Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bunkóság lenne, ha többet nem...

Bunkóság lenne, ha többet nem adnék neki cigit?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőmről van szó...

Szóval egyikünk sem láncdohányos. Én kb. heti 1-1,5 dobozt fogyasztók, azt is esténként, ah nem vagyok otthon.


Én alapból adok mindenkinek cigit, és nekem is szoktak.. Van olyan, hogy nekem nincs, csak pár szál, akkor én szívom egy valakiét, és van, hogy más van ugyanígy, akkor én adok. Szerintem ez így oké.. De van olyan barátnőm is, aki alkalmanként szív 1! szálat, de magának nem vesz,neki is adok, az az 1 úgyis mindegy..


Viszont ennek a barátnőmnek soha nincsen.. Érdekes módon mindig mondja, hogy vesz valakivel felesbe de ha találkozunk kb. soha nincs neki.. És mindig elkéri az enyémet (vagy másét, mindegy.)


Nekem ebből most már rohadtul elegem van.. De nem csak 1 szálat, hanem ha én rágyújtok, ő is rá akar..

Nekem sincs végtelen pénzem, és így kb. 5 szál helyett 10 elmegy...


Nem akarok vele összeveszni, mert ezt leszámítva nagyon aranyos. De adni se akarok.. :D


Bunkóság lenne, ha nemet mondanék? Nyilván ha vele vagyok én se gyújtanék rá akkor, max. csak 1x, és annak a végét neki adnám.. Ha meg mondja, hogy kér, megmondanám kedvesen, hogy nem...


Eddig vártam, hogy észre vegye magát, de nem sikerült. D:

18/L


2015. júl. 22. 11:29
 1/6 nevemmiszter válasza:
Nem bunkság :) mond neki hogy elfogyott :)
2015. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kittikehh00 ***** válasza:
Ha kedveled, és a barátnőd, akkor ne sajnáld tőle. Mondjuk érthető, ha mindig csak te adsz a kiakadásod. De akkor mondd meg neki, (akár szépen akár nem)hogy mi a bajod, mert így továbbra is ezt fogja csinálni, ha nem tudja, hogy mi a problémád.
2015. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De mondtam már szépen neki, hogy ez így nem jó..

Mindig az volt a válasz, hogy ő is adna HA LENNE.. Meg hogy következőleg majd ő vesz.. Meg hogy ahhhjjj, ne legyek már ilyen..


Nem élnek rosszul, és kap pénzt is a szüleitől.. Lehet, hogy nem olyan hűderengeteget, de én se..

Nem igaz, hogy nem tudna félre tenni néha 1000 forintot, ha annyira akarna...

2015. júl. 22. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez kamaszbetegség. Bevallom én is ezt csináltam egy darabig amikor elkezdtem rákapni a cigire. Egy ideig nem vettem magamnak, mondván tinihóbort és még abba tudom hagyni, de ha az orrom előtt dohányoztak, nem tudtam türtőztetni magam, hogy ne kérjek. Aztán amikor valaki megjegyezte a szemtelenségem, rájöttem, hogy most hogy rászoktam a dohányzásra ideje lenne rászokni a sajátomra is. Szóval intelligens ember szerintem nem sértődik meg, de a szomszéd gyerekek pl. megsértődtek. Eleinte csak néha kértek, aztán már minden nap hol az egyik, hol a másik. De legjobban az zavart, hogy minden nap zaklatnak az átkiabálással és a csengetéssel. Elkezdtem először, hogy mindig azt mondtam nincs, nekem is kevés stb. aztán amikor már az egyik jóformán számon is kért, akkor átmentem anyucihoz elbeszélgetni vele. Azóta nem kérnek.
2015. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mond,hogy elfogyott vagy te is kérted.Párszor pedig kérjél tőle is. Utána mondhatod,hogy most sajnos egy darabig nem tudsz venni,mert másra kell a pénz.


És ha vele vennéd felesben???


Amúgy akár barátnő akár nem szerintem egy idő után már betelik a pohár,hogy mindig mindig ő veszi,főleg,hogy nem olcsó buli.


Nekem sokáig az volt,hogy dolgoztam és barátnőm mindig kért pénzt,mert akkor nem volt melója.Egy darabig elég sok pénzeket adtam neki. Utána mikor ebből rendszer volt,a cigit én vettem neki /én nem cigizek/ .Akkor úgy voltam vele,hogy adok,de példa : 2000 ezer ft helyett csak ezer ft-ot.Többször mondtam,hogy már elment a fizetésem erre arra stb.


Nekem szépen lassan leszokott róla. Azóta más a helyzet ő is dolgozik aztán hol ő hív meg hol én őt,buliba vagy kajálni.Szóval így nem gáz.De mikor kb 6 hónapig pénzeltem az sok volt.A fizetésem sem volt sok.


Szóval azért a barátnősségnek és a jó szívűségnek is van egy határa szerintem! Én is ha úgy van adok neki pénzt, ő is ad. Viszont,hogy sokáig csak egy valaki adjon adjon és semmit ne kapjon az már teherré válik.

2015. júl. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kb minden társaságban van ilyen ember akinek soha nincs cigije csak a másét szívja, volt mikor én se adtam 1 havernak és én voltam a szemét mert sajnálok 1-2 szálat
2015. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!