Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátok csak addig keresnek,...

A barátok csak addig keresnek, amíg érdekes számukra az életünk?

Figyelt kérdés

a Párom is mostanában ezen agyal és én is.Tudni kell annyit, hogy elég messze laktunk egymástól, mielőtt megismertük egymást, és összeköltöztünk (én a páromhoz)

egymás barátait ismerjük, de mivel én több száz km-re lakok az én ismerőseimtől, leginkább interneten tartjuk a kapcsolatot, de ott is feltűnt már, hogy el-el felejtik az embert.

Párom barátait ismerem, és jóba is vagyok velük.

viszont párom "panaszkodott" hogy régebben, sűrűbben ráírtak, és keresték a társaságát ,mint most.

Van pl egy csávó, aki folyamatosan csajt keres magának, és az elcseszett randijairól mesél a páromnak. ő mindig szívesen hallgatja ezeket a sztorikat, de neki is feltűnik, hogy egyszer se kérdezi meg a srác hogy "és te hogy vagy? és veled mivan?"

Kb mindenki csak azért keresi hogy magáról beszéljen.

mielőtt mi összejöttünk, páromnak is elég szerencsétlen kapcsolatai voltak, így ő is sokat mesélt ennek a haverjának, kicsit panaszkodott leginkább, főleg a kapcsolatok vége felé.

Gondolom akkor izgibb volt a téma.

Mivel mi mióta együtt vagyunk, a kapcsolatunk tökéletes, már össze is házasodtunk, és várjuk az első kisbabánkat.

ez a srác, meg még talán nagyon nem tart itt..és így nem izgi neki.

Ha van is egy kis összeveszés köztünk, vagyunk olyan kapcsolatban hogy együtt megoldjuk,megbeszéljük a gondot, és már nem az van hogy a havernak panaszkodik a csajokról.

talán csak addig voltunk izgik a barátoknak,amíg nem találtuk meg egymást, és vergődtünk vacak kapcsolatokból még vacakabbakba?

akkor mindig megtudtak találni, engem is, őt is, hogy "naaa miújság veled?"

most hogy sínen van mindkettőnk élete, és boldogok vagyunk, a kutya se kiváncsi ránk.



2015. júl. 7. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem a barátaidat, úgyhogy nem tudom pontosan megmondani, hogy mi a probléma, elvégre az is lehet, hogy csak félre értelmezted a viselkedésüket, esetleg mostanság nincs olyan sok idejük mint régen vagy hogy tényleg nincsenek jó barátaid. Viszont azt meg tudom mondani, hogy nem mindenki ilyen, elvégre az én barátaimnál általában pont fordítva van és mi leginkább a jó dolgokat próbáljuk megosztani egymással, mint a rosszakat. Leginkább azért, mert mi is messze élünk egymástól, ezért nem akarjuk, hogy a másik esetleg aggódjon értük. (Persze ez nem jelenti azt, hogy csak arról beszélünk, hogy mi jók történtek velünk.) És nálam is volt olyan már, hogy kevesebbet írok a másiknak és néha elfelejtem megkérdezni, hogy nála mi újság van, leginkább azért, mert én néha úgy vagyok vele, hogy miután én elmeséltem neki, hogy mik történtek velem, ő is elfogja mondani, hogy vele mik történtek vagy fordítva. írni pedig néha nincs időm, viszont ettől függetlenül ugyanolyan fontosak nekem a barátaim.

Viszont a te problémáidat is megértem, mert ez nálam csak a közeli barátaimnál van, és mikor másoknál azt veszem észre, hogy nem érdeklődnek én is ugyanúgy megbántódok. Szóval szerintem attól függően, hogy milyen közel álltok egymáshoz a barátaiddal, tudod csak ezt kideríteni. Elvégre pl. a párodnak a barátaival az is lehet, hogy régen csupán azért kérdezték tőle, hogy mi újság, mert tudták, hogy nem voltak jó kapcsolatai ezért így fejezték ki a megértésüket. És most, hogy már minden jól van, nem akarnak úgy tűnni mintha arra várnának, hogy valami rossz történjen. Azonban ez is csak találgatás, és lehet, hogy teljesen más magyarázat van a viselkedésükre. Talán próbáljátok meg a pároddal azt, hogy ti kerestek rájuk és meséltek arról, hogy mik történtek veletek, akkor is ha azok jó dolgok, és figyeljétek meg, hogy a többiek hogyan reagálnak arra, amit írtok.


Remélem, hogy tudtam valamennyit segíteni. :)

2015. júl. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha az ember párra talál, óhatatlanul megváltozik. Ez a (magunkon észrevehetetlen) változás nem kedvez a baráti kapcsolatoknak, ilyenkor valamelyest meg szoktak lazulni a szálak. Nincs ezzel semmi gond, néhány év múlva visszaáll minden, és ha nem is ugyanolyan (hisz közben mindenki más is változik), de hasonló lesz, mint régen.
2015. júl. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!