Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lesz, ha a történelem...

Mi lesz, ha a történelem megismétli önmagát és ugyanaz lesz 9-12 ben is?

Figyelt kérdés

Mielött 9.-es lettem volna,az utolsó éveimben a gimiben eléggé nagyokat estem orra,és egyedűl maradtam,a "barátaim"miatt.

Nem tudtam milyen lesz az új suli és az új osztály.Féltem,attól,hogy ugyanúgy egyedűl leszek,de a tanárok abban bíztattak,hogy mindenkinek ez lesz a legszebb korszaka.Itt szövődnek életre szóló barátságok,nagy szerelmek.Egy ideig elhittem,hogy létezik még ez a mese.

De mára már igazán válaszolnék a múltamnak,hogy ne reméljen túl sokat.Ez az állapotom...szinte ugyan olyan.Lett két barátnőm és eleinte benne voltam egy kisebb csoportban.Minden jól ment.Aztán mire visszajöttünk a téli vakációból,mindenki rideg lett,megváltoztak a baráti körömben lévők(bár igazából tudtam,hogy nem igazán hozzám valók..)és arra eszmélltem fel,hogy hárman maradtunk.Kiestem még ebből a körből is..

Az egészre csak rá tesz az,hogy 2. félévtől átjön hozzánk a volt osztálytársam,aki idegileg tönkretett a piszkálódásaival.A sors fintora? Hm...


Mit csináljak? Hogy nyissak? Egyszerűen nem tudok kezdeményezni,mert hát nyuszi lettem,igen,szóval erről ennyit.

Csak annyit szeretnék kérdezni,hogy másnak mennyire lett az ígért álomból,tényleg álom?Mármint ahogy,ti is új osztályba kerűltetek,már azonnal megtaláltátok a közös hangot a többiekkel? Azonnal bevontak? Vagy volt az,akinek utólag alakúlt ki?Mennyire késett a befogadás? Mit csináltatok,hogy szeretnek? Volt akinek ugyanolyan volt a 9-12 is mint az az elötti évek?



2016. jan. 27. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem egyéni. Nyitni mindig lehet,sose hiba. :)

Nekem 12.-re lett az,hogy akikkel elvoltam eltűnt az egész. 6. évben :DDDD Szóval egyéni helyzet :)

2016. jan. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt velem is gimi előtt. Nekem szerencsére tényleg jobb lett. Eleinte mindenki különcködött, csak akik már régebbről is ismerték egymást azok beszélgettek. Aztán szép lassan óráról órára rendeződtek a társaságok. Nekem már első héten lett két legjobb barátom, aztán úgy egy hónap alatt ki is alakultak a csoportok.10.-ben jött két új srác, akikkel szintén bf-ek lettünk, lemorzsolódtak azok akik nem illettek az osztályba(egy ilyen srác maradt csak de év közben kirúgták őt is). Félig fiú félig lány osztály, három csoportra szeparálódtunk lányok, a nagyszájúak és mi :D. Habár alapból mindenki a saját klikkjével van többet, azért osztály szinten is nagyon jól kijövünk egymással, (most mondjuk a szalagavató miatt szoktak viták lenni a lányok között, mivel a lányok túlparázzák, mi meg inkább alkalmazkodunk ahhoz amit ők akarnak, mivel nekünk minden javaslat tetszik :D)


Én semmi különlegeset nem csináltam. Viszonylag laza voltam és önmagamat adtam, kedves voltam mindenkivel aki normális volt, visszaszóltam annak aki belém kötött, kiálltam az osztálytársak mellett ha a felsőbb évesek szekáltak minket, és minél több emberrel próbáltam beszélgetést kezdeményezni, hogy úgy kb. behatároljam kivel azonos az érdeklődés vagy ki milyen személyiség.

Ez nekem mérföldkő volt mivel 7-8. osztályban olyan szinten kikészítettek, hogy még a szemébe se mertem nézni senkinek, nem hogy beszélgetést kezdeményezzek.


Ugyanazt tudom neked is tanácsolni amit én tettem. Legyél önmagad, legyél kedves, nyitott. Küzdd le a félelmedet, kezdeményezz beszélgetéseket. Ez teljesen új környezet, senki nem ismer, és még a régi osztálytársad sincs ott. Teljesen új lappal indítasz mindenkinél, és kilencedikben mindenki könnyebben barátkozik mint később, mivel mindenki keresi a saját társaságát. Ismerd meg az osztálytársaidat, mérlegelj hogy ki az akivel jól kijönnél, ki az akivel kevésbé.

Volt osztálytársadnak is mutasd egy teljesen új oldaladat, mutasd meg neki hogy nem érdekel mit csinál, már nem az a környezet mint általánosba. És ez motiváljon a barátkozásban is, hogy minél több barátod legyen mire odaér, mert ha netán újrakezdené a kötekedést, akkor lesznek akik kiálljanak melletted :)


17/f

2016. jan. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!