Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék megismerkedni a...

Hogyan tudnék megismerkedni a szembe szomszéddal?

Figyelt kérdés

Kb. ugyanakkor költöztünk, egy éve. Nálunk van gyerek, ott nincs. Kb. egyidősek lehetünk. Mindig csak köszönünk. A nevüket sem tudjuk. Elég visszahúzódóak ők is, mi is. Párszor szóltam hozzájuk, de sosem lett belőle beszélgetés.

Hogyan lehetne megismerkedni velük, netán barátságot kötni? Az idősek mindig beszélgetnek velünk az utcában.


2019. júl. 4. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem ne akarj veluk baratkozni, a szomszedok azok mind ellensegek😂😂😂
2019. júl. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
😂
2019. júl. 4. 18:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha boltban összefuttok, ahová közösen is jártok, ott több lehetőség van. (barátságosan érdeklődsz, megkérdezed mit fog főzni) Vagy (ha kertes ház) és épp kint vannak az udvaron, megcsodálod a virágait, abból is lehet jó kis beszélgetést kezdeményezni, aminek a végén felajánlod, hogy szívesen vennéd, ha átmennének hozzátok egy kávéra valamikor.

Én pl. örülnék neki, ha valaki barátkozna velem, mert jelenleg szülés előtt vagyok, egyedül vagyok itthon, nem dolgozom már. Mi sem régóta költöztünk a faluba, és csak egy-két mondatot beszélgetek a szomszéddal, pedig szimpi a házaspár, van egy kisgyerekük is. Egyszer egy szívességért cserébe sütöttem nekik sütit és vittünk át egy palack piát, de azóta sem nagyon beszéltünk, csak futólag pár szót.

Sajnálom, hogy nem olyan nyitottak az emberek mint régen, azt veszem észre, mindenki tele van frusztráltsággal, bizalmatlansággal.

2019. júl. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!