Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Öngyilkossággal fenyegetőző...

Öngyilkossággal fenyegetőző barát (? )

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki kissé antiszociális, az anyja sem figyel rá eléggé, s eléggé rámakaszkodott s "én vagyok az egyetlen barátja" . Nobár, emberek vagyunk, mi is veszekszünk, főleg azon, hogy már olyan, mintha én lennék az anyja, és ha akár 1 percre eltűnök már idegrohamot kap. Mikor közöltem vele, hogy szerintem változtatnia kellene, kicsit összekaptunk és öngyilkossággal fenyegetett. Majd rá egy hónapra (most), munka miatt kevesebbet tudtam vele törődni, és azóta mióta közöltem vele, hogy hagyjon dolgozni, nem válaszol egy üzenetemre, hívásomra sem.Egyedül az anyja nevét tudom, de most írjak neki, hogy "Kezét csókolom, szerintem a fia kárt tesz magában."?

Szerintetek mit tegyek?



2016. márc. 9. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ha nem is így, de elmondhatod az anyjának. Aztán ha nem válaszol vagy nem akad le rólad építsd le szépen.
2016. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


Először is mérlegeld hogy mennyire fontos a barátod. Ha fontos akkor azt ajánlom ne hívd, ne írj neki, hanem keresd fel személyesen. Gondolom már ma késő van, de ha úgy ismered mint aki örvendene neked akkor akár ma, de inkább holnap lenne jó felkeresd.


Próbáld megbeszélni vele a problémát. Kérd meg ne fenyegetőzzön ilyen dolgokkal, mert ez nem játék. Próbáld kimutatni hogy fontos neked, s mond meg neki, hogy nem tudnád elviselni ha kárt tenne magába. Viszont nem tudsz folyton vele lenni, nincs annyi időd.


Ajánld fel hogy segítesz neki mindenben, ha kell meghallgatod, tanácsokat adsz stb. De a legjobb lenne egy pszichológust ajánlani neki.


Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. márc. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Habár nincs sok korkülönbség köztünk, néha tényleg olyan mintha a lányom lenne :) Végül sikerült elérnem (felmentem hozzá a lakására) Megbeszéltük a dolgokat, s belátta, hogy igazam van, és azt is, hogy segítségre van szüksége. Szerencsére nem csinált semmi hülyeséget! :)
2016. márc. 9. 23:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Most fiú vagy lány? A kérdésben fiút írtál, aztán meg lányt.
2016. márc. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!