Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy terhes barátnőt, nem...

Egy terhes barátnőt, nem megbántva, hogy lehet közölni, hogy álljon le a baba témával?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmről kiderült,hogy terhes /1,5 hónapos/.Náluk voltam,csak erről tudott beszélgetni jó pár napig erről beszélt,eléggé untam a beszélgetéseket,de megbántani nem akartam,végig hallgattam. Vmelyik nap sajnálatos módon a baba elment.Amit azért sajnáltam meg minden.De,hogy még mindig ez a téma,hogy jajj nem kellett volna dolgozni,jajj vitamint kellett volna szednem,jajj ez jajj az.


Mivel a baba projekt tervben van nekik így bármikor újra terhes lehet.

De ha csak a babáról fog tudni beszélni akkor nem jósolok sok időt a barátságunknak. Nekem más nézetem van erről a baba projektről.


22 éves,nulla szakma, pár hónapnál tovább egy munkahelyen sem maradt. Szerintem inkább karriert kéne építenie,hogy a gyerek után eltudjuk helyezkedni,nem pedig csináljunk gyereket azt jóvan..


Én abszolút nem akarok most gyereket majd 30 éves korom körül,nem rég raktam le a tanfolyamot amit szerettem volna,most kezdtem dolgozni a szakmában és szeretnék fejlődni,kicsit később önállóan lakni a szülőktől ,saját kis élet,ez 1-2 év tuti lesz.

Párkapcsolatot is szeretnék.Szórakozni is.


Oké értem én,hogy egy baba nagy dolog az ember életében,de könyörgöm ne csak ez a téma legyen!!

Ezzel engem ki lehetne kergetni a világból,majd egy jó 5 év múlva biztos másképp gondolom.


Újra terhes lenne a barátnőm szerintetek mit mondjak,hogy ne csak baba téma legyen?


23/L


2015. aug. 5. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ritkítsd a találkozásokat. Ha ennyire nincs közös téma, el fogtok távolodni egymástól, ami nem is baj, mert teljesen más az életcélotok.
2015. aug. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Ti legfeljebb haverok vagytok, nem barátok. Gyereket elveszíteni a legnagyobb trauma a legtöbb nő számára, nem olyan, mint egy kiló list, ami ha kiszóródik, majd lesz helyette másik.
2015. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére ma nem vetette fel a gyerek témát.Gondolom lecsengett már 3 nap alatt. De majd az lesz.Mondjuk így se találkozunk sokat,mert ő is én is dolgozok.Meg amíg nem volt terhes semmi gond nem volt.
2015. aug. 5. 15:43
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát vhogy őt annyira nem érintette meg,úgy vettem észre,ennyire azért már ismerem! Sajnálta meg mondogatta,hogy nem kellett volna dolgoznia stb,de kb 1 hete derült ki,hogy terhes.Ő el sem hitte,meg mondta,hogy nem is igaz az orvosok hazudnak. Rosszullétből a dokik azt mondták terhes. De őt állandóan terhesnek nyilvánítják a bármi baja van. Akkor is mikor nem volt barátja,a doki bele beszélte,hogy terhes -.-

Pont ment volna a héten ultrahangra,hogy kiderüljön,hogy tényleg az e vagy csak a doki hazudik.Viszont munka közben emelt vmit,utána meg azt hitte meg jött a menstruációja.De később begörcsölt és inkább mentek az ügyeletre.Ott derült ki,hogy tényleg terhes volt és elvetélt.

Persze rosszul érintette,de azért olyan szinten nem készült ki,mint mikor én ismerősöket láttam ilyen szituációban.

2015. aug. 5. 15:51
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Kinek kell ellenség, ha ilyen barátai vannak. Ha ennyi empátia sincs benned, hogy részvétet érezz az elvesztett baba miatt,akkor inkább ne találkozz vele, nem fog sokat veszíteni vele. Az egy dolog hogy te máshogy gondolkodsz a családalapításról, de a barátok arra valók hogy megosszák egymással az örömeiket és bánatukat. Nem tudom miért meglepő, ha erről akar beszélni, ez az egyik legnagyobb fordulópont egy ember életében. Itt veled van a baj...
2015. aug. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
24%

Azt hiszem attól, hogy Te és én egy korúak vagyunk, nem gondolkozunk egy dekát sem hasonlóan. Lehetsz ambíciózus, lehetsz törtető és lehetsz munka orientált. Sosem leszel ezzel több, mint az a "barátnőd" aki ilyen korúan gyereket szeretne vállalni.


Elárulhatok egy dolgot magamról. 19 évesen lettem édesanya, van egy 3 és fél éves imádnivaló kisfiam. Most kezdjük az ovit, eddig bölcsis volt. Tudod nagyon nehéz volt a szülés, sokat voltam rosszul a terhességem alatt. Apás szülésünk volt, és azóta az akkori párommal össze is házasodtunk. A kisfiam okos, szép, szeretetreméltó és udvarias. Hihetetlenül kedves természete van és nem csak kívül gyönyörű, hanem belülről is.


Uhhh, jajj bocsi most biztosan untattalak. De úgy őszintén kit érdekelsz??? 23 éves vagyok, édesanya, feleség és dolgozó nő. Ja és nincs rossz állásom, könyvelőirodában dolgozom.


Ha nem tetszik, hogy beszél róla, akkor mond meg neki, ne itt hisztizz, hogy milyen rossz sorod van, mert neked végig kell hallgatni a folytonos babatémát! Nőj már fel végre és kicsit figyelj oda másokra is saját magadon kívül! Szórakozz, dolgozz, élj és találj pasit magadnak. Aztán amikor majd betöltöd a harmincat és senki nem marad melletted, csak az olyan törtető, érzelemmentes nők, mint amilyen te magad is vagy ne csodálkozz! Lesz még neked is mindennél fontosabb egy gyerek, de azért ha 5 év múlva sem gondolod még így, a gumit ne felejtsd el, mert ha véletlen úgy maradsz tükörbe sem tudsz majd nézni!


Nézz tükörbe! Egy ilyen barátnál még egy ellenség is jobb!

2015. aug. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!