Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egy külföldi odajönne...

Ha egy külföldi odajönne hozzád egy bárban és erős akcentussal megkérdezné, hogy beszélsz magyarul mit reagálnál?

Figyelt kérdés
érdekesnek találnád, vagy semmivel sem lenne különb mintha egy magyar próbálna veled valami ürügy révén kapcsolatot teremteni?

2015. jan. 17. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Fizetnék neki egy sört
2015. jan. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezgetném, hogy honnan jött, mennyi ideje tanul magyarul, mit csinál itt. Szívesen beszélek külföldiekkel, de nagyon hamar kibukik, ha csak tetteted és az elég gázul jönne ki neked, azt garantálom..:D
2015. jan. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
külföldön tanulok és én vagyok itt a külföldi..és sürgősen szereznem kellene pár ismerőst,barátot mert így alig ha van esélyem a munka találásra
2015. jan. 17. 23:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol vagy? Mert Angliában nem éppen összetartóak a magyarok, és ha meghallják, hogy magyarul beszélsz inkább meg sem szólalnak magyarul az ilyenek miatt... Emiatt nem tartanám a legjobbnak ezt a stratégiát. Vannak csoportok Facebookon ebből a célból, illetve járj a városban, és ahol ki van rakva h keresnek embert add be az önéletrajzod.
2015. jan. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Dániában, vannak magyar ismerőseim akikkel jó viszonyba vagyok, de ők is munkát keresnek..

Mindenfelé adogatok önéletrajzokat, meg neten küldözgetek minden nap szinte, már 5 hónapja de összesen 2 nem választ kaptam a 120 lehetőségből, sajna az angollal ez a helyzet, hogy ott ez nem kiváltság, hanem egy kevés esély arra, hogy ha a munkáltató jól beszél és nem zavarja, hogy alig beszélek dánul, és pont kell ember neki, akkor sikerül, de ehhez elég nagy szerencse kell

2015. jan. 17. 23:59
 6/11 A kérdező kommentje:
De, hogy lehet ez, hogy ahol pont, hogy minden ok megvan arra, hogy különlegesnek érezze magát a magyar, ha egy másik magyart talál, mégis leszarja? Ez mitől lehet, nem látom benne a logikát
2015. jan. 18. 00:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Dániában lehet más a helyzet, Angliában mindenki ki akarja használni egymást, és emiatt inkább nem is mondják, hogy milyen nyelven beszélnek. Amúgy inkább egyetemistákat kérdezz, hogy hol találtak munkát, ha látsz szórólaposokat szólítsd le őket. Vagy takarítókat, stb, akiknek a munkájához nagy valószínűséggel nem kell nyelvismeret.
2015. jan. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
szoktam kérdezni aki tudod, de itt valahogy nem tudom, hogy külföldi ellenesség van, munkaadás terén vagy mi, de még a legtöbb(90%) takarítómunkánál kérik a dán tudást, ez mi?
2015. jan. 18. 14:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez mi?

Senki nem szeret a saját országában más nyelven beszélni a dolgozóhoz.

Megkövetelik azt hogy ha ott szeretnél dolgozni akkor beszéld a nyelvūket. Nem értem miért csodálkozol ezen, szerintem teljesen jogos kérés.

2015. jan. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

én megértem, csak az, hogy pár szó van amit el kell mondania nekünk, ráadásul sokszor azt is hallani, hogy a dánok ellustulnak mivel nem annyira motiváltak mint egy külföldi..


valszeg már elegük van abból, hogy egy rakat nép jön ide, mondjuk ezt is megértem..hiszen ők jól élnek, aki idejön az meg feltehetőleg rosszabbul, nem lesz ez így egyszerű

2015. jan. 19. 02:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!