Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondod el barátod,...

Hogy mondod el barátod, barátnőd vagy bármilyen közeli ismerősöd szüleinek hogy te vezetted az autót mikor a baleset történt és meghalt?

Figyelt kérdés

Nem voltál semmilyen tudatmódosító szer befolyása alatt. Nem mentél sebességkorlát felett. Minden szabályt lehető legjobb tudásod szerint betartottál. Mégis mindegy kinek a hibájából becsúszott egy figyelmetlen hiba amit nem tudtál elkerülni.

Kórházban nem tudják megmenteni. Te viszont kis sérülésekkel megúszod

Mit lehet ilyenkor mondani? Lehet egyáltalán olyat mondani hogy bocsánat? Mi van ilyenkor?


2018. ápr. 30. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem keresném a társaságukat. Nekik és neked is rosszabb, ők ha az eszükkel tudják is, hogy nem rajtad múlt, most téged hibáztatnak. Te pedig gondolom magadat gyötröd. Nem kell nektek most, frissen beszélni. Majd később, fél, 1 év múlva keresd meg őket és beszélgessetek.
2018. ápr. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Én nem tudom más hogy van ezzel, de én mindenképp vállalnám a felelősséget. Ezzel tartoznék nekik, nem keresnék kibúvót, mellesleg én sem tudnék továbblépni. Még akkor is vállalnám, ha soha nem kapnék feloldozást, máskülönben tükörbe sem tudnék nézni. Nem menekülnék el , vállalnám a tetteim következményét és próbálnék együtt élni vele.
2018. ápr. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak simán eléjük kell állni, és meg kell mondani. Bár ez egy baleset, senki sem tehet róla, de ennyi jár nekik.
2018. ápr. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem egy olyan dolog, amit el kell mondani. Általában előbb tudják, minthogy te "észhez térnél".

Szerintem egy ilyen helyzetre nincsenek szavak, de rosszabb a hallgatás. Rengeteg interjút hallani hasonló helyzetre, amiben sérelmezik, hogy "mégcsak bocsánatot sem kért". Persze erre nincs bocsánat, ugyanakkor az én lelkem is könnyebb lenne, ha eléjük állnék és ha zokogva, akkor zokogva, de elmondanám mennyire sajnálom a történteket. Szerintem ez a minimum.


Mindezt mondom úgy, hogy majdnem kerültem hasonló helyzetbe. Az utolsó pillanatban mondta le az útitársam a megbeszélt utat, ami alatt én a saját hibámból balesetet szenvedtem. Én megúsztam karcolásokkal, de az anyósülés felőli oldal ripityára tört. Amellett, hogy iszonyatosan nehezen dolgoztam fel a történteket (napokig csak sírtam, többnyire úgy, hogy azt sem tudtam miért), szinte nem volt olyan óra, hogy hálálkodtam volna a sorsnak, amiért az illető nem ült akkor mellettem.

2018. ápr. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mégis mindegy kinek a hibájából - pont, hogy rohadtul! nem mindegy!

Mertha belétek jött valaki, arról nem tehetsz, de ha pl. menőzés miatt fának mentetek, az már igencsak a te hibád.


Ha nálunk esne meg hasonló, nem ítélném el a srácot-csajt, de ha az ő figyelmetlensége miatt halna meg a gyerekem (mert épp félrenézett), akkor az életben nem akarnám látni.

2018. máj. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerencséd van, hogy neked ezen kell gondolkodnod.


Még ha nem is te vezetted, akkor is hibáztatnának, elhiheted. Ismertem egy családot, nyaktól lefelé béna volt a huszonéves fiuk, az egész család őt ápolta, felváltva. Ezzel a fiúval ment az évek óta barátnője egy szombat este valahová mulatni, másik 2 fiatallal. Ők ültek hátul, bekötve. A pirosban keresztbe ment nekik egy autó, félbekapta őket. A hátul ülő kettőből a lány meghalt, a nyaktól bénán maradt fiú is csak azért maradt életben, azt mondták, mert egy bivalyerős 2 méteres sportoló volt. Az elöl lévőknek igazából semmi maradandó baja nem lett.


A lány családja nem tudott még beszélni sem a többiekkel vagy a családjaikkal. Akkor már 7-8 éve volt, amikor megismertem őket.


Megkérhetsz valakit, hogy puhatolja ki, mit gondolnak.

2018. máj. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!