Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék barátokra szert...

Hogyan tudnék barátokra szert tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon magányos vagyok, mivel sajnos nincs gyakorlatilag egyetlen barátom se. Nem vagyok már olyan fiatal, 31 éves, ebben a korban már nagyon nehéz új ismeretséget kötni. Egész életemben magamba forduló típus voltam, de próbálok most ezen változtatni. Szerintetek van még remény arra, hogy legyen egy kisebb baráti társaságom?

2014. dec. 15. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy van.


Először is meg kéne vizsgálni hogy mi az érdeklődési köröd.


Például ha lejársz gyúrni egy konditerembe ott nagyon könnyen lehet haverkodni fiúkkal lányokkal.


Én csak 1-2 hónapot jártam de máris lett 2-3 haver akiket nem is akartam hanem maguktól jöttek.

Ha valaki megkér hogy segíts neki fekvenyomásnál hogy nehogy rajta maradjon a súly már haver.


Én most boxolni járok és ott meg az edző lett a haverom.


De csinálhatod ezt gyurma szakkörön vagy tudomisén min, bárhol.


Van még egy fontos dolog:

Lazítanod kell, ha görcsölsz rajta hogy ez vagy az a haverod lesz-e és próbálsz megfelelni akkor zsákutcába jutsz.


Ne akarj megfelelni mert elveszíted az egyéniséged és az nem jó, se barátságban se párkapcsolatban.

Ha össze haverkodsz valakivel és összekaptok az nem azt jelenti hogy valamit rosszul csináltál.

Így alakult, nem lehet mindenki a haverod majd lesz helyette más.


Szóval csak lazán, sikerülni fog.

A barátkozás nem életkor függvénye, 50 évesen is simán lehetnek haverjaid és most még csak 31 vagy.

2014. dec. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Pontosan olyan helyzetben vagyok, mint te, bár pár évvel fiatalabb vagyok, de úgy érzem talán sosem lesz olyan baráti társaságom, mint másoknak. :/

Igaz, vannak jóbarátaim, akik szeretnek, akikre számíthatok, de kegyetlen messze laknak és csak nagyon ritkán tudunk elmenni ide-oda, meg hát, az nem ugyanaz. :/

2014. dec. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon a legtöbb ember teljesen alkalmatlan barátnak.

És ellentétben az első hozzászóló állításával, a barátkozás életkor függvénye is, ugyanis bizonyos kor felett az emberek még kevésbé nyitottak.


kérdező, talán még mindig interneten a legkönnyebb barátokat találni, de úgyis nagyon nehéz lesz, főleg ha nem csak haverokat akarsz. az emberek többségét nem érdekli a másik érzései, problémái, csak felszínes, vihogó bohócok társaságát keresik.

2014. dec. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal. Én sem vagyok az a nyitott típus, de nekem is nagyon hiányoznak a barátok. Párkapcsolatom van, de nekem hiányoznak a nagy baráti összejövetelek, vagy akár az, hogy csak úgy megosszuk egymással a mindennapi apróságokat... Látom néhány kollégámat, minden nap írogatnak a barátaikkal, hogy kivel éppen mi történik, mit érez, évente járnak "csajos" wellnessre, havonta, hetente beülős helyekre...stb. és ez nekem nagyon hiányzik. Az én barátaim elköltöztek, család mellett nem akarnak ilyesmit, stb... De nekem egyrészt még nincs gyerekem, és lenne időm ilyesmire, de ha lesz, akkor is úgy gondolom, hogy nagyon is kelleni fognak a barátok, és akkor is fogok rájuk időt szakítani. Ha lesznek... Munkahelyen nem ismerek meg új embereket, akkor mit csináljak? Menjek el egyedül a városba és majd leszólítanak barátkozás céljából?? Vagy tegyem én ezt? Kötve hiszem, hogy ez így működne... L/30
2014. dec. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Aki azt írja, hogy az emberek alkalmatlanok barátnak, annak el kellene gondolkodnia azon, hogy ő maga alkalmas-e rá.

Egyébként az első válaszadóval értek egyet. Ha barátkozni szeretnél, akkor válassz társas időtöltést. Az emberek legtöbbször ilyenek során barátkoznak össze. Például gyerekkorban a játszópajtások, vagy a suliban, később munkahelyen. Ha a munkahelyeden nincsenek hozzád hasonló érdeklődési körű emberek, akkor járj el valamilyen társas foglalkozásra, ami érdekel. Az embereket az hozza össze, ha közösen csinálnak jó dolgokat.

Az igazi, mély barátság kialakulásához szerintem idő kell, akár több évre is szükség lehet. De megtörténhet, hogy valakivel nagyon gyorsan egy hullámhosszra kerültök.

Mindenképpen járj emberek közé.

2014. dec. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Keress és légy nyitott. Ne próbálj meg fiatalabbat játszani, viselkedj úgy, ahogy mindig.
2015. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Sportolj valamit, iratkozz be egy tanfolyamra vagy csak kezdj el egy olyan hobbit csinálni, amit szeretsz, szívesen töltöd vele az időd és emberekkel is tudsz közben találkozni. Először csak ismeretségek alakulnak ki, amikből könnyen haverság lesz, és később akár még barátság is kialakulhat. Lehet, hogy pont a legjobb barátodat fogod így megtalálni :)
2015. febr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
Először nézd meg mije van!!!! Ha olyan kis himbilimbije akkor hívd el randira ha olyan nem himbilimbije akkor is hívd el randira
2015. febr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Igaz, ha tartjaneked a sújt máris haver,én is az vagyok mert válaszolok.

Van két haverom és egy barátom ,engem sokan gyülölnek,sok az ellenségem erre valóak a közel harci fegyverek. Amúgy haver a ``Bain,, (haver) felét nem értem ,hogy mit dumál ,igen kocka .

Nekem sincs barátom csak egy ,de gondolj bele elmész a kocsmába leülsz valaki mellé inni máris a havorod ,esetleg dumáltok kicsit aztám majd egyre többet.....menni fog!!!

2015. nov. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!