Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet kezelni ha egy...

Hogyan lehet kezelni ha egy régi barátságban a felek anyagi helyzete megváltozik és ez kihat az életükre is?

Figyelt kérdés

Tíz ève vagyunk baràtnők. Sok mindent megéltünk együtt, az utóbbi négy évben családot alapított a barátnőm. Nagyon sokat változott az élete azóta, sok az anyagi problémájuk mert jelenleg csak a férje dolgozik és keveset keres. Anyagilag nincsenek a topon.

Ellentétben velem aki gyermektelen vagyok, a párommal viszonylag jómódúan élünk. A napokban telefonált a barátnőm hogy találkozunk, éppen akkor nyaraltunk a tengerparton. Picit kínos volt azt mondani, bocsi de éppen a tengernél vagyunk amikor tudom hogy ők egész nyáron nem tudtak nyaralni.

Én szegényebb családból jöttem, amikor egyetemisták voltunk a barátnőmmel egy anyagi színvonalon éltünk igy ez nem jelentett gondot. Most nem tudom hogyan kezeljem a helyzetet. Sokszor veszek ruhát és játékot a kicsiknek ajándékba. De amikor rólam kérdez picit feszengek, nem tudom mit mondjak hogy ne érezze magát rosszul. Még sem mesélhetek az élményeimről vagy azokról a számomra gigászi problémákról amelyek az övé melett eltörpülnek. Kerülöm a feltűnő, márkajelzéses drágább ruhákat is amikor vele találkozom.

Fogalmam sincs hogyan lehetne kezelni ezt a helyzetet.


2017. szept. 23. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyan ez a helyzet, csak én férfi vagyok és a férfi barátom közt van ugyan ez. Kíváncsian várom a válaszokat, és részvétem a dolog miatt! Nem könnyű dolog ez sajnos.
2017. szept. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Számomra alap, hogy egy barátságba a pénz nem szólhat bele. Én pl. most jobban keresek, mint a legjobb barátnőm, de előbb-utóbb tuti eljön az az idő, amikor majd ő keres jobban, főleg ha én majd itthon ülök a babánkkal és egy fizetésből fogunk megélni gyakorlatilag.

Én támogatnám. Mindig mellette lennék és igyekeznék biztosítani, hogy bármi baj van, hozzám fordulhat. Ha szüksége van valamire ott lennék és sosem vágnék fel azzal, hogy mennyi pénzem van.

Sokszor előfordul, hogy én fizetek többször, ha elmegyünk bulizni, persze ez sosem lesajnálás, vagy nyomulás, egyszerűen "mindig nekem jut eszembe először", hogy igyunk még egy kört, felpattanok és már megyek is. Ha visszakarja és tudja adni, akkor visszaadja, ha nem akkor nem. A boltban is eléállok olykor, hogy majd én kifizetem az övét is, nem para. Szintén úgy vagyok vele, hogyha akarja visszaadja, ha nem, nem. Általában persze akarja amúgy, de úgyérzem a bulis helyzetekkel így pl. sokkal kisebb a nyomás rajta, eltűnnek azon gondolatai, hogy "fúú nem kéne a következő kör, mert elszállok anyagilag a hónapra". Sosem voltunk irigyek egymásra a másik anyagi javaiért, pedig hol ő állt jobban, hol én. Örültünk egymás fizetés emelésének, egymás lakásszerzésének. Soha, mégcsak fel sem merült kérdésként, hogy ebből probléma lehet.

2017. szept. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én azt gondolom, ha tudod egyengesd a másik útját.

Ezt már csak a barátság címén is.

Ahogy a "módosabbat" zavarja ez, hasonlóan a másikat.

Kérni ugye senki nem akar. Miért? Mert nem tudja

viszonozni. Ezért nehéz "elfogadónak" is lenni.

Tehát adni is tudni kell úgy, hogy a másik ne érezze

zavarban magát. Ne vedd szó szerint, csak példázatnak:

József Attila anyja mosónő volt, de ehhez szappanra

volt szükség (a történet "A hét krajcár").

Nem volt ennyijük. Történetesen betért egy koldus

mintegy kéregetve. A mamája mondta neki, hogy még a

hét krajcár sem áll rendelkezésre. Ekkor a koldus

kivett a kalapjából 1 krajcárt (annyi hiányzott még)

és kinek adta? A gyereknek, mert a felnőttnek ez sértő

lett volna. Ez csak példázat volt,lehetőséged szerint segítsd oly módon ami segít, vagyis olyan pozícióba

hozza, hogy önállóan is tudjon boldogulni.

Vannak olyan lehetőségek amikor mindez pénzbe sem

kerül, érezze, hogy mindez lazán belefér a barátság kereteibe.

2017. okt. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!