Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak hogy kifizessen?

Mit csináljak hogy kifizessen?

Figyelt kérdés
Még júniusban eladtam egy Ps3 at haveromnak de nem fizette ki akkor mert azt mondta hogy nem tudja hogy hogyan működik a tv-jén stb azt beszéltük meg hogy június végén kifizeti az egészet.Ebből az lett hogy kitalálta hogy szervizbe vitte és ezért adjam 16 ezerrel olcsóbban, július végén kifizette a harmadát és azóta nem fizetett semmit,folyton megígéri hogy kifizeti jövő héten de akkor olyan találkozókat talál ki hogy pl menjek fel pestre(nekem az másfél óra busszal) hétközben éjszaka(sulim van),és vigyek pénzt mert akkor elmennénk bulizni is.Hozzáteszem hogy szerintem nem jár bulizni,rajtam kívül haverjai sem nagyon vannak az italok árait is rosszul mondta olyat mondott pl hogy menjünk el a symbolba meg hogy ott 5000ft a legolcsóbb pia(azt mondta hogy a legolcsóbb pohár koktél 5000ft más pia meg nincsen.ami nem igaz).Ráadásul 18 alatt vagyok szval lehet hogy be sem engednének.Amúgy meg nem is Pesten lakik.Olyanokat mond hogy 60ért vesz parfümöt stbxd.Mindig kitalál valami kifogást hogy miért nem tud fizetni.Az is fura hogy régen gyakran találkoztunk,de fél éve csak egyszer futottunk össze(akkor adta oda a harmadát)Eddig nem nagyon léptem mert nem akartam hogy rámenjen a barátságunk de mostmár nagyon felb...ta az agyamat.Mit csináljak?Előre is köszi a válaszokat.

2015. nov. 7. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem hiszem hogy ebből pénzt fogsz látni. Legyen ez a tanulópénz, se rokonnak, se havernak, senkinek nem adunk el így semmit.
2015. nov. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Téged aztán jól átdobtak a palánkon! Megette a fene az olyan "barátságot", ahol valakit ennyire lehúznak. Ha van valaki, aki tanúsítja, hogy létrejött köztetek egy adás-vétel, tegyél rendőrségi feljelentést csalás miatt! Más megoldást nem látok.
2015. nov. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Baromi egyszerű. Szólsz egy haverodnak és szépen elmentek hozzá, összepakolod a PS3-at és elviszed. Ha ez nem tetszik neki, majd elállíthatja az orrából csurgó vért is. Probléma megoldva.
2015. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Jelentsd fel lopasert vagy csalasert. Mond meg neki hogy polgari perben feljelented ha nem adja a penzt ellenkezoleg kered a jatekgepet! Ha van haverod aki idosebb hivja fel o es mondja meg neki mindezt (adja magat ki ugyvednek). De ha van ugyved ismerosod annal jobbb ! Ugy beszarik hogy kuldi utalja a penzt!
2015. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Visszahozod tőle. Ha kell, a szüleiddel.
2015. nov. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne nevezd azt az embert barátodnak aki fél éve nem keres téged és még pénzzel is tartozik. Beszélj a szüleiddel erről. Mindenképpen együtt hajtsátok be rajta a pénzt. Máskor előbb tájékozódj, kicsit naiv vagy, amíg valaki nem számolta le előtted a teljes összeget addig ne add oda az árut.
2015. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt adás-vételi szerződés, akkor az még a tied, és bármikor visszaveheted.
2015. nov. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A "barátod" éretlen, és kamugépnek tűnik.

A PS meg sima lehúzás, jól mondták itt előttem, menj oda egy haveroddal, és vedd vissza.

Nem muszáj beverni az arcát,de az ilyen emberek csak az erőből értenek.

Ne legyél madár,cselekedj.

2015. nov. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!