Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szüntessünk meg egy...

Hogyan szüntessünk meg egy több éve tartó komoly barátságot?

Figyelt kérdés

Belefáradtam a barátnőmbe. Folyton kritizál mindnekit még engem is. Szerintem irigy rám, hogy nekem boldog több éve tartó komoly párkapcsolatom van ő meg a kutyának se kell és még a szülőknél lakik. Teljesen lehúz és folyton azzal jön, hogy ne maradjak a párom mellett, mert úgy is megbánom és inkább pasizzak még, mint ő. Nekem ilyen lélekromboló emberre nincs szükségem. Bármilyen tervem van ő mindent csak lehurrog és lenéz. Tudom, hogy neki mennyire fájna ha megszüntetném vele ezt a kapcsolatot, mert lelkileg nagyon érzékeny. Fogalmam sincs mit tegyek és lassan 2 éve tervezem, hogy nem akarom ezt vele folyatatni, csak sajnos nem tudok lépni mert megsajnálom. Folyamatosan lehúz és árasztja felém a negatív energiáját, soha egy jót nem tudtam vele nevetni, mert a kisugárzása is feszültté tesz.

Hogyan vethetnék véget ennek a kapcsolatnak? Nehezen viselném én is, hogy fájdalmat okozok neki, ugyanakkor nekem nagyon rossz ez a barátság.



2019. júl. 11. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Jezusom,ha ennyire nem passzoltok össze akkor minek huzod? A leirasod alapjan egyebkent pont hogy o neki nem kene veled baratkoznia,mert sut beloled h lenezed,es meg neked degradal h o “lehuz a negativ energiaival”. El nem tudom kepzelni hogy ebben a baratsagban neked ne lenne sarad es csak o lenne a hibas.
2019. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszinteség? Elmondod neki, amiket itt leírtál, hogy miként érzed magad vele, folyton lehúz, beszól, stb.

Ha nem akarsz szemét lenni vele (és pl. folyton kifogásokat keresni a találkára, nem felvenni a telefont), akkor az a legkorrektebb, ha elmondod, mi a gondod.

A barátság arról is szól, hogy segítünk a másiknak fejlődni, felhívjuk a figyelmét rá, ha gázos valamiben.

Lehet, hogy erre megsértődik – akkor nem fog keresni, és részedről megoldódott az ügy. De lehet, hogy elgondolkodik a hallottakon (most, vagy akár évek múltán), és akkor segítettél is neki.

2019. júl. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első. Nem tudom milyen logika alpján jött le neked az, hogy mikor engem érnek a tamadások a személyisége miatt akkor én vagyok a rossz. :D Próbáltam röviden kifejteni a problémám, de akkor hogy egy példát hozzak: Pár napja szó volt a gyerekvállalásról és a párkapcsolatról. A barátnőm folyton lenézi a többi barátnőjét is akinek komoly kapcsolata van és a baráti körben csak ő az akinek még senkije nincs és az életkörülményei sem a legjobbak. Felhoztam volna neki azt, hogy én szeretnék majd gyereket a páromtól, de mielőtt ezt felhoztam volna neki végigócsárolta az összes másik barinőjét aki komoly kapcsolatban él....így aztán inkább nem is mondtam neki semmit. Nem tud semmit se pozitívan nézni, mindenben és mindenkiben a hibát látja. Vadidegen embereket nevet ki az utcán, ha valami nem átlagos rajtuk. Az utóbbi 2 évben változott meg ennyire. Arról panaszkodik, hogy nincsenek céljai meg hogy én se fogom elérni a célom, mert munkahelyem sincs még. Hozzáteszem most se probléma, hogy nincs melóhely, mert vannak akik támogatnak és számíthatok a családomra és egy okj-képzés a célom elkezdéséhez nem nagy összeget kíván, úgyhogy én pont úgy látom, hogy jó úton haladok és igenis elfogom érni a célom! Azért nem kezdtem el az okj-t, mert saját pénzből akarom és nem szülői támogatásból. A saját felnőtt életem akarom élni boldog párkapcsolatban és optimistán tekinteni a jövőre, de az ilyen emberek miatt, mint a barátnőm, folyton csak stresszelek és néha tényleg el is hiszem amit mond, hogy semmi nem lesz belőlem. Szerencsére a párom támogat, így pár nap múlva ismét van önbizalmam.

Kedves első, remélem ezek után már jobban átérzed a problémám. Egy embernek sem jó, ha folyton lehúzzák érzelmileg és folyton a negatív kritikát hallja... nálam ez több éve megy úgyhogy jogosnak érzem a kiakadásom.

2019. júl. 11. 13:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves második. Így van, egy barátságban segíteni kell egymást. Egy jó darabig ez ment is, de pár éve egyre jobban csak kritizálni tud. Úgy érzem, mintha irigy lenne rám és a többi barátnőjére. Nem tanácsot ad és elmondja a véleményét, hanem szó szerint lehülyéz, lenéz és még otthon is én vagyok néha a téma, hogy milyen hülye vagyok, hogy gyereket meg esküvőt akarok majd a későbbiekben. Gondolom a többi barátnője is téma otthon, ha már nekem is nagyon tudja szidni őket. Azzal még nem volna probléma, ha elmondja mi zavarja velük kapcsolatban, de az, hogy teljesen lenézően, ócsárolva beszéljen a barátnőiről nekem már ez is sok. És itt jön megint az, hogy gondolom akkor a többi barátnőjének is így beszél ki engem is. Nagyon rosszul érintett a legutóbbi beszélgetésünk, amiben azzal jött hogy nem fogom elérni a céljaim meg ne akarjak gyereket meg esküvőt, mert megfogom bánni. Mintha szándékosan akarna leépíteni. Ez a beszélgetés olyan mély nyomot hagyott bennem, hogy emiatt írtam ki ezt a kérdést. Már régóta zavar ez a helyzet,de sajnálat miatt nem léptem még. Régen megmondtam neki az őszintét és már attól sírva fakadt. Viszont most már lehet képes lennék változtatni, mert nem akarok mártír lenni egész életemben. Muszáj erősnek lennem és változtatnom. Csak azért szükségem van egy kis noszogatásra, mint a legtöbb embernek.
2019. júl. 11. 13:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Komoly barátságnak azért nem nevezném.

Viszont nagyon hasonlít az én régi "barátnőmre". Az ilyen ember igazából csak féltékeny, mert nem kell senkinek, nem jut semmire. Úgy próbálja meg magát feljebb emelni, hogy közben ledegradálja a körülötte élőket.


Simán csak irigy rátok és egyszerűbb azt hazudni, hogy neki nincs szüksége komoly párkapcsolatra, mint beismerni azt, hogy a kutyának sem kell.


Én egyébként simán csak meguntam és nem kerestem egyik napról a másikra. Aztán lekopott magától. Ennek 5 éve.

2019. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös, én mindenképp megírnám neki mi bánt és miért akarom lezárni a kapcsolatot. Már 3 napja nem alszok rendesen, mert egyfolytában ezen őrlődök. Kezd rámenni az idegzetem. Folyton lejátszom magamban a folyamatot, hogy mit mondanék neki. Folyamatosan a legutóbbi beszélgetés jár a fejembem, hogy mennyire lenézően, lekezelően beszélt velem. Úgy érzem hogy próbál elnyomni, hogy felsőbbrendűnek érezze magát, mivel őhozzám képest tényleg sehol nincs. Nekem anyagi biztonságom, megalapozott jövőm és boldog párkapcsolatom van ő meg a szülőknél lakás és a tartozás fizetésén kívül mást nem tud tenni.
2019. júl. 12. 02:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyen típusú embernek felesleges magyarázkodni. Úgysem érti meg a problémád, csak feleslegesen pazarolod az idődet. Abm végén meg te leszel a legnagyobb szemét a világon.
2019. júl. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell megsajnálni. Az ilyen ember pont a sajnálatra alapoz. Igen, xar az élete, mások lenézésével akar jobbnak tűnni.

Kell ez neked? Nem! Ha annyira sajnálod, akkor szépen mondd el neki mégegyszer, mennyire rosszul esik, amiket mond, és fontos lenne a feléd nyújtott támogatása, stb. Kommunikációs technika, hogy nem "te", hanem "én" vonatkozású mondatokat használsz (pl. amiket én is leírtam az előbb). Ezzel elkerülheted a bírálást, egyúttal megfogalmazod a saját igényeidet.

Ha ezek után sem változtat, akkor tényleg ne érezd magad rosszul, ha lerázod.

2019. júl. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!