Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tudnátok segíteni egy szép...

Tudnátok segíteni egy szép bocsánatkérő levél megfogalmazásában?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm nagyon megbántódott és most nem beszél velem. Nem hajlandó elmondani, hogy mi a problémája és senki másnak sem. Szeretnék neki írni egy szép bocsánatkérő levelet, arról hogy bármivel is bántottam meg nem volt szándékos, de nem igazán vagyok jó ebben. Kérlek segítsetek! ( nem kérek olyan kommenteket, hogy milyen szánalmas vagyok amiért segítséget kérek a levélhez)

2016. jan. 6. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell túldramatizálni. Legyen egyszerű, közvetlen, őszinte. Tekintve, hogy tényleg nem szándékosan bántottad meg (nem is tudod, mivel), nincs okod, hogy bűntudatot érezz, és ezt éreztesd vele.

"bármivel is bántottam meg nem volt szándékos"

Ennyi. Hozzáteheted, hogy szívesen meghallgatod a problémáját, de ha nem akarja megmondani, azt is elfogadod. Ha van sejtésed, hogy min bántódhatott meg, tisztázhatod, mint lehetőséget. Nem baj, ha rövid lesz a levél, bár ha elkezded, lehet, hogy jönnek majd a gondolatok.

2016. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves Barátnőm !


Réges régen élt két macska távol az emberek lakta vidéktől . A legjobb barátok voltak , mindig együtt sétáltak és játszottak . Az erdő eleinte elátta őket minden jóval így az éhséget nem ismerték . Teltek múltak az évek és az erdő termékenysége fogyatkozott , már nem tudta őket ellátni táplálékkal , lassanként megismerték az éhezést .


Az egyik macska egyszer azt mondja a másiknak hogy mennyünk az emberekhez azok majd segítenek ... az emberek azonban megölték mind két macskát és húsukból lakomát csaptak . Ezen a lakomán ott voltál te is és én is de már nem szóltál hozzám mert ettem a macska húsából amiből te nem ... Te sajnáltad azokat a macskákat míg én a vérüket ittam ... Kérlek bocsáss meg és legyünk újra barátok !


(Ezt a metafórát ha a barátnőd megérti akkor biztosan megbocsá ! )

2016. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes, kulturált válaszokat! :) Várom a továbbiakat.
2016. jan. 6. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy bocsánat kérő levél eléggé személyre szabott dolog:)


PL:


Szia!

Utóbbi napokban nem beszéltünk,ami nagyon bánt.Sokat gondolkoztam,de nem tudok rájönni,hogy mit mondtam vagy tettem amiért megbántottalak. A problémákat meg kell oldani és nem hátat fordítani neki.Így kérlek mond el,mit tettem,mondtam ami miatt nem beszélsz velem. Előre sajnálom,nem volt szándékos.

Egy őszinte beszélgetésnek még ha utolsó is nagyon örülnék,hogy tudjam mit rontottam el.Próbáljak rajta javítani a jövőben.

Nagyon szeretlek,hiányzol.



Én barátnőmnek vmi ilyesmit írnék,de én minden kis regényemet legyen az bármi,nagyon személyes és hozok fel benne dolgokat akár egy közös emlék vagy bármi.

2016. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát pedig szánalmas, hogy vadidegenekkel íratod meg a bocsánatkérő levelet. Milyen barát vagy te?? Jó, hogy nem írod ki facebookra :WW

Könyörgöm, valaki mentsen ki ebből a világból...

2016. jan. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm harmadik :) Már megírtam a levelet és ki is békültünk. Utolsó neked üzenném, hogy ez egy kérdezős oldal, hadd kérjek már segítséget. Különben meg nyilván nem szó szerint ezeket írtam le csak egy ki ötlet kellett az elkezdéséhez. Ha nem tetszik le lehet kopni.
2016. jan. 9. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!