Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan érzem magam elnyomva?...

Jogosan érzem magam elnyomva? Mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Nem is biztos, hogy jól fogalmaztam meg a kérdést, ezért szeretnék előre is elnézést kérni. A probléma a következő:


Kollégista vagyok, hárman vagyunk egy szobán. Eléggé jó a kapcsolatunk a szobatársaimmal, már 3. éve vagyunk így együtt a szobán. Azonban az egyik szobatársnőm mintha felsőbbrendűbbnek érezné magát.


Én és a harmadik szobatársunk tudjuk fülhallgatóval hallgatni a zenét, vagy nézni a filmet, ő viszont nem. Ő már a kezdetektől fogva hangosan nézte mindig. Ha esetleg mi hallgatjuk hangosan a zenét, egyből furán néz ránk, vagy szándékosan elkezd ő is nézni valamit, természetesen füles nélkül. Nem lehet szellőztetni sem, mert ő mindig fázik.


Tavaly és tavalyelőtt jellemző volt az is, hogy itt dohányzott bent a szobában, ami tulajdonképpen tilos volt, de mostanra erről szerencsére leszokott, inkább kimegy a teraszra.


A mai eset:

Eléggé meg van betegedve ez a szobatársunk, nagyon csúnyán köhög, de ahelyett, hogy elment volna orvoshoz, képes volt eljönni ide. Párommal távkapcsolatban élünk, skype-on szoktunk beszélgetni nap, mint nap. Most is felhívott a párom, és direkt halkan beszéltem, hogy ne ébresszem őt fel, erre kábé 1 perc után elkezd nekem idegesen beszólogatni, hogy ne beszéljek, amíg ő alszik. Hozzátenném, hogy azelőtt ébredtem fel én is, hogy hívott volna a párom, és a szobatársnőm végig filmet nézett hangosan. Én soha nem szólogattam be neki emiatt, akkor ő miért nem tud tekintettel lenni ránk?


Egyébként pedig ő is szokott a párjával beszélgetni messengeren vagy telefonon, minket ez nem zavar.


Beszélni nem lehet vele erről, mert akkor egyből menne a sértődés és a hiszti, rosszba pedig nem akarok lenni a szobatársnőimmel.


Mit lehetne tenni?


2016. okt. 11. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
mondjuk elkezdhetnétek kicsit érettebben viselkedni.. ha meg nem megy az együttélés utáljátok ki, vagy költözz el.
2016. okt. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az elköltözés nem opció, ugyanis az egyetem mellett - ahová jelenleg járok -, van a kolesz.
2016. okt. 11. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!