Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan változtathatnám meg a...

Hogyan változtathatnám meg a hozzállásomat és a viselkedésem?

Figyelt kérdés

Állítólag szeretnek engem az emberek, de én mégsem érzem így. Állandóan sajnálom/sajnáltatom magam. Még ha az orrom alá tolják, akkot sem veszem észre a jó dolgokat.Úgy gondolom, hogy nekem mennnyire sz*r az életem, pedig egyáltalán nem az. Tipikus magyar mentalitásom van. Várom a sült galambot, nem közeledek és nem megyek oda senkihez. Ha nem foglalkozik velem egyszerre több ember, akkor depis leszek, és még inkább sajnálom magam. Borzasztóan önző, fukar és irigy vagyok. Van egy 6 fős úgymond baráti társaságunk, ami egyáltalán nem kötött, tulajdonképpen nem is ismerjük belülről egymást. Ők tavaly próbáltak "jobb útra terelni", de miután undorító megnyilvánulásaim voltak velük szemben felhagytak vele, és azóta nem is próbálkoznak, mert nem akarnak az én szintemre süllyedni. Unják már a gusztustalan viselkedésemet, amit meg is értek. Amikor szomorú vagyok, akkor az ő támogatásukat próbálom kicsikarni, viszont amikor vidám vagyok akkor lenézem őket. Amúgy nem tudom mire fel. (Egy biztos forrásból tudom, hogy ezt gondolják rólam, és nagyon jól látják a helyzetet.)

Minden gonoszságomat felvállalom és tudom, hogy egy féreg vagyok.

A kérdés viszont az, hogy ezt a rengeteg gonoszságot el tudom-e hagyni, és "új életet" tudok-e kezdeni"?

Azért nem terveztem álszent pálfordulást véghez vinni, és Terézanyát játszani.

Valamint meg lehet-e javítani ezt a barátságot, és el lehet-e felejteni 16 év g*c*ségét?

Bocsánat, de nem találtam magamra jobb kifejezést.

16/L


2017. ápr. 3. 00:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mint amikor egy túlsúlyos ember mindig "majd holnap" kezdi a diétázást. Csak kezdd el.

Hogyan változtathatnál? Gondolkozz mielőtt kimondasz valamit. Képzeld el milyen lehet azt hallani amit mondasz, örülnél-e ha neked mondaná valaki. Empátia. Sok sikert.

2017. ápr. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. ápr. 3. 00:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: Gondolkozz pozitívan. Ne akard hogy az emberek körbeugráljanak téged. Egyébként a viselkedésed teljesen emlékeztet magamra csak én kb 12-13 évesen voltam ilyen. Azóta gyökeresen megváltoztam. Most 19 vagyok. Egyébként ezt a fajta viselkedést okozhatja nálad a pubertás kor is. Én 16 évesen állandóan meg akartam halni. És mesélte anyukám hogy annak idején ő is.. Pedig mindenünk megvolt és most is megvan. Szimplán a hormonok okozták ezt a komorságot meg negativitást. Figyu ha rosszul érzed magad akkor keress a neten pár motivációs szöveget. Egyébként ha boldog vagy miért nézed le a barátaid? Ilyen már velem is volt de én azokat néztem le akik kamu barátok voltak és sokszor bántottak, de nem volt más társaság és sajnos sokszor rákényszerültem velük lógni. Mindenesetre sok sikert a változáshoz. :)
2017. ápr. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!