Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti megmondanátok ebben a...

Ti megmondanátok ebben a helyzetben, hogy miért nem akartok a másik személlyel találkozni?

Figyelt kérdés
Van két barátnő, illetve az egyiküket nem tartom annak ha jobban belegondolok inkább csak egy szimpla ismerős a viselkedése alapján.A helyzet az,hogy ők ketten sokkal régebb óta ismerik egymást.De már mi is néhány éve találkozgatunk.Az egyikükkel akit most A.-nak nevezek jól kijövök,kölcsönösen eltudunk beszélgetni egymással,mindketten szóhoz jutunk,vele szivesen szervezek közös programokat.A másikuk B.leigáz a szövegével,nem érzem őszintének, cinikusan odacélozgat meg tiszteletelen is.Pl.más barátaival nem igy viselkedik,hogy nem ir a születésnapomra,fel se köszönt -én őt felköszöntöttem,kihagy ha valami összejövetel van nála.És ezt rendeszeresen.A születésnapomon küldött játékfelkérést,ezzel valamit érezteni akart velem gondolom.Ez az ismeretség arról szólt,hogy hallgattam a problémáit,mikor nem találkoztunk jó ideig-kerültem ezek a dolgok miatt,és egyszer elmenetem hozzá akkor mondta már kivolt éhezve egy beszélgetésre,amit én nem neveznék annak mert ő mondta a magáét.Akár mi volt a téma mindig az ő problémáira meg a termék forgalmazásra amivel foglalkozik tért ki.Mindig ott vot a szemében a kényszeredett mosoly amikor nem ő tartotta a programot meg a kérdései is amiket feltett inkább sablonosak voltak.Nem is igazán érdekelte a válasz inkább ugy mellékesen megkérdezte.Inkább önmaga miatt akar találkozni velem,hogy meghallgassam,figyeljek rá,tanácsoljam,de visszafelé ebből nem jön semmi.Amikor hárman vagyunk együtt mostanában inkább A-hoz beszél mintha ott sem lennék,még a saját házunkban is igy viselkedett amikor néhány hónapja közösen eljöttek.A-t vártam aki megkérdezte eljöhet-e B. is.Igent mondtam,nem örültem neki de ezt nem mutattam ki.A helyzet az, hogy A.néhányszor inditványozta,hogy találkozhatunk B.-vel is,általában háritottam,mert leviszi a hangulatomat és nem szeretnék megjátszott kapcsolatokat.Ezért is nem tudom ezt megmondjam-e igy,hogy nem akarok hármasban találkozni.Nem érzem szükségét,nem épit az a kapcsolat.Mivel ők jóban vannak ezért nem tudom ezt megmondjam-e A.-nak.Bár érezheti a viselkedésemen meg gondolom a másik fél is szóvá tette neki,igy érzem ki néha a beszélgetésünkből.Azt meg hogy mondjam,hogy cinikusnak és tiszetletlennek érzem B.-t,tudva hogy neki gyrekekkori jó barátnője.Abban sem vagyok biztos engem nem témáznak-e ki vagy nincs-e mindkettőjükben egy kis lenézés az irányomba.

2017. aug. 9. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Ismered a kozmondast? "Aki A_t mond mondjon B-t is" :-D

Felre a viccet, ugy tunik hogy B. A-nak a gyerekkori baratnoje, es valoszinu nem akar vele "szakitani" a te kedvedert (nem tudtam ra jobb szot). Nos ebben az esetben muszaj lesz ezt megertened. Talan mondd el A.-nak oszinten, hogy te nem igazan vagy egy hullamhosszon B.-vel ezert szeretnel neha csak vele lenni ha lehetseges. De azt nem hiszem hogy elered hogy csak veled baratkozzon es B-vel ne. Ha meg ott van B. is, akkor legyel vele kedves, de egyszeru, ne nagyon vedd ot komolyan, hiszen neked A. a baratnod.

Egyebkent a barati harmasnal mindig valaki ki van lokve, mert az mar nem annyira baratsag, az mar inkabb tarsasag, amiben mar megjelenik a felszinesseg es a versenges.

2017. aug. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, hasznos volt! :-)

Ezt jól irtad ha már többen vannak ott megjelenhet a versengés,felszinesség is,ami azt hiszem ebben az eseteben jellemző. B.nem tul intelligens tipus valószinü azért is vannak ilyen jellegü megnyilvánulásai.Más társaságokba ahova járok ott ezt nem tapsztalam csak ebben az un. hármas "barátságban".

Amit pontositanék,nem várom el A.tól,hogy szakitson B.-vel vagy mellőzze miattam.Hármasban nem is találkozunk már nagyon,csak A. sokszor felhozza,hogy B-vel is találkozhanánk,hogy ne érezze magát mellőzve.Amikor ő hagyott ki az összejöveteleiből engem azzal nem foglalkozott,hogy esetleg hogy érezhetem magam.Az idén mikor elmentem köszönteni B.-t a születésnapján mondta is volt nála a hétvégén összejövetel és hivta a A-t is.Amikor nekem volt a születésnapom még csak nem is irt,fent volt a társasági oldalon és küldött egy játékfelkérést-amit egyébként nem szokott csak azon a napon tette,de annyit hogy boldog születésnapot nem volt képes irni.Nagyon elegem van az ilyen kapcsolattartásból,meg lefáraszt a szövegével.B nem képes megadni egy alaptiszteletet,nem értem miért hivogat találkozni, a tetejébe még ilyen furcsa húzásai is vannak,erre nincs szükségem.

2017. aug. 10. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!