Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnám a fantáziámból...

Hogyan tudnám a fantáziámból kitörölni őt?

Figyelt kérdés

Egy bonyolult viszony végén járok most éppen. Pár év "kavarás" után megbeszéltük, hogy végül barátok maradunk, mert a kapcsolat sok dolog miatt (amit most nem részleteznék) nem jöhetett létre köztünk. Most jó viszonyt ápolunk és úgy tűnik barátokként megmaradunk egymásnak. A probléma az, hogy korábban, amíg más (kérdőjeles) viszonyban voltunk egymással sokat fantáziáltam róla olyan értelemben.. Mikor éppen magamhoz nyúlok is rendszeresen csak rá tudtam gondolni és ez a berögződés megmaradt a mai napig. Ezen szeretnék változtatni, mert így hogy barátok vagyunk, nem érzem helyén valónak a róla való fantáziálgatást és abban sem segít ez a helyzet, hogy tisztán csak barátként tekintsek rá ezen túl. Egyébként már nem érzek iránta érzelmi kötődést, csak a testi vonzalom emléke ragadt meg bennem.

Mit tudnátok tanácsolni?


Előre is köszi!


Köszi előre is a segítséget!



2018. márc. 29. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Miért nem érzed helyén valónak?

Mindenki arról fantáziál, akiről csak akar.

Egyébként érdekes, hogy azt írod, "megbeszéltük". Tulajdonképpen ő mondott valamit, te meg belementél, mert nem tehettél mást.

2018. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"amit most nem részleteznék"


Pont emiatt nem lehet normális választ adni erre.

2018. márc. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, értem, hogy a körülmények ismerete is fontos lenne adott esetben, de ebben az esetben úgy éreztem nem fontos annak részletezése, hogy mi történt köztünk, és miért döntöttünk úgy ahogy. A történet rendkívül bonyolult és szövevényes, ami jelenleg is feldolgozás alatt áll bennem. Viszont lezárult köztünk a vonzalmi viszony és barátokká lettünk. Egy probléma maradt. Hogy időnként fantáziálok vele (nem is időnként. mindig mikor magamhoz nyúlok. ez berögzült) és ez azért nem jó számomra, mert mint említettem, még feldolgozás alatt áll a múltam ezzel az illetővel. Szeretném fejben is átrendezni a hozzá fűzött viszonyomat. Az első kommentelőnek üzenem, hogy a dolog közös megegyezésen alapult. Mindketten felismertük, hogy nem mehetett ez így tovább, viszont fontosak maradtunk egymásnak, ezért döntöttünk a barátság mellett.
2018. márc. 29. 18:53
 4/13 A kérdező kommentje:
Amit még hozzáfűznék: Ez a barátság köztünk természetesen még elég friss. Ezért is küzdök ezzel az előbb felvázolt problémával.
2018. márc. 29. 18:57
 5/13 anonim ***** válasza:

Ebből lesznek/vannak még bajok és fájdalmak valamelyik részről egyébként ebben biztos vagyok.


Talán akkor tudnád elfelejteni, ha teljesen megszakítanád a kapcsolatot vele és jönne valaki más az életedbe.

2018. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tehát arra gondolsz, hogy ha egyszer már vonzalommal kezdődött egy ismeretség (de nem lett soha kapcsolat belőle), abból már nem lehet barátság semmiképp?
2018. márc. 29. 19:13
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként az való igaz, hogy sok fájdalom volt mindkét részről ebben az egész történetben, de úgy érzem most ezzel hogy ennek a végére pontot tettünk (mert kapcsolat nem lehetett volna belőle) barátságként még tovább képes élni bennünk az egymás iránt érzett kötődés.
2018. márc. 29. 19:16
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fog megszűnni a vágy soha, esetleg csak egy ideig. Ez ilyen "önszívatás" így azt gondolom.


Borzasztó szituációban vagyok egy nővel akivel egyelőre(?) nem lehet köztünk semmi. Még úgy is borzasztóan érzem magam hetek óta, hogy nem találkoztunk. Ha találkozgatnánk, de nem lehetne semmi köztünk el sem tudom képzelni mekkora fájdalmat éreznék.

2018. márc. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értelek. De azt tudni kell, hogy már nem akarunk összejönni egymással, a vonzalom pedig múlik. Egyre jobban és nincs szerelem kettőnk között. Tehát az érzések elmúltak. Nem szenvedés ez már egyikünknek sem. Annyiszor váltunk szét és annyiszor keverettünk mégis újból össze, hogy ez egy idő után már nem komolyan vehető.. Szóval sokszor hűlt ki majd melegedett újra a dolog, míg végül úgy néz ki hogy kezd teljesen kihűlni. De az emberi jó viszony és kötődés megmaradt valamiért. Tehát itt nem az a probléma hogy nem vagyok képes túl tenni magam, hanem hogy van ez az apró probléma hogy beakadt valami az agyamban. Egy testi vonzódás, amit a fantáziámban élek csak meg. És ezt szeretném kiiktatni vagy felülírni valamivel, csak nem tudom hogyan, mert automatikusan ő ugrik be, ha magamhoz nyúlnék. Nem tudom, érthető e a probléma.
2018. márc. 29. 19:42
 10/13 anonim ***** válasza:
Értem. Szerintem, ha jön egy másik férfi majd az életedbe akibe esetleg beleszeretsz, akkor elmúlik majd ez.
2018. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!