Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez már túl sok?

Ez már túl sok?

Figyelt kérdés

Az én és a legjobb barátom kapcsolatáról lesz szó.


Szóval 2 éve a legjobb barátok vagyunk, szeretjük egymás barátilag, kötődünk és függünk is egymástól valamilyen mértékben..

Megvannak a dolgok, amiket másnak nem mondunk / mutatunk meg, beszélgetések másokkal, csajokkal, személyes ügyek... megbízunk egymásban. Tipikus legjobb baráti cucc, "csak 1 van és ő különleges". Legalábbis szerintem.


Én nagyon szeretem, ő a másik felem... ez visszafelé is igaz persze.


Viszont én szerintem túl kötődő vagyok. Ha már mással megy el valahova, ahova mi szoktunk, féltékeny vagyok. Félek, hogy el tudja "venni tőlem". Nem kezelem tárgyként nyilván, de annyira kötődök hozzá és szeretem barátilag, hogy van amikor ez is előfordul. Nyilván ezt nem mondom el neki, mert lehet megsértődne, vagy nem is tudom.


Szerintetek túlzásba viszem, és túlgondolom a dolgokat? :\


B1_1zik és stb. mellőzzük, nem érdekel egyik se, mert nyilván nem igaz :D


2017. máj. 11. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem túlzásba viszed.Kimondta,hogy egy embernek nem lehet 1-nél több barátja?Az ember társas lény.Szerintem neki is kéne másokkal barátkoznia,és neked is.De ettől függetlenül legjobb barátok lesztek.Ha meg már többet van másokkal,és téged konkrétan leszar,akkor beszélj vele.
2017. máj. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sok barátunk van... :D De köszi :P
2017. máj. 12. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:
kesress szimpla csoportokat, haverokat. és akkor nem lesz az, hogy féltékenykedsz, mivel neked is meglesznek a szimplább haverok.
2017. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Kérdés összetett, és több dologra enged következtetni.

Valójában miért kötődsz ennyire ehhez a fiúhoz? Ha kölcsönös az egymás iránti szeretet, miért érzed úgy hogy mégis féltékenynek kell lenned másokra? Valójában szerinted mi hiányzik a kapcsolatodból?

Amikor mással csinál dolgokat te talán azért vagy féltékeny, mert úgy érzed elvesztheted, többet nem lesztek olyan jóban és lecserél téged. Ez az érzés akkor jön elő bennünk, ha nem vagyunk elégedettek a kapcsolatunkkal, nem kaptuk meg azt ami valójában megerősít bennünket abban, hogy ez a személy valóban kiáll mellettünk és viszonozza érzéseinket.

Ezeket a kérdéseket átgondolva választ kaphatsz arra, hogy min kéne változtatni magadban és magatokban annak érdekében, hogy ne légy féltékeny.

Ha ezek a kérdések nem segítenek, talán mélyebben rejtőzik a megoldás. Érdemes elgondolkodnod a gyerekkordon. Voltak legjobb barátaid? Társasági ember voltál? Bántalmaztak fizikailag vagy verbálisan? Szüleiddel milyen volt a kapcsolatod? Ölelkeztetek? Bántalmaztak? Ha ezeknél a kérdéseknél a válasz a negatív irányba csap át, akkor valószínű szeretethiányos vagy, és benne próbálod meglelni azokat az értékeket amelyeket nem kaptál eddig meg.

Ha a leírtak egyáltalán nem hoznak megoldást, talán érdemes lenne valóban átgondolni, hogy mit is érzel iránta, és valójában tisztában vagy-e érzéseiddel. Az hogy a kérdésben leszögezted, hogy nem vagy meleg arra utal, hogy minden erőddel megpróbálod elfojtani, hogy ez akár több is lehet mint barátság. Talán kicsit szerelmes is vagy belé, de összekevered a barátság érzésével (ha még nem volt legjobb barátod). Saját magadban is elfojthatod, és hitegetheted, hogy ez nem így van, de attól csak neked lesz rosszabb. Ha az utóbb leírtak igazak rád, és mélyen felismerted ezt magadban, és nem tudod elfogadni érdemes felkeresned egy pszichológust.

Ha viszont egyáltalán nem erről van szó, akkor sem ártana meg jobban megismerned magad, hiszen ez a mély kötődés nagy fájdalmakkal is járhat.

Üdvözlettel,

A. Pszichológus

2017. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!