Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van-e rálátásotok, hogy kivel...

Van-e rálátásotok, hogy kivel facebookozik a gyermeketek? Megengedi-e, hogy néha belenézz mit csinál és kivel levelez éppen?

Figyelt kérdés
2015. aug. 10. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az enyém többnyire az ismerőseivel levelez, messengerezik mint állat. Osztálytársak, barátok, rokonok stb.

Néha ránézek, de különösebben nem érdekel. Különben is magánügye. Még mindig jobb mintha állandóan telefonálna, mert az sokba kerülne. 17 éves lányom van.

2015. aug. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Előfordul, hogy megmutat egy-egy chatet, postot, ha érdekesnek találja (nem én kérem, magától hozza a telefont.) Sose kértem, hogy belenézhessek, alapból nem rajong a facebookért, egy-két barátjával tartja így a kapcsolatot, néha belenéz az osztálya csoportjába (ő mesélte.) Azt megbeszéltük már akkor, amikor a fiókját csinálta, mire ügyeljen, és szóljon, ha valami furát, szokatlant lát. Egyébként tudom a bejelentkezési adatait, kisebb korában egyszer belenéztem (kövezzetek meg nyugodtan, én se vagyok rá büszke, de kíváncsi voltam, betartja-e, amit megbeszéltünk), kb. két éve már nem.
2015. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyszer betelefonáltak az iskolából, hogy felháborító tartalmak vannak a facebookomon, csak akkor kellett, amúgy ma már meg sem mutatnám.
2015. aug. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak tudjátok, hogy kik az aktuális barátok ezt ajánlom.Mert nekem sem mutatta meg, hogy kivel beszélget.Csak a hazugság, hogy osztálytársak , rokonok...stb. Lány 17éves egyébként. Röviden sorolnám: Eltünt,Nem tudtuk hol keressük. Meglett , hazugságok.Suli, elcseszte. Családi pótlék,megvonták és nincs többé.Jelenlegi suli, estitagozat. A hazudozások maradtak és most már a munkahely(ilyen olyan beugró és diákmunka) helyett randira jár.Szóval nem tudjuk hol van,kivel tölti az idejét és nem elérhető.Hülyének néz bennünket.Mit tehet a szülő ilyenkor?Hagyjuk vagy kiutasítsuk 18éves korától?
2015. aug. 10. 18:22
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Jaa így már teljesen más. Nekem anyáék sose néztek bele a facebookomba, de sosem csináltam semmi hasonlót.
2015. aug. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom a veled történteket, de most őszintén: ha nézed rendszeresen a facebookját, akkor szerinted ez mind nem történt volna meg? Mit tudtál volna csinálni?
2015. aug. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Akkor sem néznének bele ha otthagynám nekik a telefont. Tisztelik a magánéletemet. Semmi titkolnivalóm nincs.
2015. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nézheted a Facebookját, ha felelőtlen, akkor ezen úgy se fog segíteni...

Amúgy lehet olyanokkal motiválni munkára, mint fizesd ki magad a mobilszámlád, nem érdekel, ha zárolják a telefonod.

Egyébként nem is biztos, hogy minden hülyeségének nyoma van az interneten, egyik ismerősöm például egy bulin kavart egy sráccal és gondolt egyet és lement vele vidékre, anélkül, hogy szólt volna bárkinek is. Jelentették a rendőrségen, tele volt vele a Facebook, minden eltűnt személlyel foglalkozó oldalra kitették a fotóját mire előkerült, hogy amúgy semmi baja. A saját barátai is elküldték az ká anyjába, mert mindenki aggódott, hogy valaki egy sikátorban feldarabolta... Nem hiszem, hogy sokkal okosabb lett, de szerintem mikor 50 barátod vágja a fejedhez, hogy mekkora ostoba vagy, akkor elgondolkozik az ember.

2015. aug. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bocs de ha a lányod ostoba azon nem lehet segíteni.
2015. aug. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen a gyerek akkor ott a facebook ellenőrizgetése sem segít, sőt teljesen fölösleges.


A szüleim soha nem néztek bele a beszélgetéseimbe. Kivéve azt a pár esetet amikor én mutattam nekik valamit. De eszembe sem jutott volna lógni a suliból vagy lelépni otthonról.


A levelezésekbe való belenézés szerintem csak akkor megengedett, ha a gyerek bajban van (lelép otthonról; esélyes, hogy drogozik stb)

De egy normálisan viselkedő fiatal esetében szerintem baromi sértő és bizalmatlan, ha az anyuka olvasgatni akarja a leveleit.

2015. aug. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!