Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátom most írt,...

Legjobb barátom most írt, hogy meghalt az édesanyja. Mit illik tennem/reagálnom?

Figyelt kérdés

Mindketten 17 éves fiúk vagyunk, legjobb barátom 6 éve. Az édesanyja 42 évesen 2 nappal ezelőtt váratlanul agyvérzést kapott, azóta kómában volt a kórházban. Most 10 perce annyit írt a barátom sms-ben, hogy meghalt ma reggel az édesanyja.


Ilyenkor hogyan illik reagálnom? :S Engem is sokkol a dolog, egyrészt borzasztóan sajnálom a barátomat, és az anyukáját én is jól ismertem, hiszen sokat voltam náluk, nem tudom elhinni hogy ilyen váratlanul elment.


De nem tudom mit mondjak/írjak neki most, még soha nem voltam ilyen helyzetben. Csak írjak vissza válasz sms-t, egy "őszinte részvétem"-mel? Vagy hívjam fel? Akarna-e egyáltalán beszélni? Esetleg később látogassak el hozzájuk? Vagy ne zavarjam meg a család gyászát?


Bocsi ha ez most fura kérdésnek tűnhet, de nagyon tanácstalan vagyok, nem voltam még ilyen helyzetben, szüleim nincsenek itthon, nem tudok tanácsot kérni, ezért gondoltam hogy kiírom ide...


17/F


2015. okt. 30. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:

"Mit illik tennem/reagálnom?"

Semmit se illik.

Azt tedd amit érzel.

2015. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg felhívni. Kérdezd meg hogyan tudnál segíteni neki barátként ebben a fájdalmas helyzetben? Akár elmenni hozzá, ha ki akarja magából beszélni az érzéseit. Természetesen te is elmondhatod, mit érzel. Úgy, ahogy érzed.
2015. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sunshinedoll ***** válasza:
63%
Hívd fel. Fejezd ki őszinte részvétedet, és mondd meg neki, hogy ha szüksége van rád, ott vagy neki, és szívesen támogatod bármiben. Legyél vele türelmes, és ne legyél tolakodó.
2015. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nehéz dolog mert szerintem ezt mindenki máshogyan kezeli és mindenkiben máshogyan játszódnak le a dolgok és nem igazán tudhatja az ember, hogy mivel milyen érzéseket, milyen hatás vált ki... Szerintem ha írt neked akkor azért biztosan valamiféle segítséget keres, talán arra vágyik, hogy veled legyen vagy kibeszélje magát. Mivel ma reggel halt meg az édesanyja ezért szerintem ez még nem az a konkrét családi gyász, hanem inkább még csak próbálják felfogni, hogy mi történt. Legalábbis, ha magamból indulok ki akkor az embernek kell idő, amíg tudatosul benne, hogy pontosan mi történt és inkább olyan felfoghatatlan, sokkszerű állapot van jelen. Én inkább írnék neki mert ha felhívod akkor lehet, hogy túl direkt lenne vagy nem tudna hirtelen mit mondani vagy nem tudom. Írd neki, hogy nagyon sajnálod, ami történt és ha bármire szüksége van, akkor rád számíthat. Tudasd vele, hogy mellette állsz, lehet hogy nem is feltétlenül beszélni szeretne, nekem például sokszor sokkal többet jelent valakinek a jelenléte, hogy ott van mellettem és megölel. Kérdezd meg tőle, hogy tudnál-e neki segíteni, látogasd-e meg vagy egyáltalán, hogy mi esne jól neki.
2015. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Lol rekt
2015. okt. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!