Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátság külföldiekkel, közös...

Barátság külföldiekkel, közös tanulás?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban jó érzéssel töltött el,hogy meg fogok ismerni pár külföldi egyetemistát,akik magyart szeretnének tanulni.

A terv ez volt legalábbis,és hogy ők engem angolul tanítanak.

4 ilyen személlyel beszéltem le a dolgot. Ez okból indult velük a beszélgetés eleve. Mindannyian fiúk/férfiak. 20-onpár évesek.


Az egyikőjük épp hogy eljött a találkozóra,gondolom meggondolta magát,de nem mondta még akkor sem,csak láttam nem is érdekli a dolog...


A második személy azt kérdezte folyton,mikor megyek buliba,hívjam,ha igen. Megyek -e vele stb. Rájött,hogy nem gyakran bulizok,és ha igen is,akkor nem vele..mert még azért annyira nem is ismerem,sőt. Egy hete újra írt,hogy szeretne tanulni,csak most kutatást végez,de amint vége,szeretne koncentrálni a nyelvre. Írtam,hogy oké,majd látjuk,hogy lesz idő.


A harmadik személlyel kb 3 héten át intenzíven ment a gyakorlás .Keresett,motivált volt. Neki nem voltam bulira való utalgatásai. szóval örültem,hogy segít az angolban,és szívesen is segítettem neki. Aztán történt egy olyan,hogy amikor angolul tanultunk volna magyar után,full nem érdekelte,elkezdett telefonálgatni. Kellemetlen volt,én is rosszul reagáltam le,ő meg nem is értette mi bajom ezzel . Aztán én kerestem őt mégis, de nem volt jó az időpont. Azután ő engem 2 is,de nekem nem volt jó,most legutóbb meg neki nem. Most ott tart a dolog,hogy hétfőn írta,hogy ezen a héten több a dolga .Írtam,hogy értem,oké. Nem maradtunk semmiben. Nem tudom,hogy jövőhéten lesz-e még ebből valami,de gyanítom,hogy már nem is akar tanulni...


A negyedik személy pedig a 2. találkozó előtt fél órával írt,hogy mi lenne ,ha a lakásán tanulnánk. Írtam,hogy én az egyetemi helyen szeretnék,ahova eredetileg is beszéltük. Erre írta,hogy,oké..pár perc és jön . Vártam rá 20 percet,írta ,hogy pár perc.. Írtam,hogy oké. erre megint eltelt negyed óra,és kérdeztem,hogy jön-e egyébként,vagy mi lesz. Erre ugyanígy írta,hogy 2 perc és ott van. Eltelt megint öt perc ,és nekem akkor volt ott elegem ,megírtam neki,hogy oké,de én megyek vonatállomásra,elérem a vonatom. Aztán utólag láttam,hogy pár percre rá írta,hogy "oké,de itt vagyok" . Azóta egy szót nem beszéltünk,ennek több mint egy hete . Első alkalommal neki és nekem is pedig tervei voltak,ráadásul egy szakra is járunk,csak ő mesteren van. Igazából én bejárok az egyetemi városba,és ez,hogy több mint fél órát késett,lehet hogy neki semmi,de eleve csak miatta utaztam be aznap,ami összesen 4 óra vett el a napomból, az oda vissza út,meg az állomástól haza stb. A 1,5 órás gyakorlásunkból elvett fél órát,ezért is nem akartam várni többet,mert nem tudhattam,hogy megjelenik aztán,és hogy mikor.


Szóval még talán a 3.személy,aki jövőhéten jelentkezik,de így hogy most két hétig teljesen kimaradt a tanulás vele,így lehet már nincs is eszében a dolog. Írni meg nem akarok már,mert ezzel,hogy most hétfőn írta ,hogy elfoglalt egész hétre,nekem azt sugallja,hogy hagyjuk az egészet amúgy is.



Mi a véleményetek? Célom az,hogy legyen kivel tanulnom . Szerintetek visszahozható még valamelyikőjük?


2018. márc. 3. 22:40
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja ,egyébként 21 éves lány vagyok.
2018. márc. 3. 22:41
 2/2 Ridamov ***** válasza:
Hagyd őket a fenébe. Én is ezt csináltam mint ők mikor már elegem lett a szakkörből. Jöttek a dedósok velünk meg alig foglalkoztak. Fel se tűnt a tanárnak hogy csak tétlenül ülünk a padban. Nem arra célzok hogy nem figyelsz rájuk hanem arra a viselkedésformára amikor az ember már szarik az egészre.
2018. márc. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!