Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 16 éves vagyok és van egy 20...

16 éves vagyok és van egy 20 éves, azaz már nagykorú barátom. Ha elmegyek hozzá pár napra, ő a felelős értem?

Figyelt kérdés

Vagy hogy van ez? Szüleim elengedtek hozzá ha ez számít. Csak dumálnánk, esetleg beülnénk valahova enni meg ilyenek. Szórakozóhelyre nem tervezünk menni.

Mindketten lányok vagyunk.


2017. júl. 26. 05:16
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

18 éves korod előtt, ha nem vagy otthon, az a nagykorú felelős érted, akivel vagy. Legyen ez családtag, barát, tanár, ismerős.


18 éves korodtól már te magad vagy a felelős mindenért, bármit is mondjanak a szüleid.


Megjegyzés ami ide tartozik: 18 éves korodtól nem tilthatják meg, hogy hova menj és kivel barátkozz, bármennyire határozottan mondják. Csak sajnos a Barátnőm (Szerelmem, Párom) ezt nem képes alkalmazni, mert az anyja rátelepszik 18 éves kora ellenére is. Beosztja az idejét, korlátozza a mozgásterét, stb.

2017. júl. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Jogilag 18 evesen "azt csinalsz amit akarsz"

De nem minden 18 eves all keszen ra es igenis erkolcsi kotelessege hallgatni a szulokre vagy minimum megfontolni amit mondanak.

2017. júl. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%

Ha a szüleid engedélye nélkül mégy el valakihez, akkor a szüleid hazavitethetnek a rendörséggel.


Ha ök megengedték, akkor elvileg az ismerös felelös valamennyire érted, de 14 éves kor fölött már büntethetö vagy, ha valamit elkövetsz és nem háríthatod át a felelöséget teljes mértékben másra.

2017. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3. 14 alatt is büntethető vagy bizonyos helyzetekben.
2017. júl. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!