Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kérdésem azokhoz szól, akiknek...

Kérdésem azokhoz szól, akiknek legjobb barátja/barátnője külföldre költözött, hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki legjobb barátnőm,akivel nagyon szoros barátságban vagyok már évek óta,ki költözik külföldre. Nekem rajta kívül nincs senkim(családomon kívül). Mikor ezt közölte,hogy kimegy én lesokkolódtam. Igazából nincs miért maradnia itt,családjával nagyon rossz viszonya van, párjával nem rég szakítottak, szar a munkája. Mondja nem köti ide semmi rajtam kívül. Megpróbálja kint,mert van kint egy ismerőse,aki segít neki mindenben. Viszont én nem akarom,hogy kimenjen,tudom nem így működik meg önzőség. De egyszerűen tudom,hogy ha ő kimegy akkor szépen lassan annyi lesz a barátságunknak. Egy darabig persze próbáljuk tartani kapcsolatot,aztán ez ritkulni fog,tudom. Oké van skype meg net és stb. De szerintem tudjuk az nem olyan,mint a személyes találkozások.

Mivel nagyon egyedül lennék ha kimegy szerintem magamba fordulnék. Azt mondta,hogy 3-4 havonta haza jön 2-3 napra akkor majd találkozunk stb.

De mégis..

Nem tudom ezt kezelni,lehet gyerekes önző dolog. De nem tudok mit tenni :(


Ki volt hasonló helyzetben?


2015. nov. 13. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyerekes vagy! Bele kell törődnöd, sőt támogatnod kéne a céljait! Akkor lennél igazi barátja! Ő így döntött, gondolom a jobb élet reményében nem pedig poénból megy ki. El kell fogadd!
2015. nov. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én hasonló helyzetben vagyok, csak az én esetemben én vagyok a kiköltöző. Mondjuk én egyelőre 2 évig tervezek kint lenni, ami azért más, mégis a barátom (nekem is csak 1 igazi barátom van) nagyon szomorú, és vele együtt én is. Sajnos mi is tudjuk, hogy nem lesz ugyanolyan a kapcsolatunk, főleg hogy mi mindennap személyesen találkoztunk, és mindent vele beszéltem meg, ő tud minden egyyes dolgomról, titkomról, és ő ismer a legjobban a világon. Mi most úgy vagyunk vele, veszünk egy nagy levegőt, és valahogy kibírjuk, én is 3-4 havonta fogok hazajárni. Biztos vagyok benne, hogy a kapcsolatunk nem fog megkopni, mindent meg fogunk tenni, bár mi csak emailben fogjuk tartani a kapcsolatot. De tudom milyen érzések kavarognak Benned, főleg ha a te barátnőd már nem tervez hazaköltözni. Ebben az esetben azért más a helyzet, bár a barátság megmaradhat, de a napi/heti kontaktot, ami eddig volt, és most megszűnik, sokat fog rontani a minőségen. Tudom sovány vigasz, de ha nem is ilyen, azért lesznek még barátaid itthon. Hány évesek vagytok?
2015. nov. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Néha mehetsz te is.
2015. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Foedított eset vagyok, mert én vagyok aki mentem és már elég rég. Az intenziv, napi szinten találkozós barátság nem fog működni, ami teljesen érthető, mert neked is és neki is lesz ígénye egy barátságra, amit együtt nem tudtok megoldani így kénytelenek lesztek más barátokat keresni. Ráadásul már nem lesznek közös élmények, nem lesz miről beszélgetni sem. Átmegy felületesbe. Persze az elején, mint írod, majd még próbálkoztok, de...
2015. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Támogatom is,csak nehéz!!


Mi is minden nap minden másnap együtt vagyunk. Napi szintes kapcsolatban vagyunk.Jó mikor párja volt nem,de akkor is heti 2x tuti találkoztunk,meg minden nap beszéltünk.

Hát egyenlőre 1-2 hónapot mondott próbának,de azt mondta,hogy neki az a terve,hogy kint marad,max 3-4 év múlva mikor már elég pénze lesz vissza költözik.De,hogy addigra annyira megszokja a kint létet,ki alakul egy élete,hogy ő haza se akarna költözni.

Szóval neki tényleg hosszú távú terve kint maradni.

23 éves vagyok, ő meg 22.


Én úgy érzem jelen pillanatban,hogy képtelen leszek barátkozni,eleve nehezen megy.

2015. nov. 13. 10:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon stabil a barátság, az is marad. A szálak lazulnak, de nagyon jó lesz a viszontlátás, és miért ne tarthatna örökké? Csak ne az legyen, hogy halogatjátok a kapcsolattartást. Mert ha még a levélváltás is ritkul, az nem vezet jóra.
2015. nov. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ettől félek,hogy a beszélgetés meg ritkul.Onnantól meg vége mindennek.


Stabil a barátságunk.De hosszútávon nem maradna az.Hiszen teljesen más környezetbe kerül akihez kimegy az is jó barátnője,neki meg rengeteg barátnője van szóval bele kerül egy társaságba,jó életbe és félek idővel,ami persze természetes,a személyes barátok többet jelentenek neki majd.Persze lehet időközben én is találok majd barátokat.Csak nekem nehezebb ebből a szempontból a helyzetem.Azért is ragaszkodok hozzá nagyon,mert ő az egyetlen barátnőm. Oké haza jön pár havonta.Egy évben 1x én is tudnék menni szerintem ha össze tudok gyűjteni repülőjegyre valót,meg segít benne.Mondjuk ha én kimegyek akkor 1-2 hétre mennék.


Unokatesómmal is nagyon jó viszonyom volt,sokat találkoztunk aztán ki költöztek külföldre és 3 éve nem láttuk őket,csak most voltak itt 3 napot.Abszolút más kapcsolat van köztünk.Míg régen tényleg bármiről eltudtunk beszélni,aztán most sokszor volt csönd köztünk. Van,hogy 1-2 hónapig nem beszélek uncsi tesómmal,van hogy minden nap vmennyit. De egyszerűen érezhető,hogy kb semmi közös pont nincs köztünk max zenei világ meg,hogy rokonok vagyunk.


Barátnőmmel remélem nem lesz ez,de azért ilyenkor hajlamos az ember a legrosszabbra gondolni.

2015. nov. 13. 12:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha mindketten dolgoztok rajta, nem muszaj, hogy tonkremenjen a baratsagotok a tavolsag miatt, viszont teny, hogy megvaltozik, atalakul.


Nekem 3 nagyon kozeli baratnom van, gimnazista korom ota. 10 evig hetente tobb talalkozassal, sok sok kozos programmal. Mostanra ugy alakult, hogy mind a negyen mas-mas orszagban elunk Europan belul. Evente 3-4 talalkozasnal nem tudunk tobbet osszehozni (azt is kulon-kulon altalaban, evente egyszer pedig egy kozos nyaralas). Skypeon, neten kivel hogy, van, akivel hetente-kethetente, van, akivel csak kethavonta beszelgetunk, whatsappon gyakori az uzenetvaltas mind a harmojukkal, de persze mind a negyunknek megvannak a sajat programjai, baratai, ismerosei, igy nem is tudnank egymason logni allandoan, ha akarnank sem :) Viszont a viszonyunk nem valtozott. Tovabbra is barmikor, barmirol ugyanugy tudunk beszelni, mint regen, ugyanugy barmiben tudunk egymasra szamitani.


Sajnos nem tudsz mit tenni, nem tarthatod onzo modon az orszagban, ha menni akar, igaz baratkent el kellene fogadnod es tamogatnod kellene benne.


Hiaba lesz nehez megszokni, azt sem varhatod el tole, hogy mindig legyen rad ideje es energiaja, meg kell adnod a szabad teret. Nem konnyu am egy uj helyre beilleszkedni, meg tudja vagni az embert (foleg az elejen) rendesen. Neki pedig majd meg kell tanulnia, hogyan alakitson ki egyensulyt a kinti elete es az otthoni kapcsolatai kozott. Lehet, hogy nem megy tokeletesen a legelejen, de idovel nem lesz gond, ha mindketten tamogatjatok egymast, es nyiltan, oszinten kommunikaltok.


Ezek mellett, hiaba nehez, probalj meg nem magadba fordulni, masok fele is nyitni.


Kitartas!

2015. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tartalmas válaszodat!


Tudod,sose voltam egy nyílt,könnyen barátkozós típus,na meg kicsit olyan vagyok aki terelgetni kell,ezért is volt mindig erősebb jellemű barátnőm,haverom stb. Pont kiegészítettük egymást mindig. Ahogy mostani barátnőmmel is van. Persze,nem tarthatom itt.Nem is akartam én mondtam,hogy szíve joga,hová megy. Sok sikert kívánok neki,még ha nehéz is lesz.

2015. nov. 14. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!