Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan nyissak új emberek...

Hogyan nyissak új emberek felé az iskolában, ha egy barátom hátráltat ebben?

Figyelt kérdés

Mostanra körvonalazódott bennem, hogy szinte mindig sablonosan viselkedik velem és másodrendű embernek tekint engem. Mintha "felettem" lenne a ranglétrán.


Ezek a következő viselkedésekben nyilvánulnak meg:

-Ha beszélek egy emberrel, amint meglátja ezt odajön és közbevág, hogy: "miről van szó?". Utána mintha kitúrna a beszélgetésből és a beszélgetőpartneremmel saját monológba kezd.

-Amikor az utcán megyünk hárman, mindig én kerülök hátulra, ő és akivel beszélget ketten egymás mellett sétálnak. Hozzám sem szól. Amikor előreszólok, mintha meg sem hallana.

-Ha késünk valahonnan (Persze mert kéri, hogy várjak rá), sietni kezdünk, majd a bejárat előtt megelőz mert azt a látszatot akarja kelteni, mintha ő sietett volna.

-Szinte csak akkor hív fel, ha kell neki valami, vagy ha ki akarja önteni a lelkét.

-Amikor találkozunk sokszor csak a telefonját nyomkodja vagy elmondja a dolgait többször.

-Elvárja, hogy várjam meg az iskolában amikor órára kéne indulni. Mostanában már nem várom meg, hogy ne késsek miatta. Cserébe a fejemhez vágta gúnyos hangon, hogy hova tűntem.

-Többször az van, amit ő akar.


Most ennyi jutott az eszembe, de biztosan több dolog van.


A legjobban az zavar, hogy nem akar kiengedni a saját komfortzónájából, nem tudja elviselni, ha nem vagyok alárendelve.


Velem vagy vele van a baj?

Mit kéne tennem?



2016. okt. 23. 14:33
 1/1 anonim válasza:

Ebből nem fogsz tudni kijönni finoman. Meg kell neki mondani kerek-perec, hogy nem vagy rá többé kíváncsi és hagyjon békén. Nyilván lesz hiszti, meg káromkodás, ilyesmi, de le kell tojni. Ha tőle megszabadultál lehet keresni új barátokat.


Vagy ha nagyon nem akarod a nyílt konfrontációt, akkor egyszerűen csak ne várd meg ne menj el vele sehová, ne beszélj vele, ha kérdez tőled valami adj kitérő választ. De nem tudom ez mennyire működne, ha ennyire ragaszkodik hozzád, a nem jó értelemben.

2016. okt. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!