Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Teljesen kiment már a divatból...

Teljesen kiment már a divatból a postai levelezés?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy több időbe telik és drágább mint e-mailt írni, de személyesebb. Szerintem. Van aki még szokott postai úton kapcsolatot tartani?

2015. jan. 16. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem sokkal személyesebb postai úton levelezni, mint neten. Én mindenképp ezt preferálom. Nem kell hozzá internetelérés, ha újra akarod olvasni.
2015. jan. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam mert szerintem sokkal problémásabb és költséges is és igazából szerintem nem is sokkal személyesebb mint egy e-mail. Kell venned papírt, bélyeget, borítékot és még el kell vinned a postára és el kell adni, majd várnod kell a válaszra. Interneten pár perc és kész van és hamar érkezik a válasz, akár egy időben is beszélhettek és bár az internetet sem ingyen van szerintem az mindenképpen megéri több szempontból is. Valamint én a papírokat általában elkeverem, eltépem, leöntöm, viszont interneten szerintem jobb tárolni ezeket és ugyanúgy bármikor visszanézhető. Nem nagyon ismerek olyat, aki szokott postai úton levelezni, talán egyet-kettőt akik külföldre szoktak levelet illetve csomagot küldeni ismerősöknek. Szerintem egyébként főként a macera és a költsége miatt nem túl gyakori.
2015. jan. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve kezdtem el levelezni egy lánnyal. Egy lovas magazinban találta meg a "levelezőtársat keresek" hirdetésemet. Ez 4,5 éve volt. Mindig levelezünk a mai napig. Bár facebookon is ismerősök vagyunk, többnyire levélben beszélünk. Már sokszor találkoztunk, több napig egymásnál aludtunk, mivel távol lakunk egymástól. A gimis osztálytársam mellett ő a második legjobb barátnőm. :)
2015. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és én is lány vagyok, egyidősek vagyunk. (utolsó voltam) :)
2015. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos már kicsit kiment a divatból, mondjuk nekem szokásom levelet írni a barátaimnak. :) Sok olyan ismerősöm/barátom van, akik sajnos nagyon messze laknak és néha, ha mondjuk egy nehezebb ponton túllendülök vagy csak olyan kedvem van, írok nekik levelet az érzéseimről, és megköszönöm, hogy mellettem állnak. Ez nálam azért is fontos, mert nem szeretek az érzéseimről beszélni, viszont írni róluk már nyíltabban tudok. Születésnapkor, névnapkor és ünnepekkor képeslapokat alapjáraton küldök a számomra kedves embereknek és néhány barátom ezt viszonozza is. Sőt, van egy barátnőm, ha látom, hogy rosszabb kedve van, vicces írásokat vagy leveleket csempészek a táskájába, mikor nem figyel (meg kisebb ajándékokat), szóval nálam ez a postai levelezés még ma is divat. :D De ez nagyon személy függő + nem a költséggel van szerintem probléma, hisz az a pár száz forint nem sok. Inkább az idő, mert elsétálunk a postára, sorszámot húzunk, egy örökké valóságig várunk, valószínűleg a nő az üveg másik végén kínlódik is még egy sort és kész idegroncs az ember, mire kiér az épületből, de hát... A barátokért mindent, nem igaz? :"D
2015. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Édesek vagytok :D.

Köszi a válaszokat!

Utolsó lol :D, olyan kedves vagy. Tök jó, hogy így magánakciózol a barátaidért. :D Egyébként én nem bánom a sorban állást olvasni szoktam :D. Multkor direkt beálltam egy nőci mögé csekket fizetni, mert tudtam hogy retek lassú lesz és addig olvasgattam míg mások ki előztek a másik ablakhoz :D.


Valaki írta, hogy az e-mail jobb, mert gyorsabb meg ott a cset is stb. Ez teljesen oké, de azért a postai az más miatt jó. Ha bészélünk cseten akkor az levan tudva, de ha levelet várok az olyan meghitt nekem mintha karácsonyi ajándékot várnék tudoood :D.

2015. jan. 18. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!