Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Honnan lehet tudni, hogyha...

Honnan lehet tudni, hogyha egy személy a barátjának tart?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem el egy ilyen témán gondolkozni. Nemrég találkoztam és ismertem meg egy személyt (1 hónapja), kivel már a találkozásunkkor is együtt voltunk, összebarátkoztunk gyorsan (olyan hangulatú volt, mintha már egy jó ideje jóban lennénk és ismernénk egymást). Aztán utána még párszor találkoztunk, többször beszéltünk, de mostanában -az elejéhez képest- kevesebbet, és ez egyre csökken.

Honnan tudhatom, hogy ő jó barátjának tart-e?

Honnan tudhatom, hogy kedvel-e ő is engem, és nem untatom halálra?

Lehet, hogy ő nem igazán szereti kimutatni amit érez/gondol? A személyesebb, belső gondolatokat, véleményeket? Akkor honnan tudhatom, hogy érdeklem-e egyáltalán?

Mit érdemes csinálnom, hogy ez a (kis kezdetleges) barátság folytatódjon és ne menjen el a semmibe? Vagy csak időre van szükség? Sajnos nem tudom...

Köszi a segítséget. Kicsit frusztrál ez az egész, úgy érzem, mintha én rontanék el valamit, de nem tudom, hogy mit. Bennem van az az érzés, hogy (mintha) ha én nem írnék neki/keresném, akkor ő nem igazán írna/keresne engem. Bár most terveztem el azt, hogy abbahagyom a beszélgetést vele, és kíváncsi vagyok keres-e.

Privátban jobban is ki tudom fejteni a történetem, sokkal részletesebben. Csak írj, hogyha érdekel-e, és segítenél-e nekem :-/.



2016. júl. 15. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Kerdezd meg!

Ez a biztos!

2016. júl. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben!

Bár még csak alig egy hónapja ismerem, de tudom, hogy nem fog nagyon válaszolni erre, mármint alig pár szóban...

Pedig én szeretem kifejtegetni valamiért az ilyen (de más) témákat (is), minthogy csak pár szóban megbeszéljük. :-/

Mi van, ha csak pozitívat mond, nehogy (szerinte) megsértsen vagy megbántson?

2016. júl. 15. 18:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyértelmű. Ha valaki olyan, hogy nem mutatja ki úgy általánosságban, amit gondol-érez, tehát mindenkivel olyan, azon nincs mit erőlködni, vagy aggódni ilyen ember miatt, ezt talán más határozottabb ember tudja is.

Ilyenkor nem ilyen emberen kell erőlködnöd, hanem olyanokon, akik nyitottabbak, barátságosabbak.

Ha valaki saját természete szerint érzéketlen, akkor az bizony nem kedvel sem téged, sem senkit:)) És ez nem olyan dolog, amit neked magadra kellene venned.


Más esetben, ha csak te untatod, arra rálehet kérdezni. Arra is, ha netán valaki olyan viszonyban van veled, hogy néha jó veled, de nem akar folyton rád akaszkodni. Az ilyen is ellehet fogadni.

Szerintem simán, ha megismerkedsz olyan emberekkel is, akikkel jobban talál a szó, akkor más nem kell ilyesmin gondolkodnod.

Az emberek NEM ok nélkül bizonytalanítsák el egymást, ha valaki igazán törődik veled, akkor nem fogja hagyni elbizonytalanodj. Más esetben meg nem érdekli. Inkább foglalkozz azokkal, akik törődnek veled.


Képzeld el, hogy egy dobozt tartasz a kezedben, amiről kíváncsi vagy, hogy üres-e vagy van benne valami. Tehetetlenül ezen töprengsz, de nem nyitod ki egyértelműen, hogy megnézd. Ha meg kinyitod, és látod, hogy "üres", akkor az oldalán keresed, hogy még sins-e benne elrejtve valami, mert nem tudod elfogadni amit találtál. Más esetben sokkal jobb, amikor olyant tartok a kezemben, ami tényleg nyújt is valamit. Nem tudom, mennyire jó hasonlat:))


A lényeg, hogy lehetnének érzelmileg sokkal telítettebb kapcsolataim, és akkor nem kellene a gyenge kapcsoltokból 'mazsolázgatnom'.

Biztos jobb lenne, ha valaki kapásból kifejezné a gondolatait, érzéseit neked, nem kell nyúznod ehhez.

2016. júl. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem érzéketlen, csak nem szereti az érzelgősséget! :) Én meg pont az ellentettje vagyok, mivel szeretem, ha ilyenről is tudok valakivel beszélni: vélemények, érzések, gondolatok...

Lehet hülyeség, de ez így van.


Beszéltem vele, azóta! És teljesen megbeszéltük ezt az egészet. Nincs semmi gondja velem, nagyon bír és kedvel engem. :) Elvileg velem beszél az egyik legtöbbet. :)


A hasonlatodat értettem, igaz másodszorra, de megértettem, és tetszett. :) Igazad van, teljes mértékben. :)

2016. júl. 18. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!