Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha van egy pesszimista barátom...

Ha van egy pesszimista barátom, hogyan tudom elérni, hogy egy kicsi szepseget is lasson a vilagban?

Figyelt kérdés

2016. júl. 17. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
ha tényleg mindenre pesszimista.. őszintén szólva.. nem éri meg a barátság, lelkileg elront.. egyébként, ha van valami, amit szeret, végezd vele, szép helyeken főleg, ha zenél, el lehet menni gitározni valami szép kilátású helyre, vagy tábortűzmellé, vagy ezekhez hasonló :) én is ilyen voltam, egyik mostani legjobb barátom rángatott ki mindig mindenhova, azóta valamivel szebben látom a világot, próbálok alkalmazkodni a boldogabb emberekhez, és így nekem is jobb, beláttam :) sok sikert nektek :)
2016. júl. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
első vagyok ismét, ha érdekel bármi, írj privátot, és próbálok segíteni :)
2016. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már annak is optimizmusra kellene sarkallnia, hogy van egy igazi barátja. Gratulálok neked!
2016. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha kirángatod, programokat szervezel, lekötöd a figyelmét, akkor talán javul a helyzet, de sajnos sokan nagyon beleragadnak a pesszimizmusra és nem hajlandók kimászni belőle - nélkülük meg nem működik...

,-((

2016. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ilyen kevés információ birtokában nem tudok segíteni. A pesszimizmusának több oka is lehet. Valami komolyabb lelki traumák, magányosság, önértékelési problémák, folyamatos csalódás, kudarcélmények. Lehet a személyisége alapból ilyen, de ez is kisgyerekkorban nőhetett fel, valamilyen nyomásra.

A segítségért és a valódi okok feltárásáért több dolgot kéne megosztanod.

Üdvözlettel,

A. Pszichológus

2016. júl. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A. Pszichológus barátunk szereti kifelejteni, hogy a lelki bajoknak leggyakrabban sima dehidratáltság az oka. Itasd meg a barátodat, kérdező. Nem piával, vagy cukros szutykokkal, hanem vízzel. Aztán vidd ki a szabadba. A fényhiány is melatonint termel, és az a depi előszobája. Beszéld rá, hogy fussatok egy kört. A mozgás nagyon jót tesz. Esetleg vizsgáld felül az étrendjét. Az állati eredetű fehérjék emésztése nagyon sokunknál enyhe mérgezési tüneteket produkál, ami szintén deprimáltságot okoz.
2016. júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sziasztok, talán hallottatok már az Optimista Klub és a mögötte álló önkéntesekből álló pszichológusokból álló csapatra, akik ingyen segítenek. Ha úgy érzed kérdésed lenne a továbblépéshez töltsd ki a HunOpti önismereti tesztet [link] és kérdezz a megadott elérhetőségen. Jó utazást kívánok.
2016. júl. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Úgy,hogy legyél vele őszinte,ahelyett,hogy beetetnéd bármilyen jól hangzó dologgal!Az optimizmus önámítás,az élet nem csupa rózsaszín felhő,hanem bizony szenvedés.Amúgy ha azt akarod hogy szépséget lásson,beszélj neki a halálról,vagy nézzetek olyan filmeket stb.,a halál pozitívum,ugyanis megszűnik minden rossz dolog,nincs utána csalódás:)
2016. aug. 28. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!