Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki segítőkész, figyelmes, humoros az előbb-utóbb barátok nélkül marad?

Figyelt kérdés

Mivel 21 éves vagyok, így korombeli barátokat keresnék, de sajnos a volt barátaim, mind úgymond le.szartak, miután már nem jött semmi haszon a társaságomból.


Nem gondolok nagy dolgokra. Egy példa mondjuk, hogy már nincs szüksége az időmre, mert barátnője lett. Nincs is ezzel baj, de évente 3-4 közös programot ettől szerintem összelehetett volna hozni. De van olyan is, akivel befejeztük közös tanulmányainkat és ezek után úgy helyezkedett, hogy inkább onnan legyenek új haverok, akiket majd kilehet "használni".


Lehet én látom rosszul meg minden és biztosan hibás vagyok abban, hogy a legtöbb ember nem is érdekel, mert nem tartom arra érdemesnek. Nem tartom magamat se óriási magasságokba, de meg van egy szint és színvonal azért, ami alá nem megyek.


A másik hibám biztosan az, hogy nem tudok új barátokat keresni, új emberekkel ismerkedni és ellazulni. Ami nem is csoda, mert bulikba nem sikerül eljutnom. Lényegében a társasági életem nulla, mióta egyetemista vagyok. Persze ott vannak a rokonok, de az nem ugyanaz és a nagy szerelem se akar beköszönteni.


Van hobbim is, de ott igazán nem lehet ismerkedni. A napjaimat is eltudom tölteni, de vannak nehezebb időszakok, amikor hiányzik a társaság illetve nyílván egy barátnő.


Illetve én is magyar vagyok és a magyarok szeretnek panaszkodni. Én is ilyen vagyok, de félek ez azért is van meg nálam, mert ha ezt elengedném, akkor nem sok mindenem maradna...


Tudom hosszú lett és komoly. Nem tudom van-e ezzel még így valaki?



2018. aug. 7. 00:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Nehéz manapság hűséges barátokat találni, de ez nem újdonság. Nem a személyiséged miatt maradsz egyedül, sokkal inkább azért mert túl sok energia lenne a régebbi barátaidnak fenntartani egy olyan baráti kapcsolatot, amely már nem olyan szoros. Illetve ha földrajzilag is eltávolodtatok már egymástól, akkor végképp veszett ügy lenne.
2018. aug. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Maga a kérdésed egy hatalmas ellentmondás legalábbis számomra,én az ipyen emberek társaságát biztos hogy nem utasítanám el, de persze csak mértékkel mert jól megtanultam saját baráti kapcsolataim során hogy át is lehet lendülni a ló túloldalára.

Engem ugyan senki sem használt ki még, pedig szívesen segítek ha tudok.De a baráti körömben volt erre is példa. Eleinte barátságos, rendes volt az illető de aztán elkezdett kérni hol ezt hol azt és aztán az a barát aki segített neki,rájött, hogy csak kihasználta az illető. Aztán többet nem is láttuk.

Az jó hogy te ilyen jószívű vagy és sajnálom hogy ezt kaptad hálául de szerintem hagyd őket, hagy szenvedjenek.Te meg keress más barátokat akikre te is számíthatsz

2018. aug. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha van barátnője, akkor is kell hogy néha legyen ideje a barátaira.Kivéve a legelején mert akkor még ugye nem stabil a kapcsolat és inkább arra fókuszál mert nem szeretné elveszíteni.Mondjuk gyakoribb hogy munka vagy iskola miatt van szünet
2018. aug. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Mert megunnak, lehet h mert 'nem tudsz élni'; vagy pl csak nem tudják értelmezni a kedvességedet, ezért túl fura vagy nekik; és akkor kényelmesebb, hogyha figyelmen kivül hagynak, minthogy melletted maradnak és megpróbálnak megfejteni, nekik ez már így sok; túl sok szellemi energiabefektetésbe kerülne, és így egyszerűb.b
2018. aug. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
*Komfortzóna pl Meg pl már akörnyezetükben megszokták a "nagymenő" embereket. /nagyszájú/vagány esetleg---- nemtom.
2018. aug. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Aki tényleg segítőkész és jópofa, azt nem fogják lerázni a haverjai. Nem vagy te jó fej, csak azt hiszed. Valami kellemetlen csak van a társaságodban, ha minden barátod elhagyott. Vagy nagyon rosszul válogattad össze őket.
2018. aug. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Hasonló cipöben vagyok én is, ha gondolod beszélgethetünk :) (19/L)
2018. aug. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6 Hasonló kommentekre számítottam! Sok értelme nem is volt kiírnom a kérdést, mert úgyis ezt szűri le mindenki (lehet én is ezt szűrném le).


Örök talány marad. Lehet én fektettem kevés energiát a dolgokba, mert hívni nem szoktam senkit sehova, bár szerintem, ha valakit hívni kell az már szar ügy.

2018. aug. 7. 10:11
 9/13 A kérdező kommentje:

Bár azt biztosan máshogy csinálnám, hogy próbálnék több ember felé nyitni még ha van is 1 nagyon jó barátom. Mert lényegében nekem 1 nagyon jó barátom volt és inkább csak ismerőseim.


Ez biztosan hiba volt, mert ha 1 ember cserbenhagy, akkor még van akihez tudsz fordulni. Nálam erre nem volt lehetőség.

2018. aug. 7. 10:19
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. Nekem a buli hiányzik, ahol bizalmas biztonságban érezhetem magam a társaimmal 🙂


Te merrefelé laksz amúgy?

2018. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!