Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, hogy a barátnőm...

Mit tegyek, hogy a barátnőm megint a régi legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A legjobb barátnőmről lenne szó. 13 évesen lett egy barátja (osztálytársak vagyunk mindannyian, nyolcadikosak), kb egy hónapja szakítottak. A barátnőmtől hallottam, hogy undorodik tőle, egyszer elbújt előle, stb, tehát nem volt valami komoly. Be is vallotta nekem, hogy igazából csak azért volt vele, mert tetszett neki, ahogy odavan érte (ezt a szakítás után mondta). A mai napig nagyon, talán túl jóban is vannak... egyszerűen nem értem őt. Késő estig nála van, többször is egy héten, amikor nem egymásnál vannak este 10-ig, akkor Messengeren beszélnek eléggé szexuális dolgokról... felfogni sem tudom. Sajnos a barátnőm 13 évesen cigizni kezdett, inni, azóta volt már párszor részeg is, szerintem depressziós is volt, mindez a barátja miatt (azóta nem cigizik mondjuk, inni néha szokott). Ha nem is jönnek össze ismét, nem lenne jó, ha folytatná, amit egy éve elkezdett, jön a felvételi, és már csak az kell, hogy a gimiben még jobban eldurvuljon.

Nem szeretném, hogy bármi baja essen... próbálok jó barátként viselkedni, szeretnék neki segíteni.

Mit tegyek szerintetek? A válaszokat előre köszönöm.

14/L



2018. jan. 2. 21:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Sajnos kifelejtettem valamit, 13 évesen vagdosta magát a barátja miatt, ezt végképp nem szeretném, hogy folytassa, ha esetleg megint megbántja a fiú...
2018. jan. 2. 21:54
 2/7 anonim ***** válasza:

A korodbeliek csomóan vagdossák magukat, ez puszta divat semmi más, próbálnak nagynak látszani, pedig csak hülyének látszanak tőle. De ez úgyis csak évek múlva fog leesni nekik.

A barátnőd kicsit bele lehet gajdulva a srácokba, szerintem sokmindent nem tudsz tenni. A józan érv nyilván nem hat ilyenkor, szerintem csak elmarod magad mellől ha erőlteted. Egyszer próbálj meg utalni rá finoman, hogy ez így gáz egy kicsit, de ne sokat mondogasd mert akkor csak ellenállásba fogsz ütközni.

35N

2018. jan. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Egyelőre nem mondtam neki semmit, mert tudom, hogy valószínűleg mindent tagadna, és nem is próbálna meg változni... nem tudom, lehet, hogy én nem "lázadok" úgymond, de szerintem sem az ivás, cigizés vagy vagdosás nem normális ilyen korban. Ezért próbálnék segíteni rajta, a célom hogy egyrészt ne folytassa az ivást, másrészt ne kezdjen újból cigizni meg vagdosni, de nem tudom, hogy kezdjek neki.

2018. jan. 2. 22:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz semmit. A drága szüleinek kéne odafigyelni a gyerekre.

De ha náluk ez a normális, hogy a 13 éves kislány cigizik, iszik és a pasijánál lóg este 10-ig meg csetszexelnek (valószínűleg az igazi is megvolt), akkor ott sok nevelés nem volt. Esély sincs sok, hogy legyen.

2018. jan. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aki csetszexel az meg nem biztos, hogy mar nem szuz. Mert akkor ennyi erovel enis 14 eves korom ota nem vagyok az es nem 18... xD
2018. jan. 3. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

OFF:Na az azért erős túlzás hogy a kamaszok nagyrésze vagdossa magát....

ON: A legjobb amit tehetsz,hogy mellette állsz,támogatod és arra biztatod,hogyha valami gond van,nyugodtan fordulhat hozzád.

Nem tudom,hogy ugyanabba a középiskolába mentek-e,de ha nem akkor elég necces lesz a dolog. Szinte minden osztályban van egy ivós-cigizős-drogozós klikk,akikkel bármikor összehaverkodhat,ezért főleg ott kell vigyázni.

2018. jan. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, egy gimibe fogunk járni, sőt a faktok miatt valószínűleg egy osztályba is.
2018. jan. 4. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!