogy jobb legyen.Több társkeresőn is fent vagyok.Szoval ne általánositsunk hogy nem tesznek érte oké?
2014. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen és is elég sokszor gondolkoztam már, sztem is jó ötlet lenne, mert én pl. szívesen megismernék új barátnőket/barátokat! :) 20/N
2014. febr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Aki magányos, az írhat. És csak lányok lehetőleg, és nem, nem vagyok leszbi. 21/L
2014. febr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor látens leszbi vagy :)
2014. febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
73%

Mert félnek. Az ilyen emberek többségénél kialakult már egyfajta védelmi reflex tudat alatt. Egyszerűen elzárkóznak másoktól a múltbéli csalódások miatt és/vagy maguknak valóvá válnak teljesen... Sok ilyen fiúval és lánnyal beszélgettem személyesen is, itt is, hihetetlenül magukba voltak fordulva és nagyon nehéz volt lerángatni a maguk köré épített falakat... Van, aki az óta is rendszeresen keres meg beszélgetünk, mint ezer éves jó barátok, mert az óta sem változtak körülötte a dolgok ilyen téren, de voltak olyanok is, akik ezt a "hol megmutatok egy kicsit magamból, hol ellökök magamtól mindenkit" játékot játssza. Legtöbbjük elvan a saját kis világában, szótlan, kevés dolog érdekli, vagy azokról nem szeret beszélgetni, nem meri kimutatni a véleményét, érzéseit... Nagyon nagy türelem, megértés és önzetlen szeretet kell az ilyen emberekhez és számítani kell rá, hogy ez egy ideig mindenképp csak egyoldalú lesz, de előbb-utóbb meg lehet törni a jeget. :)

Én is ilyen voltam, sőt, én aztán olyan szinten magamra vettem, hogy az már nevetséges, aztán 4-5 év után magam törtem ki ebből a dologból, miután nagyban tettem rá, hogy mit gondolnak rólam az osztálytársaim, akiket semmi se jogosít fel bíráskodásra, mert megindokolni valami miatt sosem tudták, csak össze-vissza vergődtek, ha olyanjuk volt. Mindenkinek lehet rossz napja, akár egy évben 365-ször is, el kell néha fogadni, hogy vannak nehéz természetű emberek, ők is lelki problémák miatt olyanok, csak a másik véglet, így hozzák egyensúlyba az egyéb hiányosságaikat. Csak ott a bökkenő, hogy ők külvilág orientáltak, nagyobb "tömeget" tudnak megmozgatni és amiatt az egy miatt egy komplett csapat kezd utálni, mert nincs is nagyobb összetartó erő a közös "ellenségnél"... Legtöbbször egyébként ők sem tudják, hogyan vagy miért, de mivel kiszállni "ciki" lenne, előszeretettel folytatják. Akikre felnéztem, azok érdekes módon megbecsültek, így viszonylag könnyen túltettem magam azon, hogy állatkertbe járok tanulni és most, hogy másfél évem van, rohadtul nem fog érdekelni, csodálatos életem van nekem sulin kívül és senkinek sincs baja velem, milyen érdekes... Addig meg bejárok tanulni aztán annyi. Utána egyetem, pszichológia szakon(meg úgy a felsőoktatásban túlnyomó részt) kevés az esély, hogy emberileg selejteket, akiknek a másik piszkálása a fő érdeklődési köre sokáig tároljanak. :D Annyi jó származott a dologból, hogy most legalább tudom, mihez akarok kezdeni gimi után. :)

17l

2014. febr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mindenki másfelé lakik :'(
2014. febr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ennek több oka is van.

Az embernek a barátok iránt vannak bizonyos igényei. Ez nem úgy működik, hogy te is magányos vagy, én is az vagyok, akkor holnaptól legjobb barátok leszünk. Ha két ember pusztán ettől egyből barát lesz, az elég nagy felszínességre vall.

Továbbá közel sem biztos, hogy ezen emberek mindegyike személyiségileg megfelelő lenne egy barátságra. Lehet, hogy nagyban az ő hibája, hogy nincs senkije. Mondjuk egy állandóan kötözködő, elviselhetetlen, ráadásul megbízhatatlan emberrel nem szívesen barátkoznék, akkor sem, ha nincs senki barátom.

Továbbá ok lehet még az eltérő személyiség és/vagy eltérő érdeklődési kör, valamint azért a távolság is sokat számít.

2014. febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!