Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Aggódom az egyik barátnőm...

Manó1235 kérdése:

Aggódom az egyik barátnőm miatt, jogosan?

Figyelt kérdés
Még középiskolában ismertem meg, osztálytársak lettünk. Akkoriban is elég rossz volt már a családi háttere a szülei épp váltak. 10.-ben megismerkedett egy pasival. Tudtam ki az mert a tesóimnak osztálytársa volt (10 évvel idősebbek mint mi). Már akkor is híre volt a városban, minden munkahelyről kirúgták, meglopta a saját barátait, munkatársait, kicsapongó életet élt, a szülei nem is tartják vele a kapcsolatot. Van egy ex neje és 2 gyereke. Barátnőm nagyon bele zúgott, többször is figyelmeztettük hogy ennek nem lesz jó vége. DE hát ugye a szerelem vak. Jöttek a viták, a pasi ugye félre lépett nem egyszer. Barátnőm nyugtatókon élt, folyton stresszelt. Majd teherbe is esett, de az abortusz mellett döntött. Rá pár hónapra ismét terhes lett és meg is tartotta. Mert akkor "volt egy jobb időszak kettejük között". DE nem tartott sokáig a csávó vissza járt az ex nejéhez is, mivel ugye barátnőm szülei elváltak az apja maradt egyedül a nagy padlásteres családi házban így övé volt a földszint bnőm meg az emeleten lakott a pasi meg a nyakán. Most egy munkahelyen dolgoztunk pár hónapig, gyakrabban össze futottam vele, és 2 munkahelyen dolgozott egyszerre úgy hogy itt 12 órázunk és utána ment a másik helyre, napokig 2-3 órákat aludt csak. A pasi meg kitudja merre nőzött mellette, bnőm meg a kislányát sem látta, szegény gyereket csak ide oda dobálják. Erre kiderült hogy a pasi január óta másik nővel van mellette. És "ki tette a szűrét." Állítólag nem tartják azóta a kapcsolatot, a gyereket vagy bnőmet egyáltalán nem támogatja, anyagilag meg sehogy sem. És mostanában fb-on olyan fura idézeteket meg képeket tesz ki, hogy jobb lenne meghalni, kilátástalan minden, mindenki boldog csak ő nem. Ha írok, írunk neki, sosem ír vissza, pedig elolvassa, látja. Sokszor felajánlottuk már neki hogy segítünk bármi van csak szóljon. És úgy tűnik egyre lejjebb és lejjebb csúszik, nem tudom mit lehetne tenni az érdekében. 21/L

2015. okt. 4. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Legy a baratnoje es ne hagyd, hogy lejebb csusszon. Ez nekem mindig bevalt es bar nagyon fiatal vagyok (16) de 13 evesen egy akkor 18 eves lanyt ossze tudtam kaparni a fold alol. A lenyeg, hogy olyenkor magyon mellette kell allni, mint ember es nem szabad hagyni hogy lejebb csusszon.
2015. okt. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Én az ilyen nőt nem tudom sajnálni, a párját ő választotta, ha neki egy ilyen megbízhatatlan bunkó kellett, akkor élvezze ki.

A gyereket viszont nagyon sajnálom, mert nem tehet róla, hogy a szülei idióták.

2015. okt. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most jött rá, hogy szó szerint elrontotta az életét a semmiért. Ezt persze nem ismeri be, csak sajnáltatja magát, mert hát az élet, meg a sors, meg a boldogtalanság, blabla... A legnagyobb segítség az lenne neki, ha valaki jól megrázná, elmondaná neki, hogy igen, nagyon rossz helyzetben van, de ez kizárólag azért van, mert hibát hibára halmozott. Csak egy kiút van ebből, ismerje be, hogy mindent magának okozott és TANULJON BELŐLE. Legközelebb majd nem lesz ilyen kis naív, nem fogja hagyni, hogy kihasználják és megalázzák, de ami a legfontosabb, hogy nem veszi majd ilyen könnyedén sem az abortuszt, sem a szülést... ne babusgasd, mert abból nem tanul semmit. Ha nem látja be, hogy ő maga rontott el mindent, akkor legközelebb is ugyanígy fog viselkedni, mert majd ezúttal hátha "több szerencséje lesz".... be kell látnia, hogy saját sorsát ő alakítja, ő a felelős. Plusz egy kisgyerekes anyuka ne posztolgasson már olyat, hogy semminek nincs értelme, mert az ilyet személyesen billenteném valagon: éljen a gyerekéért, ha már életrehívta!
2015. okt. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2015. okt. 5. 16:35
 5/5 acelsziv ***** válasza:
Egy kicsit vidd rá a figyelmét a gyerekre és, tudasd vele, hogy felelős érte.
2015. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!