Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Párkapcsolati rózsaszín...

Párkapcsolati rózsaszín ködben leépültek a baráti kapcsolataim. Szeretném őket felfrissíteni, de bűntudatom van. Ha voltatok már ilyen helyzetben, mesélnétek kérlek a tapasztalataitokról?

Figyelt kérdés

2018. jan. 29. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Telefonálsz, írsz, önkritikát gyakorolsz, aztán majd meglátod, hogy milyen a fogadtatás.

Nem kell túlragozni!

2018. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Felkeresed a barátaid, őszintén bocsánatot kérsz és kész.


Én mondjuk sose hanyagoltam el így a barátaim egy párkapcsolat miatt se, de velem megtették már, szerintem egyszer-kétszer ezt simán meg lehet bocsátani, hiszen valamilyen szinten érthető a dolog. Azokat viszont, akik ezt rendszeresen eljátszották minden párkapcsolatuknál (összejött a nagy szerelem - eltűntek, majd szakítás után jöttek volna vigasztalásért, mint ha mi sem történt volna) eltávolítottam az életemből, az ilyen minden, csak nem barát.

2018. jan. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Keresd meg, akit szeretnél.

Nekem is volt már olyan, hogy valakivel hosszabb ideig nem találkoztam. Amikor újra előkerült, akkor örültem neki. Aki vágyik a társaságodra, az nem fog rád haragudni.

2018. jan. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell rajta sokat gondolkodni. Ha már felismerted a problémát, mondd el a barátaidnak, mi a helyzet. Az őszinteség a legjobb megoldás ebben az esetben is. Kérj elnézést, amiért hanyagoltad őket, és találkozz velük. Egy párkapcsolatban arra is kell figyelni, hogy a barátainkat ne hanyagoljuk el. Bár ennek természetes igénynek kellene lennie.
2018. jan. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor érdemes felkeresni a régi barátaidat, ha tényleg hiányoznak, ha tényleg fontosak neked és főleg, ha tényleg komolyan gondolod, hogy vissza szeretnéd kapni őket.

Ahogy már írták, sokan csinálják azt, hogy amikor épp van valakijük, akkor a nagy szerelemtől teljesen letojják a barátaikat, hónapokig, akár évekig is hanyagolják őket, aztán amikor szakítanak vagy megromlik a kapcsolatuk, akkor rohannának vissza vigaszért, meg persze mert nem akarnak egyedül lenni. Aztán kibékülnek az exükkel vagy találnak új párt és kezdődik az egész elölről.

Nyugodtan keresd fel a barátaidat, nem fognak harapni. Hívd el őket valahova, mondd el, hogy sajnálod, hogy hiányoztak, stb, amit érzel. Aztán már csak rajtuk áll, hogy megbocsátanak e, illetve hogy akarnak e még tőled valamit. De veszíteni nem veszíthetsz semmit, csak legyél őszinte és ne félj.

De tényleg csak akkor, ha meg tudod ígérni, hogy többet nem játszod el a barátságukat. Egyszer még belefér, de ha minden kapcsolatodnál eldobod őket, akkor egyértelmű lesz, hogy sosem voltak igazán fontosak neked.

2018. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Voltam, és köszönöm, nem kértem a "barátságból", ugyanis biztos voltam benne, hogy amint jön újabb kapcsolat megint le leszek szarva.


Igazam lett (volna, ha hagyom visszakuncsorogni), közös barátnőnk nekem panaszkodott, mikor jött az új pasas.


Érdekes, én sohasem voltam annyira "szerelmes", hogy a bartáaimat totál leszrjam miatta.

2018. jan. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Egy olyan oldalamra világítottatok rá elég élesen, amin dolgoznom kell a jövőben.


Igyekszem a barátokat jobban megbecsülni. Azért durva, hogy mennyire eltűntek körülöttem az emberek.


Köszi mindenkinek :)

2018. jan. 30. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!