Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sajnos elég rossz a helyzet, mivel de nekem se páromnak nincsenek barátai. Elég régóta együtt vagyunk. A kapcsolatunk elején barátomnak volt egy társasága, de velük megszakadt a kapcsolat, sajnos másnak voltak az elképzelések és a felfogás. Most viszont elég nyomasztó, hogy nem tudunk eljárni társasággal és hiába nyitunk mások felé, mindig egyirányú marad az érdeklődés. Már sokat beszéltünk erről, biztos bennünk is van hiba, de nem tudjuk miért nem sikerül kapcsolatot kiépíteni. Jó lenne változtatni a helyzeten, mert nem nagyon tudunk kihez szokni egymáson kívül, és kellene külső pozitív impulzus.

2017. júl. 27. 22:59
 1/5 anonim válasza:
Mivel ti próbálkoztok nyitni, így nem gondolnám, hogy csak a ti hibátok, vagy nagyobbrészt nem a tiétek. Mivel nem ismerlek titeket, sem azokat akikkel barátkozni szeretnétek, így nehéz bármit is javasolni. Talán megérne egy próbát, ha kitalálnátok együtt egy érdeklődést amit mindketten szerettek, már ha közösen akartok elmenni, és keresni valamilyen "klubbot", pl. színházzal kapcsolatos, társassal, barlácsolás, stb.
2017. aug. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Sajnálom, hogy ezt kell olvasnom, de egy részről mi is hasonló helyzetben vagyunk. :)

A megoldást még nem tudom, de az okát igen. Amióta az online közösségi oldalak kezdtek egyre népszerűebbek lenni, az emberekben pont egyazon sebességgel halt ki a mindennapi társaságra való igény. Persze van más ok is, de én úgy gondolom ez a legnagyobb.

Legtöbb ember nagyobb biztonságban érzi magát a like-ok és megosztások nyomogatásával, mint embertársaival való 'élő' beszélgetésben.

Az előttem levő hozzászolóval tökéletesen egyet értek. A közös hobbi összehozhat érdekes emberekkel.


Amire még én jöttem rá, hogy minél jobban keresed-kutatod a 'barátokat' annál kevesebb rá az esély, hogy találsz. Az oka, csupán az, hogy a másik oldal úgy érezheti, hogy nagyon nyomulsz.


Elgondoltkodtam sokszor ugyanazon amit te leírtál a kérdésedben, és erre a válaszra jutottam: nem érdekel. Mi ketten jól megvagyunk, s legalább nem kell hallgassam, hogy ezt így azt úgy. :)))


Tehát, összeségében, próbálj taktikát változtatni. Ne erőltesd az új kapcsolatok kialakítását és fedezz fel új helyszínt ahol még nem próbáltál ismerkedni. Sok sikert kívánok, és remélem sikerül találni barátokat.

2017. aug. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Esetleg egy pszichológus feltárhatná, hogy bennetek van-e komolyabb hiba. Ha dolgoztok vagy tanultok, elég fura, hogy nem alakult ki társaságotok (egyikőtöknek sem)... Én bárhol is voltam, mindig kialakult társaságom, pedig elég introvertált voltam.
2017. aug. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Én bár dolgozok, jóval idősebbek a kollégáim családos emberek, némelyik nagyszülő. Páromnak ugyanez a helyzet.
2017. aug. 2. 19:39
 5/5 anonim válasza:

Szerintem nem bennetek van a hiba.

:)

2017. aug. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!