Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vannak emok\rockkerek?

Vannak emok\rockkerek?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék emokkal vagy rockkerekkel ismekedni legyen lány vagy fiú. Ezt szeretném kérdezni, hogy vannak-e, mert ha igen, és nem zavarna ha beszélgetnénk akkor írj. Ja amúgy azérr mert ahol lakok nem szeretik az ilyen stílusúakat, szinte nincs is. Ja és én emo vagyok.

2018. jún. 7. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Ugye ez most vicc? Rocker emo? Mint a skinhead cigány.

Rockzenészként mondom ezt. Még az '59-es LP Standardom is hozzávágnám a színpadról ahhoz aki az első sorban vagdalná magát.

Amúgy is 2003-2005 óta nem menő már emósnak lenni,most a páwa a felkapott. Bár az se sokkal jobb. Ecset létükre szarul festenek a srácok.

2018. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
emo vagyok
2018. jún. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Rocker vagyok, irj ha akarsz
2018. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

#1. Hát rockzenész létedre nem sokat tudsz a rockról, vagy a zenéről. Ugyanis Az Emo mint zenei műfaj, mondom zenei műfaj nem az a korcsosulás ami elterjedt mint stílus. Bizony rock zenének számít ráadásul a punk-ból vált ki valahol a 80-as években. Alapjába véve a punk hangzást meghagyva viszont az éneket/vocált és a szöveget kicsit érzelmesebbé, máshogyan kifejezőbbé tette (ugyebár Emo, Emotional) ellentétben az eredeti punk ugató ordításával (ezt most nem pejoratív értelemben kell venni). Továbbá azt is meg lehet figyelni, hogy az első Emo bandák mint például a Rites Of Spring vagy az Embrace majd később a Cap'n Jazz, Jawbreaker, Sunny Day Real Estate, Mineral és egyebek nem igazán reprezentálják az itthon is még a MySpace korában elterjedt 'Emo' kinézetet, stílust ugyanis az Emo sose volt az csak valamiért útközben összekeveredett a Goth-al. Azt se állítanám, hogy az Emo már nem menő hiszen nem tudom feltünt-e de például a nemrégiben elhunyt Lil Peep is az úgynevezett Emo-rap műfajnak a képviselője volt ami most azért elég felkapott a fiatalok körében úgyhogy épp ellenkezőleg, kezd visszatérni.


Most nem a kérdés íróját védem feltétlenül mert valószínűleg egy fiatal gyerekről van szó akinek ez az elkorcsosult 'Emo' stílus valamiért megtetszett, úgymond pózerkedik, de azért nem ártana tisztában lenni a dolgokkal mielőtt beszélünk nehogy hülyeség legyen.


Üdv. Egy zenekedvelő.

2018. jún. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Tisztelt négyes,én ezekkel nagyjából tisztában voltam,de ne mondd hogy az az igazi emo akiről te írtál egyenlő egy ilyen pózerral. Még a rocker szót se tudta leírni.


Kb olyan kérdés ez is mint hogy "Syastok,van 6 Nirvana pólóm is,ugye ő a szőke hajú a 3 közül,annyira még nem ismerem,és Depressziót hallgatok bár az nekem annyira nem jön be,anyu nem engedi hogy feketében járjak de majd megoldom,vannak még itt rokkkerek?"

2018. jún. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi hogy leírtátok a véleményeteket. Elsőnek, az emo az egy korszak, egy életérzés. Az emot nem lehet megjátszani. Másodjára, nem tudtam leírni azt hogy rocker, de te úgy oktatsz ki, hogy nem tudod leírni az emo szót. Az emo után SOHA nem kell "s"!!! Nem úgy írják hogy emosnak lenni nem menő, hanem hog emonak lenni nem menő. Nem úgy van hogy ő emos hanem ő emo. Ha már a helyesírásrol van szó. De egyépként köszi a véleményeteket, de nem azt kérdeztem hogy mi a véleményetek ezekről. Előbb értelmezzétek a kérdést. De nem akarok vitát, köszi a véleményt. ^^
2018. jún. 8. 13:44
 7/13 anonim ***** válasza:
Itt vagyok, írhatsz :) L.
2018. jún. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Az emot nem lehet megjátszani."

Frászfenét nem. Csak te nem figyeltél a 2000-es években második felében, amikor minden második ember emo vagy scene volt. Előtte meg goth. Utána meg hipszter. Nem is olyan régen meg Nirvanás pólós rocker. Bármit meg lehet játszani, illetve ha az ember kellőképpen fiatal, hiheti azt, hogy ő most megtalálta élete szubkultúráját, aztán 5-10 éven belül kiderül, hogy fejlődik-e más irányba az ízlése, érdeklődése.


Négyeske, azt viszont kihagytad, hogy ami most emo néven van a köztudatban, annak már túl sok köze nincsen az eredetihez (emotive hardcore) és leginkább ilyen emo pop punk kevercs. És ezért hívják nagyon sokan pózer stílusnak - holott ha ennyi idő után is vannak lelkes követői, lehet, hogy van létjogosultsága :P


Amúgy rockerféle lennék, de köszönöm kérdésed, úgy hiányzik a társaság, mint üveges tótnak a hanyatt esés.

2018. jún. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, de 2004-es vagyok :D. Honnan tudjam hogy mi volt 2000-ben? De köszi a véleményed ^^ ja meg már megszoktam a sértegetést :D ^^
2018. jún. 9. 08:56
 10/13 Káposztanyalogató válasza:
Én emo vagyok! Nyugodtan írj ha szeretnél!
2018. jún. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!