Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti mit gondolnátok ebben a...

Ti mit gondolnátok ebben a helyzetben? (Barátság és árulás téma)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy legjobb ("legjobb") barátnőm, 15-16 éve tart a barátágunk. Történtek már bizonyos húzások részéről, például sokszor ok nélkül megsértődött, amit nem értettem, de meg tudtuk oldani. Most pár hónapja más városba költözött egy munka miatt, ritkábban jön haza. Valamelyik hétvégén jött, de nem tudtunk találkozni, nekem a szombat nem volt jó, neki a vasárnap, így nem volt megoldható, de abban maradtunk, hogy karácsony előtt még jön és találkozunk.

Na ez az alkalom most jött el, de én nem tudtam róla, mert nem szólt. Facebook-ra tett ki egy posztot, abból derült ki, hogy itthon van. Megkérdeztem, jól értem-e, hogy hazajött, erre kaptam egy hatalmas mentegetőző levelet (ami túlzásnak tűnt, tekintve hogy nem számonkérni akartam), hogy azért nem szólt róla, mert úgysem ér rá találkozni, a családhoz jött, takarítania kellett (van egy lezárt lakása) és abszolút nem fért bele az idejébe egy találkozó. Jó, nem volt semmi, eldumálgattunk, a találkozót a két ünnep közé raktuk. Megértem, hogy a családja elviszi az időt ilyenkor, hisz elsősorban őhozzájuk jön és ritkán látják, tényleg nem volt bajom ezzel.

Aztán este én is a szüleimnél voltam, majd gyalog hazabaktattam. A szüleimtől nem messze találkoztam a drága barátnőmmel, amint egy saját kezűleg sütött sütivel egy barátnője háza felé tart. Vesztére kifogta azt a két percet, mikor én is azon az utcán mentem végig. Be is vallotta (hiába tagadta volna), hogy a szóban forgó ismerőséhez tart.

Eléggé zavarban volt, és én is: délelőtt simán letagadta, hogy bármire lenne ideje, ennek ellenére sütit is sütött, meg személyesen el is ugrott ehhez az ismerőséhez (akit amúgy a háta mögött nekem mindig szidott). Nekem meg még csak meg se említette, hogy itthon van. Másra volt ideje, csak rám nem.

Szerintem ez teljes lebukás. Ti mit gondoltok? Szándékosan került engem? Mit éreznétek hasonló helyzetben?


Tudom, hogy nem halálos probléma, légyszi ne írjatok olyanokat, hogy "irigylem a gondjaid" meg ilyesmi. Mindössze külső szempontok érdekelnének.



2016. dec. 18. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, pedig ez a helyzet teljesen egyértelmű. Én azt gondolom, amit te, és a helyedben nem is tennék semmit. Ebbe a semmibe persze az is beletartozik, hogy nem kapálózok utána. Ha akar, felkeres.
2016. dec. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Én most úgy vagyok hogy bármikor szólok az úgymond barátnőmnek soha n jò neki. Új pasija van meg más munkahelyre ment. Ha én nem keresem ő nem keres. Már meguntam úgyhogy várok mi lesz. Szerintem te is várj. Majd meglátod h reagál rá.
2016. dec. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Az ilyen apró jelek sokat elárulnak!!!! Nagon sokat.Egy igaz barát nem veri így át a másikat,hanem őszinte vele.Amikor hazudik akkor már baj van!Jogos a felháborodásod nekem is rosszul esne az ilyen.Ez kétszínűség volt a részéről!!

..de mindenki hibázhat,emberek vagyunk.


23/F

2016. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Számomra a legbeszédesebb az volt, mikor mentegetőzött - ebből látszott, hogy számára is kínos volt, nem akarta, hogy kiderüljön. Ez a legtisztább jele annak, hogy dákolt. Csal nem értem, mi szükség volt erre. Nem néz annyira értelmesnek, hogy őszintén beszéljen?
2016. dec. 18. 13:58
 5/6 A kérdező kommentje:
*sumákolt
2016. dec. 18. 13:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, tudom ,milyen kellemetlen mikor az, ki neked mindenkinél fontosabb, mindenkit fontosabbnak tart nálad.


24f

2016. dec. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!