Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátság extrákkal - létezik,...

Barátság extrákkal - létezik, hogy nem lesznek szerelmesek a felek?

Figyelt kérdés
Ha valakivel barátok vagytok, törődtök a másikkal, kötődtök hozzá, érdekel, gondoskodtok róla, stb. A szex ezt csak erősíti. Hogyan lehetséges, hogy az egyik fél még sem szeret bele a másikba? Annyi film is szól erről, de persze mindnek happy end a vége. Az életben hogy lehetséges, hogy van amelyik fél nem kezd el többet érezni?

2015. aug. 25. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen a gyorsan felbomló házasságok is ilyen kiegyenlítetlenek.
2015. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Csak tettetik, hogy érdekli őket a másik.
2015. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ilyen 4 éves kapcsolatom, nem lett szerelem, az elején voltak azért érzéseim, szerintem a pasinak nem, bár azért néha éreztem, hogy kicsit jobban törődik velem. Szerintem mi azért nem szerettünk bele egymásba, mert én pl. nem szerettem volna vele kapcsolatot, nagyon nehezen menne, öntörvényű nagyon, belegondolni is rossz, hogy milyen pár lennénk. Az is igaz, hogy nekem volt másik kapcsolatom mellette, ami sokkal fontosabb nekem, csak ott viszont nem volt szex és ezt pótoltam a barátommal. Hát nem a legjobb döntés, de a másikat szeretem és nem akartam elhagyni a szexmentes korszakában sem, így ezt a megoldást választottam. A férfi részéről szerintem ő senkibe nem tud beleszeretni, szóval ez adott volt, ettől nem is féltem soha, hogy nagyon rám kattana, szexuálisan viszont bejöttünk egymásnak.
2015. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, ha amúgy nem jönnek ki egymással a felek, csak haveri szinten, úgy érthető. Én azért tettem fel a kérdést, mert pont ilyen helyzetben vagyok, de nem értem. Mi nagyon jól megvagyunk együtt (együtt is lakunk), nagyon mély a kapcsolatunk, ezért nem értem. Azt nem hiszem, hogy tettetné, hogy érdeklem, mert nagyon törődik velem, nemcsak mint jó barát, de a szexben is maximálisan rám koncentrál, engem helyez előre. És ő is nagyon sok mély dolgot elmond nekem, mély érzéseket, traumákat, amiket nem mond el csak úgy az ember akárkinek. Emiatt nem értem, hogy ha ilyen jól megvagyunk, ilyen mély kapcsolat van köztünk, akkor hogy lehetséges, hogy mégsem szeret belém. Sőt, igazából sokszor teljesen úgy viselkedik, mint aki fülig belém van zúgva, de mégsem akar kapcsolatot, máskor pedig hirtelen tök távolságtartó és érzéketlennek tűnik. Nagyon ingatag, nem értem.
2015. aug. 25. 14:38
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyetlen jó tanácsom van, ne várj tőle semmit. A férfiakat nem lehet megérteni, a nőket sem, ha nem akarja, akkor nem akarja, muszáj elfogadni, hiába látod rajta az ellenkezőjét, nem érdemes hinni a tündérmesében, hogy majd meggondolja magát, mert általában nem szokták. Szerintem keress, akár mellette egy másik pasit, akivel tudsz tervezni is, akár később a férjed lehet, őt pedig pattintsd le ha majd itt van az ideje (ha megvan az új kapcsolat). ha szerelmes vagy belé az gáz, mert akkor akadályozni fog téged az új kapcsolat megtalálásában, illetve nagyon rossz lehet vele együtt élni úgy, hogy te igazából többet szeretnél tőle.
2015. aug. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tényleg nehéz így együtt élni, és mivel ilyen mély a kapcsolatunk és a szex is nagyon jó, kiszállni is képtelen vagyok (költözés akár én, akár ő részéről). Szerelmesnek nem mondanám magam, nyitott szemmel járok. De tudnám szeretni, csak én is tudom, hogy nem érdemes várni, ezért elnyomom magamban inkább. Én is erre gondoltam, hogy keresnem kéne mást, többnyire képes is vagyok ismerkedni, de ha huzamosabb időt töltünk együtt folyamatosan (úgy értem több napig mindent együtt csinálunk), akkor nemhogy nem tudok ismerkedni, de eszembe se jut, hogy más pasik is vannak a földön :/
2015. aug. 25. 15:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Ne tölts vele olyan sok időt, mert már most is túlságosan rá vagy kattanva. Menj el inkább barátnőkkel, barátokkal bulizni. Talán annak van egy minimális esélye, hogy ha látja a "pasid", hogy nem foglalkozol vele annyit, akkor fog beindulni és talán járni akar veled. Sok embernek az az izgalmas ha nem törődnek vele annyit. Csak akkor látja, hogy nem tarthat téged örökké szexbarátnak, ha rájön, hogy neked több kell ennél és ki fogsz majd lépni a kapcsolatotokból. Persze az is lehet, hogy nem, viszont így találhatsz egy normális pasit legalább.
2015. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez tényleg hasznos lehet. Csak olyan nagyon nehéz ezt megtenni. Mert mint barátot nagyon kedvelem-szeretem és nagyon nehéz megállni, hogy ne mutassak felé érdeklődést. De megpróbálom, talán nekem is könnyebb lesz idővel, ha kicsit eltávolodunk.
2015. aug. 25. 15:29
 9/14 anonim válasza:
nos nekem van egy nagyon jo baratom akivel mindent megbeszelek es tudja jol hogy nagyon erzelgos vagyok. egyszer megkerdeztem hogy lefekudne e velem csak ugy kivancsisagbol es azt felelte hogy azert nem mert " lukat lehet talalni amennyit csak akarsz de igaz baratot nem" osztom a velemenyet es ha megis beleszeretnek magamba fogom folytani mert ilyen baratot soha nem talalnek az tuti. a szex pedig mindent elrontana.
2015. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem férfiként nagyon fontos a kötődés, nem játszanék ilyet. Igazából általában nem is nagyon értek szót azokkal a lányokkal, akik hajlandóak lennének hasonlóra.
2015. aug. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!