Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért mindig csak érdekbarátok...

Miért mindig csak érdekbarátokkal akadok össze?

Figyelt kérdés

Évek óta folyton olyan emberekkel hoz össze a sors, akikkel egy ideig azt hiszem igaz barátok lehetünk. Majd kiderül: csak akkor vagyok "barát", ha kell neki valami; vagy nem áll mellém fontos helyzetekben; vagy rám tapad és mindent velem akar csinálni, mert egyedül képtelen létezni; vagy hiába aranyos, kedves, ha valamit nem úgy csinálok ahogy neki tetszik, rámförmed.


Ez igen kellemetlen számomra, mert úgy gondolom könnyen barátkozom, odaadó vagyok és lehet rám számítani.

Az önbecsülésemet porig rombolják az ilyen emberek. Igyekeztem megváltozni, én is csak jópofizni, érzelmek nélküli kapcsolatokat kialakítani, hogy ne csalódjak. De az igazat megvallva szörnyű így egyedül, igaz barátok nélkül. Mit tehetek?


22/l



2014. szept. 22. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Légy mindig egyenes és őszinte, a normális emberek megfognak ragadni melletted, én is jártam már így sajnos, hogy félreismertem embereket.
2014. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy barátság kezdetén ne tegyél bele rögtön mindent, próbáld kicsit jobban megismerni az illetőt, így kevesebb csalódás fog érni és egy kis önvizsgálat sem árt, ha vkinek, magadnak sose hazudj. Mivel konkrét példát nem írtál, így nem tudom ki mennyire ludas egyes esetekben. Fel a fejjel, vannak még jó emberek ezen a sárgolyón!:) 1-es voltam.
2014. szept. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2014. szept. 22. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívesen:)

"Minden barátság alapja az őszinteség.(...) Két ember között ott kezdődik, hogy egymásra bízzák a titkaikat." Rejtő Jenő

2014. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lemaradt, de a 3-as is én voltam.(1-2)
2014. szept. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!