Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm és az...

A legjobb barátnőm és az exem. Ti hogyan reagálnátok le ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Lehet hosszú lesz, köszönöm előre is annak, aki elolvassa és válaszol is!

Kislánykorunk óta ismerjük egymást, szinte már családtagként szeretem őt. Viszont nagyon kemény 2,5 éven van keresztül, ami a barátságunkat is próbára tette nem egyszer, de túléltük. 2017 januárban az akkori barátja meghalt autóbalesetben, amit szörnyen rosszul viselt. A mindig mosolygós, kedves, vidám lányból egy lelkironcs lett, sajnos egyszer még öngyilkosságot is megkisérelt, ami után pszichiáter segítségére volt szükség. Gyógyszereket kapott, amik inkább csak rontottak a helyzeten. Néhány hónapja viszont javulni kezdett, néha már nevetett és láttam rajta, hogy valóban őszintén, ilyen előtte már nagyon régen fordult elő. Azt hittem magától kezd talpra állni, mert rájött, hogy még fiatal és előtte az egész élet. Nagyon büszke voltam rá, de hamar kiderült, hogy a jobb kedve mögött egy srác áll, aki épp az exbarátom. 17 éves voltam mikor összejöttünk, 20 éves koromig tartott, ők akkoriban ismerték meg egymást és most valahogy közel kerültek egymáshoz. Eleinte nem tudtam hogyan kellene ehhez viszonyulnom ugyanis nagyon örültem, hogy jobban van a barátnőm, de mégis csak az első komoly barátomról van szó. Millió emlékem van vele, ő volt ez első srác, akivel lefeküdtem, évekig a legfontosabb ember volt az életemben. Az is zavart, hogy nem a legelején beszélte meg velem a barátnőm, hogy mi a helyzet, hanem már kész tények elé állítottak. Végül hosszas gondolkozás után áldásomat adtam rájuk, az volt a legfontosabb számomra, hogy jobban van és újra boldog. Viszont ma láttam őket először egy párként és annyira sziven ütött a látvány, hogy mikor nem látta senki el is sírtam magam, szörnyű volt. Talán túlreagálom, hisz már nincsenek érzelmeim a srác iránt, hálásnak kellene lennem, hogy boldoggá teszi a barátnőmet. Másrészt viszont mindig is úgy gondoltam barátnők exe tabu, gerinctelen dolog ilyesmibe belemenni. Fordított esetben én nem tudnám megtenni, és régen a barátnőm se lett volna erre képes, de az elmúlt 2,5 évben rengeteget változott. Ti elmondanátok a helyemben, hogy mennyire rossz volt őket együtt látnom? Van egyáltalán jogom tönkretenni a boldogságát? Önzően viselkedem?


2019. júl. 20. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Szép is lenne az élet, ha minden extől engedélyt kellene kérni, mielőtt összejön valaki valakivel.
2019. júl. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Nekem eleinte egy kicsit kellemetlen lenne egy társaságban lenni velük, de lelkileg egy hangyányit nem viselne meg.

A tabu meg hülyeség, mindketten szabad emberek, nem megcsaltak és az érzelmeket nem lehet "tabusítani"


Az elején meg nyilván azért nem mondta el, mert nem tudta, hogy mire alakul a kapcsolat.

2019. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"áldásomat adtam rájuk, az volt a legfontosabb számomra, hogy jobban van és újra boldog"

Szerintem maradj meg ennél, és a többit felejtsd el!

2019. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Próbálok jelenleg is így gondolkozni, sőt teljesen így is volt amíg nem láttam őket együtt.
2019. júl. 20. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Előre borítékolom neked, hogy ez a barátság már nem fog sokáig tartani.
2019. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem exem megcsalt az elvileges legjobb barátnőmmel. 😂😏 Örülj neki, hogy te már exednek hívod a srácot nem pedig életemnek. 😶
2019. aug. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
Unpopular opinion: Jegeld a csajt. Bármilyen nehéz időszakon is van túl, ilyet nem csinálunk. Persze, szabad emberek meg minden, nem lehet megtiltani, de ehhez azért nagyon gerinctelennek kell lenni. Áldásod adhatod rájuk, de szép fokozatosan kilépnék a “barátnő” életéből. Ilyet. Nem. Csinálunk.
2019. aug. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

7-es

Ne mondd nekem, hogy megtalálod életed szerelmét, akivel minden szempontból passzoltok egymáshoz, de elhajtod, mert valamikor a barátnőd pasija volt.

Ráadásul tőled függetlenül, tehát nem miattad, régebben szakítottak.

Aki ilyet ki mer jelenteni, az vagy soha nem volt még szerelmes, vagy csak szajkózza az illendőségi mantrát - mert az olyan "erkölcsösen" hangzik - és a valóéletben egész másképp működik.

Tény, hogy a helyzet kellemetlen, de a szerelmem/párom fontosabb mint a barátnőm, ezért ha valakit le kell építeni, mert nem kommunában élünk, az a barátnőm lesz.

2019. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!