Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy barat okoskodjon bele a...

Egy barat okoskodjon bele a bartja életébe, vagy hagyja hogy elkövesse a hibákat és maga tanuljon belőle?

Figyelt kérdés
Egy baratom eleg nagy hulyesegre keszul es nem tudom probaljam e visszatartani. Nőügy (ex) es kb süket fulekre talalnak a tanacsaim de feltem ot hogy megint csoborbol vodorbe kerul
2019. júl. 11. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondd el neki az őszinte véleményedet és félelmedet, többet nem tudsz, és nem is kéne tegyél.
2019. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne csinálj semmit, csak mondd el a véleményed. Egyszer.
2019. júl. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A véleményed megoszthatod, de ez maradjon ennyiben, ne próbáld meg reáerőszakolnia véleményed, mert szépen eltávolodik tőled.
2019. júl. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is, véleményt mondjál a barátodnak, aztán a döntés az övé.
2019. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Tudod mit jelent az, hogy magánélet?
2019. júl. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5# nem kell bunkozni,csak nem akarom h baja legyen

Tobbieknek koszonom a normalis,nem kotekedo valaszt

2019. júl. 11. 12:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 1–4. válaszolóval.

Az 5.-el nem, mivel a barátainkért felelősséggel tartozunk. Egy jó barát elmondja a fenntartásait, és később, ha esetleg igaza lett, a vállán anélkül sírhatja ki a barátja a csalódását, hogy a fejéhez vágnák „ugye, megmondtam?!?”.

2019. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elég ha kifejted a véleményed. Ha ő ezek után is azt akarja csinálni amit akar, akkor az már nem a te dolgod. Az emberek a saját hibáikból tanulnak. A barátok jönnek- mennek. Ez így van rendjén. Tartani kell a mértéket és nem szabad más életébe beleszólni. Mindennek nézni kell a jó oldalát. Ha most a barátod hülyeséget csinál az nem a te problémád, hanem az övé. Ő pedig vagy tanul a hibájából, vagy nem. Az ő élete, mindenki a saját sorsa kovácsa.
2019. júl. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Hozok egy példát.

Barátnőm nem szerencsés pasi ügyben. Régen hiába mondtam neki, hogy ne a divatmajom izomagy fiúkra bukjon, de hiaba mondtam neki és mindig az lett a vége, hogy kihasználták aztán eldobták. Én ugyan hiába mondtam neki a magamét, de komolyabb beleszólásom nem volt, mert az ő élete. Aztán szerencsére tanult a hibájából és azóta nem kezd ki olyan pasikkal. Viszont rosszul is sült el ez részben, mert most senkivel nem mer komoly kapcsolatba kezdeni és a sok kihasználástól megkeseredett és kritizálja azokat, akik 25 évesen gyereket meg házasságot akarnak. Ez az ő élete, mindenki a saját sorsa kovácsa, úgyhogy én a tőlem telhetőt megtettem, ennél jobban nincs jogom beleszólni a dolgaiba. Tanácsokat adok néha még neki, amik bár süket fülekre találnak. Sajnos ilyen az élet. Az emberek változnak ahogy a világunk is változik.

2019. júl. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!