Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kérjem meg barátnőmet,...

Hogy kérjem meg barátnőmet, hogy ne kapargassa le a bőrdarabkáit, amíg nálunk van?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy kiábrándító a kérdés, de TÉNYLEG szükségem van tanácsra az ügyben....


A csaj, mikor azt hiszi, hogy nem látom, elkezdi kapargatni a fej/arcbőrét, és ha lejön valami bőrdarabja, akkor lepöckölgeti a padlóra. Muszáj megjegyeznem, hogy amúgy rendben van az agya, csak ez az egy visszataszító szokása van.


Ezen a ponton már nem bírom tovább idegileg, de valahogy úgy akarom leszoktatni erről, hogy egyikünknek se legyen megalázó.

Valami ötlet? Előre is köszi... :'D

(Továbbá, ha olvassa olyan is ezt a kérdést, aki mások házában éli ki az ilyen hóbortját, az könyörgöm álljon le, mert 100% hogy észreveszik.)


2015. júl. 20. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Akinek ez szokása, szerintem tudattalanul is csinálja, amikor elgondolkodik például. Ez egyfajta pótcselekvés, kényszerbetegség.

Azért gondolhatod, hogy akkorra "időzíti", amikor szerinte nem látják, mert ez azért mégiscsak intim dolog, és az ember társaságban ahogy nem túr orrot, nem pukizik, stb., úgy ösztönösen ezt sem csinálja.

2015. júl. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

"kényszerbetegség"


Kényszerbetegség inkább az, ha valaki emiatt a plafonon van. Ha bemész egy lakásba, elkerülhetetlenül millió bőr-, haj- és szőrdarabkát hagysz magad után akkor is, ha nem csinálsz semmit, csak megállsz a szoba közepén, mint egy faszent.

2015. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ebben nem vagyok 100%ig biztos, mivel néha meg is nézi, hogy mit szedett le magáról, és csak azután pöckölgeti le...

De csak van módja, hogy ezt beszüntessem, nem?

2015. júl. 20. 15:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondd azt, hogy: Látom te is piszkálgatod az arcod néha, de ne tedd, kisebesedik.. Nekem is volt ilyen szokásom nemrég, és mindig kikapartam a bőröm vele. Sőt volt, hogy rágtam a számat (vagy valami ilyesmi :D) és az is fájt egy idő után.


Amúgy bleeee.... :)))

Én úgy szoktam valakinek a figyelmét valamire, hogy ne érezze magát rosszul emiatt. Rögtön felhozok valami példát magamról, pl. elmondom, hogy én meg régen rágtam a ajkamat,de sikerült leszoknom róla. Vagy ilyesmi. Lehet, hogy nem igaz amit mondok, de én így szoktam megoldani.

Valószínű később is gondolkozik majd ezen,de csak nem olyan kellemetlen, mint azt mondani "ne dobáld már össze a padlót mindig, ha itt vagy".


Na és ha elmondtad, mondd neki, hogy: Nekem anya mindig a kezemre csapott, ha kapartam az arcom. Majd én is a kezedre csapok, ha meglátom. Ne tedd tönkre a bőröd.


Kész.. legközelebb ha csinálja már rászólhatsz.

2015. júl. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
* valakinek a figyelmét felhívni valamire...
2015. júl. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2: de ez GÁZ.

Ha másnál vagy, ne kapargasd már a korpalemezkéidet és a hegeidet...

Nyilván hagyunk magunk után mikroszkopikus kis bőröket, de ha melletted a kanapén szépen lassan gyűlik a fehér kis hordalék bőr, az gááz!

Jesszusom!!

2015. júl. 20. 16:03
 7/8 A kérdező kommentje:
4: köszi :D
2015. júl. 20. 16:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit. :D Tehát rögtön hozz fel egy példát magadról,hogy neki kevésbé legyen ciki. Valamint, hogy rávágsz a kezére, azt mondd játékosan, ne vérben forgó szemekkel. :D

Együtt érzek veled, mert nekem is volt régen ilyen ismerősöm, aki a fejbőrét szedegette és nézegette beszélgetés közben. Sajnos egyrészt nem nagyon bírja a gyomrom az ilyesmit, főleg ha eszek is, másrészt nem illik ilyet csinálni "vendégségben".

2015. júl. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!