Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet segíteni egy...

Hogyan lehet segíteni egy gyászolónak?

Figyelt kérdés

Van egy lány, akit nagyon szeretek (31f vagyok), és nemrég meghalt az apukája. Az előbb tudtam meg egy emailben.

Nem szeretem van köztünk, csak egy közeli jóbaráti kapcsolat.

Szóval meghalt az apukája, és az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnék neki segíteni lelkileg?

Az a baj, hogy nem tudom ezt úgy átérezni, mert még sosem halt meg nekem senki ilyen közeli.

Vagy ez meggyógyul idővel, ha békén hagyom?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jún. 27. 15:38
 1/6 anonim válasza:
0%
Szia hova valósi vagy?
2016. jún. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg jóban vagytok, akkor mondd meg neki, hoyg szivesen meghallgatod, ha szeretne beszélni valakivel, ezen kivül viszont ugyanúgy legyél ott vele, mint korábban is.
2016. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csak mond neki hogy részvéted és ha szüksége van valamire rád számíthat
2016. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A részvétnyilvánítás fontos - az "őszinte részvétem" nem egy hivatalos kiüresedett formula, hanem azt jelenti, hogy együtt-érzel, és ha ő bármi segítséget kér, szeretne róla beszélni, akkor rendelkezésére állsz. Csendes melléállás - nem faggatás. Hosszú idő alatt gyógyul a szertetteink elvesztése feletti fájdalom, vannak különböző fázisai, van amikor haragszik, van amikor sír, van amikor elbújik van amikor beszélne egy együtt-érzőnek - ez a gyászmunka, amely kell, hogy felfogja, feldolgozza a gyászoló.
2016. jún. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mond neki, sok jót adott neki apja, egy teljes életet élt, sok jó emlék, stb, s halál után csak újra önmagunk leszünk egy nagyobb valónkban, fejlődött, tapasztalt, lejárt ideje, ennek örülni kell. Mindenki halad.

1 negatívum van s ez csak igazán az, már nem tud vele beszélni, nem tudja segítségét kérni.

2016. jún. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő.

Én budapesti vagyok, ő veszprémi.

2016. jún. 27. 16:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!