Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes levelezőtársat keresni?

Érdemes levelezőtársat keresni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy levelezőtársat,akivel e-mailben tudnék beszélgetni,csak nem nagyon tudom hogy megy ez,mert ugye nem mindig mindenki az,akinek látszik,ezért hanyagoltam a témát.Külföldiekkel,de akár belföldivel is szívesen beszélgetnék,13-16 (esetleg 17 ha van téma) éves lányokkal.Szerintetek érdemes lenne?Mármint utálom a nyarat,mert rettentő unalmas,és jó lenne megismerkedni velem egykorúakkal. 14/L

2016. aug. 3. 16:18
 1/5 anonim válasza:
60%
Szerintem ez azért nem érné meg,mert sajnos vannak olyan felnőtt férfiak (pedofilok),hogy 14-15 éves lányoknak adják ki magukat,és ahogy egy picit beszéltek,már kezdik küldözgetni magukról az "olyan" képeket.De ez a rosszabbik eset,ettől függetlenül még találhatsz normális levelezőtársat is.:)
2016. aug. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne. Nekem is van több levelezőtársam, már több mint egy éve. :)
2016. aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

Első! Te háborodott vagy? Szerinted minden felnőtt férfi pedofil aki szóba mer állni egy fiatalkorúval? Mi van ha pl. tanár, pszichológus, lelkipásztor az illető és csak segíteni akar az olyan fiataloknak, akik elhagyatottan bolyonganak az éterben? Akkor is pedofil? Te konkrétan beteg vagy, hogy ilyeneket írsz! Térjél már észre egy kicsikét!


Kérdező: persze, levelezni jó dolog és szabad is, s nem is feltétlenül mindig a kor számít a levelezőpartnerek között. Különben meg egyes-egyedül a Te magánügyed, hogy kivel állsz szóba és kivel nem! Elmenni, találkozni persze senkivel nem szabad, ha csak nem régebb óta ismered az illetőt és teljesen biztosan tudod, hogy megbízható. Tudod kik az ismerősei, esetleg van közös ismerősötök is. A témát meg az adja, ami mindkettőtöket érdekel, ha ez a kutyasétáltatás, akkor az, ha a szex, az is teljesen érthető az életkorod miatt (serdülőkor) stb. Pedofilozni meg az pedofilozzon, aki tudja, hogy mit jelent ez a fogalom. Pedofil valaki akkor, ha testileg és mentálisan is fejletlen gyerekek iránt érez szexuális vonzalmat, elrabolja vagy elcsalogatja az áldozatait, erőszakkal szexuális kapcsolatot létesít velük stb. Az viszont még nem feltétlenül pedofil, aki idősebb létére egy másik fiatalabb személlyel beszélget. Azért álljon már meg a menet...

2016. aug. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

elsőnek annyiban igaza van, hogy nem árt az óvatosság, vannek beteg emberek, akik szeretnek (különösen névtelenség és arctalanság mögé bújva) hülyeségeket is csinálni. igen, pedofilok is lehetnek köztük, de hogy ez a veszély mennyire valós, vagy gyakori, azt nem tudom és talán nem érdemes anniyra túldimenzionáni.


egy biztos: nagyon személyes dolgokat, főleg olyasmit, ami alapján felismerhet, megtalálhat, nem, vagy csak nagyon óvatosan szabad küldeni egy ismeretlennek. akkor is, idősebbként és fiúként is, de 14 éves lányként pláne! különösen a fényképekkel érdemes nagyon vigyázni. és nem csak azért, mert a képpel visszaélhetnek (például legközelebb neked fogja magát kiadni valaki és másoknak küldözgeti majd), hanem azért is, mert egy ártatlan szelfin is látszódhat egy csomó minden, hogy milyen érték van a lakásban és a legtöbb telefon (ha engeded neki) elmenti, hogy hol készült a kép és így már simán be tudnak törni hozzátok - főleg, ha megírtad neki személyesen, vagy mondjuk kiposztoltad FB-n, Instagramon, hogy elmentetek nyaralni...


viszont, ha valakivel levelezel, akkor szerintem elég jól be lehet lőni, hogy valaki normális, vagy zakkant idióta és vannak a neten értelmes emberek is, akikkel érdemes levelezni. nekem vannak olyan ismerőseim, akikkel már 10 éve levelezünk és a mai napig jóban vagyunk. de szövődtek már így szerelmek is, amik jól alakultak - viszont a legtöbb ilyen levelezés azért egy idő után zátonyra fut, vagy kiderül, hogy a másik idióta vagy csak kifullad, nem vagytok már érdekesek egymásnak, nem tudtok egymással mit kezdeni.


minden esetre teljesen elvetni semmi esetre sem érdemes a dolgot, nem csak veszélyei, hanem előnyei is lehetnek.


sok sikert hozzá!


36F

2016. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is levelezőtársat keresek. Írhatsz ha gondolod:)
2017. jún. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!