Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Van egy legjobb barátnőm, már elég sok mindent megéltünk együtt és már több éve vagyunk nagyon jóban. Mindent egymásnak mondunk el először és mindent a másikkal beszélünk meg.

Én nagyon boldog párkapcsolatban élek már több éve és el is jegyzett a párom. A barátnőm egyedülálló már elég régóta, de attól függetlenül mindig szakítottam rá időt, hogy találkozzunk és hogy ugyanúgy tartsuk a kapcsolatot, ahogyan régen is, mikor mindketten egyedül voltunk.

Múltkor volt egy olyan eset, hogy a legjobb barátnőm nagyon maga alatt volt és mégsem engem hívott fel először, hanem egy másik lányt, akit az egyetemen ismert meg. Úgy tudom a lány is független mostanság.

Rosszul esett, hogy nem engem hívott először, hiszen eddig mindig ezt tette, bár ez elég késő este volt és azt mondta nem akart zavarni, mert tudta, hogy akkor én már alszom és hogy az a másik lány akkor még ébren volt.

Persze nekem is elmesélte a sztorit másnap.

Meg mostanság elég sokszor találkozik ezzel a lánnyal sulin kívül és nyilván jól is teszi, hogy kimozdul és emberek között van, csak ez a múltkori esett szarul, hogy nem én voltam az első, akit felhívott. Emiatt picit féltékeny lettem arra a lányra. Meg amióta komolya kapcsolatom van és el vagyok jegyezve, azóta inkább én keresem a barátnőmet, pedig előtte meg Ő keresett többet.

De most azért, mert én kapcsolatban vagyok nem akar már annyira barátkozni velem vagy mi?

Valahogy picit így érzek és rosszul esik.

Mit gondoltok? Szerintetek mi lehet emögött?


2014. márc. 6. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ha valakit eljegyeznek az nagy dolog, és utána sok munkával is jár az esküvő. Szerintem ezért nem hívott késő este, hogy pihenhess. Persze lehet, hogy nincs igazam..de ez is egy szempont.:)
2014. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jól tudom, milyen az az érzés, mikor szeretnél valaki életében a legfontosabb lenni, mikor szeretnél a legjobb barátja lenni.

Én úgy vélem, hogy attól még nincsen semmi baj, hogy ebben az egy esetben nem téged hívott először. Lévén, másnap rögtön elmondta. Végülis már komoly kapcsolatod van, akivel alszol, vagy lehet épp moziban vagytok, vagy bármi mást csináltok, s nem akart zavarni. De ettől még tarthat téged a legjobb barátjának.


Tudom, nagyon nehéz elfogadni, de egy embernek több barátja is lehet. És nem szabad a másikat kisajátítani. Semmiképp ne add tudtára ezt a gyanúdat, mert ezzel megbánthatod őt, és fájdalmat okozol neki.

Főleg, hogy neked mostmár meg van életed párja, aki valószínűleg "fontosabb" a barátnődnél, hisz ez a normális. Így pedig még jogod sincs elvárni, hogy ő neki ugyanúgy te maradj az első.


De ha a második, vagy harmadik vagy - az semmin nem változtat. Elmondhatja a gondját előtted sok embernek, de lehet, miközben a többiek reakcióját hallgatja, arra gondol, hogy mennyire nem ismerik őt, s alig várja, hogy te is kifejtsd a véleményedet.



S ezekkel a sorokkal most magamat is nyugtattam :D


21/f

2014. márc. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:-)

Kedves 2-es, persze én csak örülök neki, ha másokkal is barátkozik és nem szeretném kisajátítani. Attól még, hogy nekem vőlegényem van még mindig Ő a legjobb barátnőm ez semmin nem változtat és nem egy olyan dolog van, amit sok esetben vele beszélek meg és nem a párommal, mert Ő tényleg nagyon jó tanácsokat tud adni és sokkal jobban át tudja érezni a helyzetemet, mert azokat a szituációkat már Ő is átélte. Talán csak lehet, hogy fél, hogy elveszít engem, ha házas ember leszek és azért kezdett azzal a lánnyal most nagyon barátkozni, mert már előtte is ismerték egymást, de csak most nemrég óta lettek elég jóban. De ez meg hülyeség, mert ugyanúgy tartani fogjuk a kapcsolatot, meg találkozgatunk majd. Semmi nem fog változni.

2014. márc. 7. 08:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!