Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Többi lent

Figyelt kérdés
Tehát, az a helyzet hogy lassan 3 éve hogy legjobb barátnők vagyunk. De én már kezdek kicsit "elhidegülni" tőle... a történet a következő: volt egy nagyon jó fiúbarátom, akivel rengeteget beszélgettem és iszonyatosan jó volt a barátságunk. Az én legjobb barátnőm pedig ráírt erre a fiú barátomra, ők is jóban lettek, és ezzel itt még semmi baj nincsen, de egyszer úgy adódott hogy összevesztünk a fiúval, lényegtelen hogy min. Letiltott. Ezek után minden rendben volt, nem sajnáltam hogy nem vagyok jóban vele mert nagyon nagyképű volt és egyszerűen nem tudta elfogadni hogy másnak is lehet igaza, gondoltam ilyen barátok nem kellenek akik ennyire önimádóak és csak magukra tudnak gondolni. Aztán, egyik nap a barátnőm belépett a telefonomon a facebookjába, és mikor ő is hazament meg énis, néztem hogy jaj, nem lépett ki.. egy üzenet. Csak felnyitottam az üzeneteket (bár tudom hogy nem volt szép dolog) de a fiú írt neki, rólam, hogy az ő szavaival éljek "mennyire egy veréb ez a lány" meg a többi szebbnél szebb jelző... Erre ő nem válaszolt semmi különöset, csak végig"hallgatta" ahogy engem ócsárol. Mondtam neki másnap, hogy mennyire rosszul esett nekem ez, hogy állítólag én vagyok a legjobb barátnője mégsem védett meg, holott ez alap dolog lenne. Akkor esedezett előttem, hogy bocsássak meg neki, tényleg, rettenetesen sajnálja és hogy emiatt nem szeretne engem elveszíteni. Oké. Megbocsájtottam neki.. Aztán erre rá pár hónapra, rengetegszer mondtam neki hogy van egy fiú itt a környéken, és hogy mennyire tetszik nekem, milyen jó lenne ha elkezdenénk beszélgetni vagy csak hozzám szólna vagy bármi... Ez is oké. Erre rá pár hétre itt volt nálam, és írt a fiúnak hogy nem lenne e kedve sétálni velünk. Ő igent mondott, tehát kimentünk sétálni. Semmi különös nem történt, de a találka vége felé már iszonyat hideg volt és ezt szóvá is tettem. Kérdezte a gyerek hogy odaadjam e a pulcsim? Mondtam neki, hogy jaj de aranyos vagy, de nem kell köszönöm, bár szívesen elfogadtam volna de nem szeretek másokra utalva lenni vagy mástól függni.. Mindenki hazament, másnap a barátnőm már itt aludt. Ekkor is kimentünk sétálni. Megint hideg volt, megint kérdezte hogy odaadja e a pulcsiját, én h*lye megint azt mondtam neki hogy nem (pedig tényleg elfogadtam volna). Erre a barátnőm: jaj, tényleg dehideg van, én is fázom. Tőle is megkérdezte a fiú hogy odaadja e neki a pulcsiját, a barátnőm persze igent mondott. Belebújt, és majdnem reggelig abban volt.... Innentől már nem is lényeges a dolog, egy szóban összefoglalva rányomult arra akit én már hetekkel azelőtt kiszúrtam magamnak minthogy ő tudta volna ki is az. Nagyon csúnyán átverve éreztem magam, hogy pont ő csinálja ezt velem... Aztán ahogy hazament írt nekem egy ilyen "levél" szerűséget, hogy ismételten ne haragudjak és a többi, képzeli mennyire rosszul esett nekem de ha ez egy igaz barátság akkor meg tudjuk beszélni blablabla. De a történtek után, a napokban én már csak úgy vagyok vele az iskolában, de persze tudom hogy nélküle is meglennék, egyáltalán nem hiányozna. Már nem szeretem, nem várom hogy lássam és egyre többet kezd idegesíteni csak ilyen kis apró dolgokkal, hogy én fizetek ki neki valamit ő pedig annyit se mond hogy kössz *******. Egyébként azt még tudni kell rólunk, hogy én folyton mosolygok, vidám vagyok és hogy is mondjam "elegáns" és nőies stílusom van, neki pedig rockos (ha lehet így nevezni), rengeteget bántották emiatt az iskolában is, otthon is, persze csak szavakkal, egy negatív ember aki mindenkit utál, régebben depressziós volt és vágta magát, én rántottam ki abból a stílusából. Pont ma mondta neki egy tanár, hogy biztos nekem köszönheti, hogy már rengeteget mosolyog és köszön mindenkinek (eddig arra se volt hajlandó, az anyukám mellett simán elsétált az utcán). Szóval, én már nem is tudom mit kéne csinálnom, mondjam meg neki hogy ennyi volt a barátságunk és kész? vagy közösen próbáljuk az egészet megjavítani? ti mit tennétek? teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mi lenne a helyes döntés. Köszönöm ha valaki végig olvassa, és mégjobban megköszönöm ha valaki normális választ ír :)

2014. okt. 21. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj vele. Mondd el neki, hogy mi nem tetszik , hogy mivel van bajod és próbáljátok megbeszélni az egészet. És együtt eldöntitek, hogy akarjátok e ezt tovább vagy ennyi.
2014. okt. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
En mar ott befejeztem volna vele a baratsagot mikor a fiubaratra rairt es kibeszeltek. Miert turod el hogy megalazzon es kihasznaljon??? Ha lesz pasid es lenyulja, mert tuti azt fogja csinalni akkor is mosolyogva bocsajtasz meg neki??? Hajtsd el a pics.aba es ne foglalkozz vele. Lesz mas bnod.
2014. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket.. :))
2014. okt. 25. 12:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!