Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan helyezhetném át gyakorl...

Hogyan helyezhetném át gyakorlatba?

Figyelt kérdés

Mostanában rengeteg stressz ér, ami testileg is kezd kihatni rám. Hosszú a sztori, a lényeg, hogy a barátaimról kiderült, hogy nem is a barátaim, valakiről, akit nagyon kedveltem, mint srácot, hogy csúnyán átvert, és mikor kérdőre vontam, neki állt feljebb, ráadásul ez a sztori nem folyik le egykönnyen, ugyanis egyfolytában újabb és újabb dolgok derülnek ki, amik újra, meg újra felzaklatnak. Éjt nappallá téve ezen filózok. Már tanácsolták ezren, hogy szarjam le, hogy nem érdemlik meg, hogy miattuk bánkódjak, vagy stresszeljek, de nagyon rosszul esik, amit csinálnak, és mivel nem tudom elfelejteni, mert mindig kiderül valami új, képtelen vagyok figyelmen kívül hagyni a dolgokat. Megpróbáltam már beszélni némelyikükkel, de semmi nem változott, noha egyáltalán nem veszekedtem, sőt, elég korrekt voltam ahhoz képest, amit művelnek velem.

Bár, az is megeshet, hogy ha csak stagnálna a dolog, akkor sem tudnám túltenni magam rajta...

Mégis, hogy lehet ezt a tanácsot gyakorlatba átültetni? Volt már részetek hasonló helyzetben?


2018. júl. 16. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen lehetősséged, hogy teljesen lezársz mindent. Kapcsolatokat is. Információs forrás meg ha el is jut hozzád, nem törődsz vele, lerázod magadról. Csak és kizárólag előre nézel. Kb.1 év mire teljesen fel tudsz állni. De nagyon erősen rá kell szánnod magat, akarattal, tudatosan. Különben rá fogsz menni, megbetegszel, és előbb utóbb összeroppansz, depressziós pánikbeteg leszel, nyugtatófüggő.

KJelenleg két feladatod van: abszolút zárod a soraidet, és csak és kizárólag előre nézel, sem jobbra, sem balra, csak előre.És minden intrikát, cselszövést, hazugságot lepergetsz magadról. Mondjanak rólad bármit, aki akar, azt amit akar, téged ne érdekeljen.Mondjanak rólad azt amit akarnak. Az igazat te tudod, a többi csak kibic, akinek semmi nem drága.

2018. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, azt sejtettem, hogy egy idő lesz ez feldolgozni, de ettől függetlenül jó lenn, ha nem maradna a részem még további egy éven keresztül... talán ha hamarosan új lapot kezdek, új emberek közt kicsit könnyebb lesz talpra állni. :)
2018. júl. 16. 14:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
hat en voltam hasonlo szituba. nekem annyival masabb volt, hogy engem megis alazott az a szemely es en a bosszuvagyat nem tudtam elengedniy meg a serelmeket. de mikor ujra elkezdtem baratkozni rajottem, h nem dolt ossze a vilag es mgis csak szeretheto ember vagyok, szoval igy mar nem erdekelt. bar meg a mai napig eszembe jut, de hat ez van. :D
2018. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy hasznos tanulópénz élménnyé válhat ha teszel róla. Előbb utóbb mindenki át lesz ejtve, vagy összetörve és ezeket a helyzeteket is meg kell tanulni kezelni.


A teljes elzárkózás nekem kicsit törékeny csigaháznak tűnik, meg a mai világban nehéz bármiről is nem tudomást szerezni. Konkrétumok nélkül kevés hasznos tanácsot fogsz kapni de ami nekem sokat segített az a tudatos szemléletváltás. Például ha visszaemlékezel a történtekre, -mert valószínűleg felidézed- ott lehet benned az érzés, hogy őt a barátodnak tartottad mégis átvert. De ha ilyenkor tudatosítod magadban hogy valójában az elejétől nem tekintett barátnak és ezt alátámasztod néhány érvvel / emlékkel akkor ezt az érzést szépen ki lehet gyomlálni.


Meg hát itt a nyár, sportolással rengeteg stresszt le lehet vezetni, eltereli a gondolataid. Esetleg tanulhatsz, olvashatsz azt ami érdekel, a múlton való rágódás helyet építheted a jövődet is.

2018. júl. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!