Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon "gáz" erre megkérni...

Nagyon "gáz" erre megkérni valakit?

Figyelt kérdés

Van egy ember, akit kifejezetten kedvelek. Nagyon jókat tudunk beszélgetni, bár a téma legtöbbször munka-jellegű, és 10-15 percnél többet nem szoktunk egymásra szánni. Jó a kapcsolatunk, de azért nem vagyunk barátnők.


Válság van az életemben és a legjobb barátnőm nemrég Németországba költözött.


Nagyon ciki lenne megkérni, hogy egy "kávé erejéig legyen a barátnőm"?



2019. jún. 17. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az mit takar? Ki akarod neki önteni a lelked, vagy mire gondolsz?
2019. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyasmi. Persze nem menne úgy, mint A barátnőmnek, de olyan jól esne egy beszélgetés valakivel. Persze a kérdésből tudná, hogy baj van, beszéltünk már a témáról korábban, de akkor félig-meddig hivatalos keretek között.
2019. jún. 17. 14:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt neki ne így fogalmazd meg, kérdezd meg lenne-e kedve kávézni és beszélgetni, tudna-e tanácsot adni néhány dologban, mert ez az "egy kávé erejéig legyen a barátnőm" dolog számomra teljesen úgy hangzana, mintha csak el szeretnéd nekem panaszolni a problémáid aztán ágyő.
2019. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen ez elég lelki szemetes dolognak tűnik így. Ne így kérd meg semmiképp mert ha nekem pl így mondanád, hogy egy kávé erejéig legyek a barátnőd, elhajtanálak, hogy minek nézel engem?

Mi lenne ha nem barátnő pótléknak használnád, hanem szimplán elhívnád egy kávéra, megismerkednétek még jobban, és később jöhet EGYMÁS lelki ápolása. Azért hangsúlyoztam ki, merthát ez kölcsönös dolog kell hogy legyen. Te is hallgasd meg őt, ha van problémája, és ha tudsz, neked is ugyanúgy segítened kell neki.

2019. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is úgy van, ahogy az előbbi válaszolók írják.. és legyél nyitott arra, hogy esetleg a továbbiakban is barátnők legyetek. A barátság n em párkapcsolat6, nem kizárólagos, nyugodtan barátkozhatsz több személlyel is.
2019. jún. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket. Mint írtam, jóban vagyunk, de nem hiszem, hogy ebből lehetne barátság. Nem is tudom, hogy nevezzem. Nem munkakapcsolat, mert nem a főnököm, de leginkább amolyan mentor-féle. Szóval nem biztos, hogy ebbe belefér a barátság, nem akarom, hogy az, ami van, elmúljon, átalakuljon.
2019. jún. 17. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!