Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Folyton csak otthon ücsörgök...

Folyton csak otthon ücsörgök és nem tudok mit kezdeni magammal, amiből már kezd elegem lenni mert mindenhol egyedül vagyok. Mit lehet kezdeni egy ilyen helyzettel?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy nincsenek rendes, igazi barátaim. A régebbiek, akik általánosban is voltak, úgymond "lemorzsolódtak" mert kevesebbet találkoztunk, ritkán láttuk egymást, ritkán beszéltünk, így van, akivel már egyáltalán nem tartom a kapcsolatot semmilyen formában. Egy-két ember még van, akivel néha beszélgetek, ha összefutunk, együtt várjuk a buszt vagy ilyesmi, de velük sem járunk össze, nincsenek közös programjaink, nem nevezhető barátságnak... Új barátaim pedig nincsenek. Sulin kívül nem járok el sehova, ott pedig szintén nem találtam barátokat. Senkivel nincsen semmilyen bajom meg nincsen köztünk semmilyen konfliktus vagy ilyesmi, de nem is vagyunk barátok. Van, akivel néha váltunk pár szót mert tulajdonképpen ez amúgy is elkerülhetetlen egy osztályban, de ennyi. Én meg nem vagyok egy nagyon nyitott vagy könnyen barátkozós típus, de azért próbálkoztam, főleg az első évben, de nem igazán sikerült... Már akkor is mindenkinek meg voltak a barátai, most meg már pláne mindenkinek meg van a saját, kialakult baráti köre. Nem hibáztatok ezért másokat mert ez az én bajom és nekem is meg volt a lehetőségem, csak nekem ezek a dolgok nehezebben mennek mint a legtöbb embernek (sok időre van szükségem míg megbízok valakiben és megnyílok előtte, nehezen beszélgetek, barátkozok másokkal) és különben sem akarom magamat rátukmálni, ráerőltetni másokra. Iskolán kívül pedig nem járok sehova. Általában azt szokták tanácsolni, hogy mozduljon ki az ember...Volt, hogy jártam szakkörre meg tanfolyamra, de oda eleve nem barátkozás céljából mennek az emberek és ott is ugyanúgy mindenkinek megvannak a saját barátai, így ilyen szempontból nem volt hasznos. A sportokban egyáltalán nem vagyok jó. A legtöbben a korosztályomban kocsmázni járnak, ami nem annyira az én világom, de tulajdonképpen ha lenne kivel mennem akkor lehet, hogy akár jól is tudnám érezni magam (Én nem szoktam inni, de alapvetően nem vetem meg, ha valaki szereti az ilyesmit. Persze, nem arra gondolok mikor valaki minden hétvégén hulla részegre issza magát.) Egyedül nem mennék mert nem lenne semmi értelme, úgysem állna velem szóba senki. Ez egy kisváros szóval sok lehetőség nincsen....az utcán meg szintén nem fog leállni senki egy idegennel. Viszont egyedül vagyok és sosincs társaságom, a suliban is és otthon is mindig csak magányosan, egyedül ücsörgök és hiába vagyok egy félénkebb vagy visszahúzódóbb típus, nekem is hiányzik, hogy valakivel tudjak beszélgetni meg találkozni.
2015. okt. 11. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

én is hasonlo vagyok


korod, nemed?

2015. okt. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
16 és lány
2015. okt. 11. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Hol laksz?

Teljesen átérzem a helyzeted, velem is ugyanez volt gimis koromban.

2015. okt. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 opened paradise ***** válasza:

Az új osztályodban nincs olyan,akivel megpróbálhatnál valami sulin kívüli találkát is szervezni?


Vagy itt is vannak páran így.

2015. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem lesz könnyű, de nem is lehetetlen a mostani helyzetedben barátok találni. Először is: nem kell (nem is szabad!) mindenkiben megbízni. Sose így állj hozzá a dologhoz. Alapvetően én is olyan vagyok, mint te, óvatos és nagyon megválogatom a barátaimat, de nekem előnyösebb a helyzetem, mert jó emberismerő vagyok (nem tudom, te hogy vagy ezzel). Viszont a téged körülvevő társaságot úgy kell elképzelni, mint egy piramist: legalul vannak a cimbik - innen indul mindenki, bárki beletartozhat. Ha viszonylag több időt töltesz velük, kiválnak a "jobbak" (több közös téma, érdeklődés, stb) és feljebb lépnek barát szintre. Ők már szűkebb kör, bensőségesebb viszonnyal. Értelemszerűen velük már többet fogsz találkozni és beszélni, ergo több szituációban is együtt lesztek, amik alapján ki tudod választani, hogy kik lesznek az igaz barátaid, akikkel tényleg bármiről tudsz beszélni. (Egyénenként lehet még több szint is, csak nem akarok nagyregényt írni :D).


Na, de te ugye azt kérdezted, hogy hogyan kezdj neki. Anno, amikor én új osztályba kerültem, ahol az emberek 90%a ismerte már egymást, az első hetekben/napokban én is csak egyedül ücsörögtem, néha váltottam egy-két szót valakivel (alap dolgokról, kivagy, mivagy, honnanjöttél stb), aztán kezdtek kirajzolódni az emberek, ki mit szeret, mi érdekli, miről beszél szívesen. És ha volt valami, amihez hozzá tudtam szólni, "belekotyogtam" a beszélgetésbe vagy kérdeztem róla valamit, amivel bevontak a társalgásba.


Szóval a kulcs nálad van, figyelned kell, szemfülesnek kell lenned és élni a felkínálkozó lehetőséggel. Remélem, tudtam segíteni akár egy kicsit is és nem írtam nagy hülyeséget. :D

2015. okt. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!