Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek számít, hogy akit épp...

Nektek számít, hogy akit épp megismertek, azt hogy hívják?

Figyelt kérdés

Kicsit talán hül.yén tettem fel a kérdést. :)

Babát várunk, nevet keresünk. És azon töröm a fejem, hogy tényleg ennyire sokat számít?

Leszámítva azt, amikor valakinek tényleg cikis a neve (pl. Major Anna, Végh Béla), vagy nagyon extrém (Egnelbert meg Dezideráta), igazából nem szokott még csak érdekelni sem. Esetleg megjegyzem magamban, hogy szép neve van, vagy kicsit fura. De onnantól kb. teljesen mindegy, mi a neve az illetőnek.


Ezzel csak én vagyok így és másoknak fontos? Vagy ti is így gondoljátok?


Szerintem igazából először csak nekünk okoz fejtörést, meg közvetlen születés után a rokonok tudják húzni a szájuk (mert olyan név nincs, ami mindenkinek tetszik), és utána az a fontos, hogy maga a név tulajdonosa együtt tudjon élni vele. Ne cikizzék érte, például.


Nekem az fontos, hogy jól cseng magában és a csaldánévvel is, benne van a naptárban (semmi extrém), és nem esik túl közel a szülinaphoz.

De innentől kb. tök mindegy, hogy nekünk tetsző 10 névből melyik lesz.



2016. szept. 2. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem igazán érdekel, viszont az ilyen extrém neveket ki szokták csúfolni. Barátom neve az hogy Mirkó, mikrónak becézték. Meg vannak ilyen elég magyaros nevek amiket nem szeretek, például Józsi, Lajos, Béla, János. Akiknek ez a nevük azokat ilyen öregemberként képzelem el.


Szóval nem fontos, de nem is lényegtelen. Mik az ötleteitek?

2016. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden nevet lehet csufolni, inkabb a szemelyisegen szokott mulni hogy csufoljak-e. Szerintem valami kozepesen normalis nevet valasszatok.
2016. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fiú nevekből pl. a Gergely, Márton, Richárd, Norbert.

Lány nevekből pl. Noémi, Alexandra, Melinda. Talán a legextrémebb a Roxána, ami tetszik.


Tehát semmi Dezső meg Mariska. :)

2016. szept. 2. 12:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha rossz emlékek kötnek egy névhez akkor akaratomon kívül is fenntartásokkal kezelem eleinte az illetőt.


Továbbá a régimódi neveket én is furcsának találom. Ha valaki ilyen nevet említ, elsőre én is egy idősebb 50-100 év közötti személyre gondolok nem pedig egy aranyos kisgyerekre vagy egy velem egyidős vonzó fiatalra. Vicces, hogy a páromnak pont ilyen neve van, a megismerkedésünk után szinte rögtön becézni kezdtem (nevétől teljesen eltérő, egyedi becenév) mert furcsa volt használni a keresztnevét. Vagy fél év után meg is jegyezte, hogy nem zavarja de kb 2x neveztem a rendes nevén :D

2016. szept. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amiket te írtál, teljesen normális nevek. Egyébként engem nem igazán érdekel, mi a neve az ismerőseimnek. Elfogadom, hogy így hívják, és kész.
2016. szept. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem se érdekel a név. Ha átlagos neve van, kb meg se hallom, átsiklok felette, és ciki, de később rá kell kérdeznem. Ha ilyen Lakatos Anonimusz, azt azért megjegyzem.
2016. szept. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!