Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudom, hogy mit tegyek?

Nem tudom, hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés

A mondhatni legjobb barátommal egy munkahelyen dolgozunk. Mindig segítünk egymásnak, összedolgozunk és ketten igazán ütős páros vagyunk.

Most azonban adódott egy lehetőség, a testvércégnél van egy új pozíció.

A fizetés nettóban +70-el több és hatalmas előrelépés volna számomra.


Erről a lehetőségről nagyon kevesen tudnak és a főnökünk sem közölte velünk, mivel a jelenlegi pozíciónkba akar tartani minket.

Azonban ez nem lenne akadály, mivel ha közvetlenül a főnököm főnökéhez megyek, akkor eltudnám intézni a jelentkezést(vele is jóba vagyok).


Most jön a bökkenő.. a barátom ha megtudná ezt a lehetőséget, akkor tuti ő is megpályázná a dolgot. S 80%, hogy ő kapná meg helyettem az állást, hiszen régebb óta van ott, több a tapasztalata, stb.


Ha meg nem mondom meg, akkor annyi a barátságnak, mivel úgyis kiderülne az egész dolog és akkor már nincs helye magyarázkodásnak..


Ti mit tennétek?

Ha elmondom neki és azt is, hogy nekem ez milyen sokat jelentene, akkor is biztosan jelentkezne. Neki is nagy ugrás volna..


Tartsam titokban? Éljek a lehetőséggel?

Adjam át a dolgot? Mégis mit kéne tennem?


A szívem azt súgja, hogy többet ér ennél a barátságunk de az eszem meg azt mondja, hogy "Őrült vagy? Egy hatalmas lehetőséget próbálsz eldobni magadtól.."



2017. aug. 11. 00:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem ha átadod a barátodnak a lehetőséget, még ő is hülyének fog téged nézni, ugyanakkor úgy fog neki örülni mint majom a farkának ;D Nem tudom te hogy szereztél tudomást erről a lehetőségről de mint mondtad nem tudnak róla sokan, de te mégis valahogy megtudtad... szóval akkor már használd ki ha ilyen kapcsolataid vannak, a barátod meg bánhatja hogy neki nincs ilyen ez van... Amúgy meg ha emiatt besértődik rád, akkor szerintem annyira mégsem volt jó barát...
2017. aug. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mond a barátodnak, hogy van egy lehetőséged, egyelőre többet még nem szeretnéd róla mondani mert még nem biztos, nem szeretnéd elkiáltani.

Aztán miután megkaptad a melót, megmondod neki, hogy mi a helyzet.

Ha tényleg olyan jó barátod, akkor nem megsértődni fog meg összeveszni, hanem örülni a sikerednek és sajnálatát fejezi ki amiért a továbbiakban nem együtt fogtok dolgozni.

2017. aug. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ő a tapasztaltabb, nagyobb a tudása, a vezetőket is régebb óta ismeri. Szóval ha jelentkezik tuti ő kapja.

Egy ismerősöm mondta el(testvércégnél van) , hogy még mindig üres az a pozíció s nem érti, hogy miért nem csaptam már le a lehetőségre. S csak pár nap van a jelentkezési határidőig. Ezek után kérdezősködtem és így derült ki, hogy a főnök itt akar tartani minket.

Nagyon faramuci helyzet... Simán elmondanám neki amúgy ha tudnám, hogy két hely van vagy biztos én kapnám..

2017. aug. 11. 00:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Úgymond tied az információ, te kapartad ki a gesztenyét, élj a lehetőséggel és utána mondd el, miután sikerült. Ha tényleg a barátod, ezután is az marad, ha jól teljesítesz, akkor úgy is kiérdemled ezt a pozíciót, nem kell rosszul érezned magad, mert ez a helyes döntés, nem lehetsz a magad ellensége.
2017. aug. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Biztosan haragudni fog rám, hiszen ő is szokta mondogatni, hogy nem igaz, hogy még mindig nem léptették elő vagy kerül egy komolyabb pozícióba..

Ennek ellenére nekem is gondolnom kell saját magamra meg a családomra.

2017. aug. 11. 10:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg tisztában vagy vele, hogy az a havi nettó 70 a barátságotokba kerülhet.
2017. aug. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Havi nettó PLUSZ 70 és ahogy már írtam, egy barát ezt megértené. Milyen barát az aki nem örül a másik sikerének???
2017. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Első válaszoló vagyok még mindig, a 4-es válaszolóval egyet értek miszerint "te kapartad ki a gesztenyét"... És ezzel kapcsolatban felmerült bennem hogy mi van akkor, ha a barátod is tud az álláslehetőségről csak ő sem szól neked... xdddd Azért néznél egyet hogy ha te nem jelentkeznél a barátod miatt, aztán ő bejelenti hogy ő megkapta azt a melót xd
2017. aug. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pályázd meg a pozíciót, mert 70ezer plusz nem kevés pénz.

Viszont véleményem szerint a baratagnak vége lesz (mert elhallgattad az infót) és az emberi kapcsolatok manapság nagyon törékenyek. De sajnos nem lehetsz mindig másra tekintettel, néha a saját érdekeiket is kell nézni.

2017. aug. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem tud róla, mivel akkor már elmondta vol a. Nem volna értelme titkolnia, hiszen ő is tudná, hogy majdnem biztos, hogy ő kapná meg.

Meg úgyis menőzne vele, hogy végre rákacsintott a szerencse. :)

Elintéztem a jelentkezést és már beszéltem két nagyobb főnökkel is, akik támogatnak, emellett az említett információt adó barát is szól pár jó szót az érdekemben.


Remélem megkapom, de előre félek, hogy ennyi volt a barátságnak.. Holnap meg együtt is sütögetünk.

Kínosan érzem magam...hiszen anno sokat segített nekem én meg most mégis a saját biztonságom miatt magamat veszem előre.

2017. aug. 12. 23:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!